Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisunokám (majdnem 3éves) Nem...

Nzsuzsa kérdése:

Kisunokám (majdnem 3éves) Nem eszik rendesen. Ránéz az ételre, s nem eszi, csak ami tetszik neki. Meg sem kóstolja. Félek, hogy nem jut elég tápanyag a szervezetébe. A "nincs más" módszer nem jó, inkább éhezik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Amit szeret, azt megeszi. Sajnos, sokáig kapott bébiételt.

2012. júl. 20. 06:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én anyukám irta volna,de azt nem hinném:)Nekem is közel 3 éves a kislányom,és pont igy csinálja.Nem eszik.De érdekes modon ez abszolut nem látszik meg rajta,söt.

Én is sokáig aggodtam,mindenfélét kiprobáltam,de egyszer azt mondták nekem,h amelyik gyerek elött ott van az étel,az tuti nem fog éhenhalni!Enni fog,ha elég éhes lesz.Ha az én lányomnak lenne legalább egy étel,amit szeretne,én sürün megcsinálnám neki,de ö ha egyik nap megeszi,a másik napon már biztosan nem fogja.Nehéz ügy,de nem fog éhenhalni ö sem:)

2012. júl. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiammal is voltak evési gondok. Volt kb 8 féle étel, amit evett. Ő is inkább nem evett semmit, ha nem az a 8 féle étel valamelyike volt előtte. A végére már bele törődtem. Aztán kezdődött az ovi, és amit az egyik nap még nem volt hajlandó megkóstolni, azt másnap két pofára ette. Augusztusban lesz 4 éves, és egyre bátrabban kóstolgatja az ételeket. Valamelyik nap már a rántott sajtot is megkóstolta (kb 3 harapásnyit evett is belőle). Meg a husit is megeszi végre (sütőben sült csirkemell), ezt is kb 2 hete.

Anyukám is aggódott az unokája miatt, állandóan mondogatta nekem, hogy legalább adjak a fiamnak valami vitamin készítményt, vagy táplálék kiegészítőket. Bevallom, a falra mászok, ha ezeket a szavakat (vitamin, táplálék kiegészítő) meghallom. Nem egy nyezega gyerek, pedig nem is adok neki édességet, ha adok is, tudja, hogy hol a határ. Ha azt mondom neki, hogy csak a csoki mikulás fejét eheti meg, akkor csak addig eszi.

A cukrászdában hónapok teltek el, mire tavaly megkóstólta az egyik fagyit. Sütit a mai napig nem eszik meg még egy felet sem. Az oviban ezek ellenére Ő a második legmagasabb gyerkőc.

2012. júl. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom a megoldást, az én 2 évesem is ilyen, pedig sosem kapott bébiételt és másfél éves koráig szépen megevett mindent. Az étvágya most is jó, csak válogat. Szinte már csak vajas kiflit, rizst és "bolti" sült krumplit hajlandó enni, még az édességeket sem kéri. Egyszer kipróbáltuk, másfél napig inkább nem evett, pedig csak vizet kapott.

Szeptemberben ezért beadjuk bölcsibe, hátha a csordaszellem meghozza a hatást. Addig kap vitamint külön és néha sikeresen becsempészek az ivólevébe vagy a rizsbe ezt-azt... na meg minden evésnél (napi 5x) ott van a lehetősége, hogy mást válasszon.

2012. júl. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a bébiétel függvénye,ez az a kor szerintem amikor szeretnek válogatni.Az én 2 és fél éves fiam semmilyen gyümölcsöt,főzeléket,zöldséget nem eszik meg.Épp most beszéltem a védőnővel erről,azt mondta ne aggódjak majd kinövi.Zöldséget krémlevesek formájában eszi meg illetve a paradicsomosat,minden mást vagy kiköpköd,illetve gyűjti a szájában,vagy közli hogy nem kéri.Egyedül a krumpli az amit szívesen eszik meg.A gyümölcsöt lekvár formájában eszi csak meg,illetve néha gyümilében,süteményben is csak az almát.Régebben mindent evett,ez egy új dili nála.Szerintem nem kell aggódni,azt kell adni amit megeszik és ennyi.
2012. júl. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én lányomnál ez azóta van így, hogy elkezdtük a hozzátáplálást. SEMMIT nem eszik meg, maximum egy-két falatot, valamit egyáltalán meg sem kóstolt még életében. Csak a rágcsa kéne, de azt már nem adom. Ő is inkább éhezik, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem is tűnik éhesnek. Már nem idegeskedem, mert hiába. Most 14 hónapos, nem értem, miért nem kívánja a szervezete a fontos tápanyagokat...
2012. júl. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Ez a baj, hogy ott van a lehetőség, hogy választhat. A mai gyerekek túlságosan el vannak kényesztetve. Jajj, nem eszi meg a paprikát, de a répát igen, akkor adjunk neki orrbaszájba répát. Jajj nem eszi meg a répát csak az almát, jó, adjunk neki almát. Aztán végigzongorázzuk az összes egészséges kaját, mire semmit nem eszik már meg, csak a csipszeket, meg a csokikat, és csodálkozunk, hogy alig eszik, még is hízik. Nem értem, hogy a vitamin és a táplálékkiegészítőkkel mi a baj. Ha már gyümölcsöt zöldséget nem bírsz belediktálni, akkor legalább ezt nyomd le a torkán, hogy ne legyen alultáplált vagy netán valami baja, mondjuk vérszegénység, vashiány, stb.

