Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a megoldás erre?...

Mi lehet a megoldás erre? Alvás-altatás HELP!

Figyelt kérdés
20 hónapos,messzi földön híresen szarul a lvó gyerekem van,aki nem mellesleg valami szep szorongásfélében is szenvedhet,mert naphosszat csimpaszkodik rajtam,de csak ha itthon vagyunk.pláne ha alvásról lenne szó.az utóbbi egy hétben már csak kóvályog.meg az apja is meg én is a fáradtságtól.nmindjárt folytatom,csak megint üvölt utánam :-(
2012. júl. 21. 21:23
1 2
 1/18 Disi ***** válasza:

Hát sajnos segíteni nem tudok, de lélekben veletek vagyok. Kitartáááááááás!!!! Valamelyik nap olvastam egy kérdést, ahol minden hozzászólónak születése vagy pár hetes kora óta egész éjszakát végig alvó babája volt- én ezt nem hiszem el... hogy se mozgásfejlődés, se fogzás, se szeparáció szorongás, se szomjúság miatt a nagy kánikulában, soha nem ébred fel a babájuk. Nálunk nem annyira drasztikus a helyzet, 4,5 hós kora óta kel,ha jön a foga ébred 2-3-szor, 2 durva hetünk volt amikor óránként kelt (máig nem tudom miért), ha minden okés, akkor hajnal 6-ig bírja (a következő fogig). Most volt egy éves a babám.

Amúgy most olvastam valahol, hogy 18 hós koruk körül van a szep. szorongás újabb hulláma. Nem tudjátok esetleg apával beosztani az éjszakákat? Mikor volt az a durva 2 hetünk az 5. napon kaptam apától egy szabad éjszakát, átmentem a nappaliba aludni és ő kelt hozzá. Akkorra már én is zombi voltam. Így tudtam annyit pihenni, hogy aztán bírtam a következő hetet. Mondjuk az én babám könnyen vissza lehetett altatni, csak egy óra múlva újra kelt. Amúgy ez a rengeteg front is kikészítheti őket, az én babám fél órát aludt délben, aztán este 6-kor ordítva tusoltuk le, olyan fáradt volt, egy barátnőm kislánya (2 éves múlt) délután fél 4-kor még semmit nem aludt, pedig ő jó alvó, 3 órát alszik minden nap.

2012. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ilyenkor is van szep. szorongás. Legalábbis én ezt olvastam. Az én lányom nagyon jó alvó, 2 hónapos kora óta végig alussza az éjszakákat kivétel nélkül. (Se fogzás, se kánikula nem ébresztette még fel.) 3 napja viszont valami megváltozott. Este nem akar elaludni a kiságyban, pedig eddig nem volt gond vele.

Nem lehet, hogy jön a foga, és azért ilyen?

2012. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást :-(((((


sajnos senki nem tud leváltani, mert kicsi kora óta kénytelen volt kizárólag velem, aludni, apja munkaidőbeosztása nem tette és teszi lehetővé, hogy itthon legyen alvásidőben. most ott tartunk, hogy ha az apja alvásidő környékén ha csak ránéz, már magából kikelve ordít utánam. gyakorlatlag ilyenkor mintha meg se ismerné, mintha nem is az apja lenne. ha éjjel felébred, ugyanez a műsor...

tudom, hogy én is elrontottam sokmindent, lehet, már valamikor a hasfájósság környékén kialakultak rossz szokásai, aztán jött a cicin alvás, arról is leszokott. vannak időszakok, egy-egy hét, mikor működnek a dolgok, de leginkább nem és már kezdek teljesen becsavarodni. pedig van szertartás is, de a szertartásnak már szinte részévé váét az utóbbi napokban az esti elalvás előtti másfél óra ordítás. nagyjából állandó napirendje is van, mégis ha túl fáradt, az a baj, ha nem elég álmos, az is baj. köztünk alvás nem megy, mert úgy se alszik, úgy se piheni ki magát, rólunk nem is beszélve. így meg legalább apa tud vmennyit aludni.

2012. júl. 21. 21:58
 4/18 A kérdező kommentje:
szeparációs szorongás az elsődleges ok nyilván, ami most kb. 3 hónapja tart, hogy félénkebb. biztatnak többen is, h majd elmúlik, meg könnyebb lesz, de inkább egyre rosszabb, már-már tarthatatlan. valahogy olyan ördögi körforgásnak tűnik, hogy minél többet kap, annál többet akar. kb. két hónapja alszik heverőn, nagyjából két hét után jött rá, hogy az milyen remek lehetőség a mászkálásra és vándorol. minden nap éjfélkor és fél ötkor. ezek fix időpontok, de ezen kívül is jön sokszor, csak ekkor mindig. az alvás számára szükséges rossz, nem pihenés. mikor a nagy melegek voltak, valamivel jobban aludt, de most nagyon bekavar neki a hideg valóban. én meg már lassan azt érzem, hogy lefeküdöm is kár, mert úgyis mindjárt fel kell kelni. mire visszaaludnék, megint sír vagy jön
2012. júl. 21. 22:05
 5/18 A kérdező kommentje:
szemfogak lennének soron, meg is vannak kissé duzzadva, de nem gondolom, hogy erről van szó most. annyira nem matat a szájában és általában hőemelkedéssel és piros popsival jár nála a fogzás
2012. júl. 21. 22:07
 6/18 anonim ***** válasza:
Én kérdeznék, ha nem baj. Saját szobájában alszik? Csukott vagy nyitott ajtóval? Van valami éjjeli fény a szobájában? A lakás többi része sötét éjszaka? Ha felébred és kijön az ágyából, hogyan altatod vissza, mit csinálsz?
2012. júl. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nem baj. sőőőt :-)


