Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alvás probléma 6 hónapos...

Alvás probléma 6 hónapos gyereknél?

Figyelt kérdés
6hónapos a fiam és még mióta megszültem nem aludtam át egy éjszakát sem.napközben sem alszik sokat.éjszaka állandóan a cicin lógna,ami elég fárasztó.sajnos se nem cumizik,se cumis üvegből nem iszik,úgyhogy elég problémás.ha valakinek volt ilyen problémája és találtatok rá megoldást.kérlek írjatok.
2011. jún. 1. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy éjszaka állandóan a cicin lógna? Nagyon gyakran ébred, és csak cicivel tudod visszaaltatni?

6 hónaposan egyáltalán nem alvásprobléma, ha nem alussza át az éjszakát. Gondolom, nem nagyon eszik ég mást, simán lehet az is, hogy tényleg megéhezik.

2011. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát igen,elég gyakran felébred és akkor egyből a cicit keresi.még csak most próbálom szoktatni máshoz,eddig csak anyatejes volt.nem gondolom hogy azért ébred fel,mert éhes,mivel miután bekapja a cicit 2perc múlva alszik,de viszont ha megpróbálom kivenni a szájából felébred és sír.
2011. jún. 1. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez 14 hónapig tartott:( most lesz 15 hónapos és még most se alszik át minden éjszakát de már haladunk hajnalba szokott kelni 5 körül. a legkegyetlenebb az volt mikor a fogai jöttek 7-10 hónapos kora között meg most 13-14 hónaposan ahogy a rágók, de az első zúzósabb volt, állandóan lógott a cicimen, most meg a hátára fekszik és veri a lábait ha fáj.

Próbáltam én nála sok mindent semmi nem segített, napközbe 1 óránál többet soha nem aludt, most már úgy szokta, hogy egyik nap 1 óra másik nap 2. Kitartás egyszer véget ér.

2011. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nálunk is körülbelül így zajlik ez,mint nálatok.az alvás nem nagyon jellemző a kis manónál.se reggel,se este.már neki is elég duzzadt alul az ínye,úgyhogy biztos jönni fog a kis foga.neked meg gratulálok,hogy eddig kibírtad,nehéz lehetett.azért én bízom benne,hogy nálunk hamarabb megoldódik ez az alvás probléma.
2011. jún. 3. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Én magam mellé vettem a gyereket és aludtunk. Közben ha akart, csak rácuppant a cicire és kész. Nagyon pártolom az együttalvást, már a második babámat nevelgetem így és ez kell ahhoz, hogy én is pihent tudjak maradni.

A tévhitekkel ellentétben egyik gyerekem se hisztis, a nagyobbnál nem volt gond az elválás, másfél évesen maga kéredzkedett a saját ágyába.

Mi úgy oldottuk meg, hogy nem a mi ágyunkba jön a gyerek, hanem én alszom a gyerekekkel egy kétszemélyes fotelágyon. Simán lerakom a kicsit is aludni, elalszik szépen egyedül, mert tudja, hogy anya előbb-utóbb jönni fog, hiszen egész életében mindig is így volt, ezért nincs sírás, a kicsit 3/4 nyolckor szopi után lerakom, a nagyot valamivel 8 után (10 hós illetve majdnem hároméves), aztán ha már én is aludni akarok, akkor megyek hozzájuk. Ily módon a hálószoba funkciója is megmarad, nyugodtan lehetünk együtt a párommal, mert a gyerekek alszanak és soha nem jönnek át a hálóba, apa alhat éjjel kényelmesen és kipihenten mehet dolgozni - számtalan előnye van a dolognak.

Amikor a kicsi felébred szopizni, magam mellé veszem és ott is marad, nem rakom vissza az ágyába. Így, hogy mellettem alszik, gyakran nem kel fel szopizni sem, elég neki a közelségem. Ha jön a foga, vagy valami gondja van, akár egész éjjel cicin lóg, de ez nem baj, hiszen én úgyis alszom közben. Ha viszont semmi gond sincs, akkor akár egész éjjel alszik hozzám bújva, vagy max. egyszer kiszolgálja magát szopival és kész.

A nagyobbom karnyújtásnyira alszik tőlem a saját ágyában, ha megébred, csak megsímogatom és már nincs is gond, alszik szépen.

2011. jún. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nálunk is velem aludt mindig,de most próbálom a kiságyba szoktatni,mert ha a férjem itthon van(külföldön dolgozik),akkor nem férünk el hárman az ágyban.szerintem se baj ha velem alszik,a neveléstől függ milyen lesz a gyerek meg a természetétől,nem attól ha mellettem van éjszaka.
2011. jún. 4. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, utólsó vagyok, a barátnőmék úgy oldották meg, hogy levették a kiságy oldalát és a franciaágy mellé tolták. Így mint egy "oldalkocsiban" aludt a kicsi, együtt, mégis külön. Így nagyon jól elfértek és nem is zavarták egymást, na meg a kicsinek sem kellett anyáról lemondania.
2011. jún. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippet,kipróbáljuk.:)
2011. jún. 4. 21:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!