Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másoknál hogy megy az alvás...

Másoknál hogy megy az alvás ébrenlét egy 14 hós gyereknél?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon el van csúszva minden. A lányomat 8 kor fürdetem, alszik szerintem 5.-ig de 7 óráig csak szunyókál ébren van. Megkapja a reggeli tápszert és utána már nem alszik vissza. Próbáltuk vissza altatni, de mivel az apja már készülődik munkába már nem hajlandó. Fél 11-kor már álmos ezért 11 körül készítem az ebédet neki, húzom az időt ahogy lehet, de 12-kor már alszik. 1,5 2,5 órákat alszik. aztán este 7 körül már ágyba akar menni. 8 ig kihúzom, de ha nem bírja már fél 8-kor ágyba van. Hogy lehetne ezt eltoligálni? hogy ne ilyen korán ébredjen és ebédeljen?
2009. júl. 16. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 14 hós,és 2x altatom,különben nem bírná ki estig(9-kor rakom le).A fiam is hajnalban megébred,4-5 körül,én mindig adok neki kaját(250 ml babatej),aztán alszik 7-fél 8-ig.Aztán reggeli(vajas kenyér,sonka,sajt)ha nem kéri,10-11 felé adok gyümölcsöt.És én nem húzom az időt,ha álmos leteszem.Van,h 1-1.5 órát alszik,de van,h 3 órát is.Ha keveset alszik,4-5 körül még leteszem,alszik 1 órát,és este 9-ig simán bírja.Ha 3 óra felé kel,akkor nem teszem le,mert kibírja estig.Értelem szerűen ébredés után ebédel.Ha ez a rövid alvás után van,akkor a délutáni alvás előtt adok neki joghurtot,babakekszet,vagy vmi könnyűt,ha a hosszú alvás után ebédel,akkor csak este 6-7 körül eszik velünk(virslit,főzeléket,húst).Aztán fürdés után az ágyunkban megiszik kb.200-220 ml babatejet.Én ebből nem csinálok ügyet,h 1x vagy 2x alszik.Ma 8 előtt ébredt,ezért 12-kor raktam csak le.Még most is alszik,sztem 3 körül fog ebédelni.
2009. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Reggel 7 kor kell föl, majd 10 kor tizorai és alszik 12 ig.

14 töl megint alszik 16 ig vagy utánig. Uzsi majd vacsi és 20-21 körül alszik reggelig.Most a kánikula miatt 19-kor megyünk ki és igy 21 kor fekszik le,amugy 20 körül.

2009. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk reggel 1/2 9-kor kel. Utána délután 1-től alszik kb. 3-ig. Innentől este 10-ig van fent, akkor alszik el. (Szóval nálunk fordítva van elcsúszva a napirend, mint nálatok, későn kel, későn fekszik.)

Ha azt akarod, hogy később ébredjen, jól fáraszd ki előző nap este, játsszatok sokáig, vagy menjetek el sétálni. Még egy dolog: lehet, hogy azért ébred korán, mert éhes kora reggelre. Adj neki vacsorára valami laktató ételt. Nálunk így van: este 1/2 9-ig van "program" (séta, játék, játszótér, mamáék, vagy barátok), utána 9-kor van a késői vacsora (főzelék, vagy tejpép), 1/2 10-kor fürdés, 10-kor altatás. Utána alszik, mint a bunda. Ébred ugyan kora reggel, de könnyen visszaalszik, mert ott vagyok mellette, és így látja, hogy még én is "alszom".

(14 hónapos a kisfiam.)

2009. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na én is hasonló gondokkal küzdök. Nekem a kétszeri altatás már nem jönbe, mert ha délelőtt alszik, délután már csak öt körül lesz álmos, ha olyankor elalszik, akkor este 11-kor még táncol a kiságyban. Igy én is tologatom, húzom az időt ahogy lehet, ha nagyon fáradt kicsit lepihenünk, de nem alszik el, inkább bohóckodik, ilyenkor a figyelme is elterelődik az alvásról. Igy kihúzzuk, délig, de ebéd után egyből szundi. Nálunk is változó, hogy mennyit alszik. Ha keveset, akkor estére már katasztrófa közeli a helyzet, de valahogy kihúzzu.

Remélem hamarosan megszokja ezt az egyszer alvást és nem fog ennyit nyöszögni.

Kitartás


14 hós kiscsajszi anyuja

2009. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 13 hónapos. Nincs túl nagy alvásigénye.

Reggel, 7-kor kel. Legközelebb fél 1- fél 3-ig alszik.

Este 9-kor van lámpaoltás. A fürdés előtti fél-1 óra már nálunk is nyüglődés, de muszáj valahogy kibírni. Ilyenkor van, hogy lemegyünk még egyet sétálni vagy egy rövidet játszóterezni, hintázni.

2009. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!