szóval: három hónapos korától van saját szobája, mert állandóan felébredt arra, hogy pl. átfordultunk egyik oldalunkról a másikra, meg ilyenek. addig a kiságya az ágyunk mellett volt. ha köztünk alszik, most is az a baj, hogy felébred a mozgásunkra, minden apró mozdulatra és egyből felül tulajdonképpen, gondolom, hogy ott vagyok-e. így kb. vigáyázállásban alszunk, ha köztünk alszik és mire mélyebben aludnánk, addigra felébredünk arr, hogy felül és keres. egyébként nála a szeparációs szorongás eddig kimaradt, 8 hónapos kora körül elég enyhe volt, de úgy néz ki, most duplán pótolja. :-(((

A szobája ajtaja becsukva nincs, csak behajtva. összenyílik a két szóba, az övé és a miénk. behajtjuk, hogy a tévé és egyéb dolgok ne zavarják, le is van függönyözve, de kilinccsel nem csukom be, tehát zárva nincs.

éjjeli fénye volt, de amíg az világított, ő addig játszott. amíg fény lát, addig nappal van és játék, nem vált be. vagy a fény nem volt megfelelő. egy gomba alakú éjjeli fény volt és gondolom, ezek mind egyformák.

a lakás többi része sötét, de arra szükségtelen is mennie, mivel összenyílik a két szoba. a mi szobánk valamivel világosabb, mint az övé ,mert itt a gépeknek van fénye (tévé, modem, dvd, ilyenek).

ha felébred, kijön az ágyból, visszaviszem é s ülök mellette meg simogatom, míg vissza nem alszik (mint este, lefekvéskor, de már ez se működik). ez kb. 20 perc és ez az egyik verzió. ennek vagy az a vége, hogy vissza tudok osonni az ágyamba vagy az, hogy reccsen egyet a padló, ahogy jönnék ki és már kezdhetem is elölről.

ja, egyébként nem lett ahhoz szoktatva, hogy lábujjheygen kell közlekedni, ha alszik és néma csend, de némiképp mégis így alakult. kisbabaként, újszülöttként örültünk, ha napi kétszer, esetleg háromsszor aludt 20 percet napközben, a többi időben ordított és éjjelente kiváló teljesítmén volt a részéről, ha csak 3szor ébredt fel. olyan 14 hónapos kora körül már valamivel jobb lett az alvókája, mikor a cicit elvettem tőle közös megegyezéssel, mert már csak játszott és nem táplálkozott :-)

Na, a második verzió meg az egyébként, hogy felébred, átjön és sikerül olyan nesztelenül osonnia közénk, hogy fel se ébredek rá, hogy átjött, csak mikor az első rúgást megkapom. :-(((

2012. júl. 21. 22:24
 8/18 A kérdező kommentje:
próbáltunk olyat is, hogy matrac az ágyfelem mellé és úgy tudom simogatni meg fogni a kezét, de közel két órán keresztül hallgathattam, hogy anya simi, anya keze, valahányszor elbóbiskoltam. szóval 5-10 percenként hajnali fél egytől csaknem fél 3-ig, mikor is meguntam a dolgot végképp és jött az egyes verzió, vissza a szobájába. mert így megint csak nem aludt senki
2012. júl. 21. 22:28
 9/18 Disi ***** válasza:
Jajj, te szegény... Védőnőddel beszéltél már? Az enyém elég normális és jó tippeket szokott adni. Bár az is jó lenne, ha itt találnál olyan anyukát aki tudna neked tanácsot adni. Azért a 3 hónap az már sok szep. szorongásra nem? Ezt csak gondolom, nem vagyok szakértő. Így tényleg esélyed nincs a pihenésre.
2012. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Védőnő próbált tippeket adni, bár mostanában nem kerestem ezzel, de többször is volt már téma közöttünk a 20 hónap alatt. :-( itt és most valóban anyukák válaszait várnám, de lehet, lesz megint egy utunk a védőnőhöz. gyanítom, újat mondani már ő sem fog tudni, de hátha :-(
2012. júl. 21. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!