Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy kisgyerek (közel két éves) nagyon jó étvágyúnak mondható és mégse hízik?

Figyelt kérdés

87 cm és alig 10 kg. mozgékony, de már nem is vékonynak, hanem némi hossznövekedés után kifejezetten soványnak mondanám. elegem van a kedves "jóakarók" csesztetéséből, hogy mivel etetem ezt a gyereket és állandóan kikérdezik a napi menüjét meg hogy mit szeret, mert szent meggyőződésük, hogy éheztetem :-((((

folyamatban van a gasztroenterológiai kivizsgálás, de még több mint egy hónap, mire bármit is megtudunk :-( lehet ez pusztán genetika vagy nem alaptalan az aggodalmam, hogy ok nélkül nem lehet, hogy sokat eszik és mégse hízik...?


2012. júl. 25. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
barátnőm lány is ilyen van vagy 86vm és alig 10 kg és annyit eszik mint aksimalac. ilyen testalkatu és kész el kell fogadni
2012. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
alkati kérdés. A fényevő fiam tömzsi, a zabálós meg nyurga. Egyik az apjára ütött, másik meg rám. Ennél már csak az borzasztóbb, hogy a zabálós sovány gyerekem ha kaját lát, úgy visít, ha nem adnak neki, hogy tényleg azt lehet hinni, otthon nem kap. Mindig viszek magammal kaját, vizet, hogy ne kunyeráljon.
2012. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sókristály ***** válasza:

Ha folyamatban van a gasztroenterológiai kivizsgálás, akkor ez nem tarthat hónapokig. Székletmintából megnézik a tripszin szintet, ez az enzim felelős a tápanyagok felszívódásáért. Ha ez kevés, előfordul, hogy eszik, nem hízik. A másik ok a fehérjeallergia lehet nála. Ezt vagy helyben karcolással nézik, vagy vérből, de mindkettő rövid idő alatt (percek, ill. a vérnél napok) eredményt mutat.

Ha meg arról van szó, hogy hónapok múlva kaptok csak időpontot, két lehetőséged van. Kivárod, vagy mentek magánúton. Utóbbi azért is gyorsabb, mert a vizsgálatok között nem telik el annyi idő.

2012. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is ilyen 29 honapos es 11 kilo. En is ilyen voltam gyerkkent es most felnottkent is vekony vagyok. Hizni sosem tudtam gyerekkent pedig nagyon szerettem volna mert sokszor csufoltak is a vekonysagom miatt. A terhessegem alatt sem hiztam egy arva kilot pedig volt olyan este, hogy (szegyenlem is leirni) 3!!! tanyer bolognai spagettit vagtam be. A ferjemnek csak masfelet sikerult. :) Mai napig megemlegeti. Helyettem is o hizott.

A kisfiam bolcsodebe jar es van olyan ebed, hogy 3 adaggal ker. Pl a tegnapi nap igy nezett ki: 8 orakor reggelire sajtos rantotta piritossal, paradicsom, uborka. Utanna ket pilota keksz karika(a kekszet az autoban ette meg a bolcsibe menet). 10 orakor fel alma, fel korte es par szem eper (mindig valami gyumolcsot kapnak a bolcsibe). 12 ebed: 3-szor kert sajtos-tejfolos makaronit mert 1 adag nem volt eleg. Ezutan meg bevagta az almas sutit vanilias ontettel (ez volt desszerntek) esk aludt egy jot. 3 orakor evett 2 kis haromszog sajtos uborkas szendvicset, egy kis haromszog paradicsomos szardinias szendvicset, egy kis szalamis paprikas szendvicset (mindig tobbfajta van kiteve az asztalra es a gyerkek kiszolgaljak magukat). 16 orakor er haza es ekkor bevagott egy banant meg megevett egy tejdeszertet. 18 orakor van vacsora bevagott 2 tanyer rakottkrumplit es utanna amig nezte a meset bevagott meg 3 mandarint. Szoval annyit zabal, hogy rettenetes. Olyan kajat nem tudok mondani amit nem szeret. Mindent megzabal. Ennek ellenere 29 honapos es kicsivel tobb mint 11 kilo. A baratnom kislanya alig eszi, a krumplit egyaltalan nem eszi meg es a tesztat sem. Olyan mint egy csipegeto kismadar. Ennek ellenere 12 kilo a kislanya es meg nincs 2 eves. O sem kover baba de sokkal kerekebb mint a fiam.

2012. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 2 évesen 82 cm és kb. 10 kg. Ő is elég szépen eszik, mégsem hízik sokat. Másfél havonta hízik 300 g-ot és mivel én is vékony vagyok, sajnos rám ütött:-(. Egész nap szaladgál, jön-megy. Minket sehová nem küldtek tovább.
2012. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kisfiam egy darabig hízott szépen, de olyan 14 hós kora óta szinte teljesen megállt. én a tejet okolom, mert azóta kapja. egyelőre mégis kapja, mert a doki szerint kapja csak, míg nincs konkrét eredmény. időpontot kaptunk ilyen sokára, igen. akkor lehet, megpróbálok odatelefonálni, hogy megtudhatnánk-e valamilyen módon az eredményeket előbb.
2012. júl. 26. 14:45
 7/11 Sókristály ***** válasza:
Milyen vizsgálatokat csináltak nála?
2012. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
4 ampulla vért vettek és székletmintát kértek, plusz megmérték a súlyát. itt derült ki, hogy a 10 kilót azért elérte végre :-)
2012. júl. 27. 14:48
 9/11 Sókristály ***** válasza:

Ez ez így nem sokat mond, az biztos! Nem mondták el, hogy mire kellenek a minták, hogy mit akarnak nézni?

A helyedben odatelefonálnék, és kérdeznék. Elég gáz, hogy ennyi ideig bizonytalanságban tartanak.

Amúgy mikorra van időpontotok?

2012. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
aug 21re van időpont és csak annyit mondtak,felszívódási zavart keresnek. sztk alapon így megy ez :-( jövő héten próbálunk majd telefonálni mindenképp
2012. júl. 27. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!