Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisunokám (majdnem 3éves) Nem...

Nzsuzsa kérdése:

Kisunokám (majdnem 3éves) Nem eszik rendesen. Ránéz az ételre, s nem eszi, csak ami tetszik neki. Meg sem kóstolja. Félek, hogy nem jut elég tápanyag a szervezetébe. A "nincs más" módszer nem jó, inkább éhezik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amit szeret, azt megeszi. Sajnos, sokáig kapott bébiételt.

2012. júl. 20. 06:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A 4. válaszoló vagyok.Lehet hogy Médea jól látja a dolgokat,de ez nem annyira fekete és fehér.Nekem ő a 3. gyermekem,és a másik kettő is csinált hasonlót.Igaz hogy nem szabad választási lehetőséget adni,és nasiztatni az evés helyett.Én is megfőzök mindent a világon,mert mi 4-en mindent megeszünk(mint írtam a fiam is ezt egy ideje csinálja).Az erőltetést egyáltalán nem tartom jónak,konkrétan ha a fiam szájába én betenném amit nem akar akkor tartaná a szájába és se ki se be.Az erőltetés ördögi kört indít el,megutál enni és rosszabb lesz.Én elé szoktam tenni amit épp főztem,nem szokta rögtön mondani hogy nem kell,belenyal és eltolja.Akkor ha nem megy akkor hagyom,de próbáltam ugyanazt odaadni akkor sem eszi meg.Főleg hogy vacsorára mi nem azt esszük...amúgy a súlya normális,16kg,nem aggódok.Majd leszokik róla,ha előbb nem oviban eszik a többiekkel.
2012. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, aki totál dugájába dőlt. Szerintem másfél nap egy épp még 2 év alatti gyereknél azért nagy idő - ebből fél napot végigordított, aztán másnap reggel már csak feküdt, nyöszörgött és öklendezett, de akkor sem kért mást (meg sem kóstolta). Egyébként többször belevágtam a védőnő tanácsára, hogy csak azért is azt eszi, amit én találok ki, legalább ebédre. Ezért aztán több hétig nem evett ebédet. Vagyis reggel 8 után köszönte szépen, inkább megvárta a 4 órás uzsonnát. És ha éhes volt, persze agresszív is. Sehová nem tudtunk menni vagy ha mégis, végigkunyerálta és hisztizte a játszóterezést (gyümölcsöt persze hiába vittem magunkkal). Nehezíti pluszba az egészet, hogy dolgoznom is muszáj (itthonról) és anyukám jön át hozzánk vigyázni rá - ezért sokszor 2 emberrel kellett "vívnom". Ja és a hab a torán, hogy én nem ehetek tojást, tejet és glutént. Körülbelül fél évem tehát arról szólt, hogy készülök (mert ugye együtt eszünk), szépen megterítek, aztán sokszor kiöntöm. Próbáltunk persze mást is - vendégséget, éttermet, elutazást (nélkülem, másik nagymamánál vagy dédiknél sem eszik), gyerektársaságot, bébiételt, rendelést... Ja és nincs nasi, és nem kínálgom agyba-főbe, csak mindig próbálok 2-3 féle színűt-állagút elé rakni (pl. hús+köret). Úgyhogy elnézést az off-ért, de ha valakinek van még valami ötlete számunkra is, szeretettel várom.
2012. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én szóltam előre! :D Szóval nincs gyerekem, de bébiszitter voltam 8 évig, és iszonyatosan akaratos, és borzasztóan tündéri gyerekkel is volt dolgom. Személy szerint semmilyen vízben élő/élt állatot nem eszem meg: hal, rák, kagyló, stb, azért, mert a nagymamám egyik Karácsonykor akkora pofont adott, amikor kijelentettem a halra, hogy fúj, hogy azóta is kattog az állkapcsom. Tehát az eröltetést én nem úgy értettem, hogy beletömjük a gyerek szájába azt, ami nem ízlik neki, hanem erősnek kell lenni és újra és újra próbálni. Én spec megkérdezném, hogy miért nem ízlik pl a tökfőzelék (azt is utálom, de most már megeszem), hát mondjuk azért, mert sok benne az a hosszúkás izé (kapor). Ja, hogy a kaporral van a gond, jó, akkor legközelebb anélkül csinálom. De tökfőzelék lesz! És ha így megeszi, akkor hajrá.

Nem eszik gyümölcsöt? Próbáld meg reszelve, vagy gyümölcssalátában, esetleg kompótként, vagy gyümölcslevesben. Valamelyik csak fog ízleni neki! Nem eszik nyers zöldséget? Próbáld meg párolva. Én se szeretem a nyers zöldséget, ez alól talán kivétel a paradicsom (bár sokak szerint az gyümölcs...), de párolva megeszem majdnem mindegyiket.

Van olyan pöttöm, aki nem hajlandó húst enni. Párom is ilyen volt, mindenhonnan kipiszkálta a legapróbb morzsányi húst is. Egész életében utálta a baromfihúst, most se eszi meg a letöbbjét, inkább sertés, marha, birka, és tengeriszörnyek. Van, amit tényleg nem lehet eröltetni, de sosem szabad feladni és sosem szabad túl sok választási lehetőséget sem adni. Én pl kipróbáltam egyszer az egyik csemetével, aki nem volt hajlandó se májkrémes se körözöttes kenyeret enni, hogy csináltam neki mindkettőt és közöltem vele, hogy ez a tízórai, az ebéd, az uzsonna és a vacsora is, sőt, ha nem választ, akkor holnap reggeli is. Dacolt ezerrel, toporzékolt, követelte, hogy hívjam fel a mamát, de persze nem használt semmit. Nem nézhetett mesét sem, mással kellett elfoglalnia magát. Ebédidőben odatettem elé a két szeletet és én is jóízűen elfogyasztottam a magam részét. Olyan mérgesen nézett rám, mint aki meg akar ölni, ugyan is nem hitte el, hogy megcsinálom vele, amit mondtam. Uzsonnára már könyörgésre fogta, hogy ő vajaskenyeret szeretne enni, mondtam, hogy ha jó kisfiú lesz akkor holnap megkapja a vajas kenyeret. Vacsira megette a májkrémeset, sőt, kért még. :) SZóval választási lehetőséget lehet adni, de olyat kell kitalálni, amihez egyikhez sem fűlik nagyon a foga. Aztán kényszerből az egyiket csak meg fogja kostolni.


Kitartás!

2012. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves Médea! Természetesen fél év alatt nagyon sok féle ételt kipróbáltunk, egy étkezés alatt ugyanazt is sokféle formában. A gyerekem még nem igazán beszél, ezért nem tudom megkérdezni, pontosan mi nem tetszik neki, csak tippelek. (Pl. utálja, ha folyik, utálja, ha sokáig rágni kell, fél attól, ha színes vagy kis darabok vannak benne (fűszer pl.) és leginkább utálja, ha piszkos lesz a keze, de én ne etessem, mert ő már önálló...)

Másrészt meg szerintem másfél évesen még biztos így volt, de gyanúsan ma is azt hiszi ha más színű a tányér, mágikusan más lesz az étel is :) így pl. a pürésítésnél sem mindig jön le neki, hogy ugyanaz, ugyanolyan ízű lesz, mint amit előbb kapott. Bár igazából mindegy, mert meg sem kóstolja. Aztán mint írtam, a látványos együtt evés és éheztetés pedig kipipálva nagyon sokszor már.

2012. júl. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!