Még nincs gyerekem és bocsi, hogy itt ki vagyok akadva, de a pocakomban van a pici és egy év múlva már okosabb leszek.

Tudom, hogy néha nagyon nehéz a gyerekkel, mert nem eszi ezt, nem eszi azt, de ha csak nincs allergiája az adott étel valamelyik összetevőjére, akkor igen is eröltetni kell, hogy egye meg. Éhezik másfél napig? Éhezzen, második napra meg fogja enni. Lehet, hogy kegyetlenség, de azt nem lehet, hogy megcsinálunk egy borsófőzeléket, és a kisasszony, vagy a kisúr egyszerűen rá se sz.rik, hanem pattogatott kukoricát akar enni. Megkaphatja, ha megevett a borsófőzelékből 15 kanállal. Ha nem, nem, niem kap mást. Ez a módszer igen is működik, csak van aki sokáig dacol, van aki meg hamarabb belátja, hogy mi a helyzet.

Csak keményen! Nehogy már a gyerek állítsa össze a heti menüt!

2012. júl. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sütött az utolsó válaszoló írásából,hogy nincs gyereke.

Az enyém is ilyen,a gyümölcsöt nem eszi meg.Mostanra jöttem rá (3 éves,kicsinek szerette a gyümölcsöt) hogy a gyümölcs állaggal,mint olyan,van problémája. Tehát ha le van turmixolva,vagy nem úgy néz ki,ahogy ő megszokta,simán megeszi.Kiköltöztünk kertesházba,van sok gyümölcsfánk.Szereti szedegetni pl az almát velónk,és látja,hogy mi is esszük.Mostmár ott járunk,hogy ő is beleharap,csak a héját kell még levenni.Görcsöltem rajta egy ideig,mostmár nem izgat.És lám,ő is elkezdett érdeklődni.Lassan,lépésekben,de haladunk.Megy szeptemberben oviba,kíváncsi leszek.

2012. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A 4. hozzászóló mintha minket írt volna le!

A fiam semmilyen nyers kosztot nem hajlandó elfogadni (zöldség, gyümölcs), tüntetőleg előtte nasizzuk az isteni málnát, nektarint, de semmi.

Főtt ételből nálunk is a krémlevesek levesgyönggyel, paradicsoleves, gyümölcsleves leve.

Egyébként krumpli+hús az mindig jöhet, és érdekes módon a hal (Duna-parton elég gyakran hekkezünk, azt is imádja).

A hideg ételekkel kevesebb a gond, kenyérfélét imádja, vajkrém, körözött, májkrém, tojáskrém jöhet, sajt, szalámi, kolbász is.

Én is rosszul vagyok tőle, hogy ennyire egyoldalúan táplálkozik, de a bölcsiben mindig nyugtatgatnak,hogy higgyem el, kinövi (1,5 éves koráig mindent megevett, a céklától a sóskáig, jó étvággyal).

2012. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Médeának bár nincs gyereke, de nagyon jól látja a dolgokat, ha majd élesben is mindezt meg tudja valósítani, az Ő gyereke tényleg nem lesz válogatós. Sajnos én is egyetértek azzal, hogy a szülők rontják el a gyerekeket ezen a téren (is), mert túl hamar feladják a következetességet, túl sok mindent ráhagynak a gyerekre, annyira jót akarnak neki. Nem veszik észre, hogy ezzel a fenenagy szabad választással csak azt érik el, hogy a gyerek csak a saját szája íze szerinti ételeket fogja követelni, és az átmegy tarthatatlan válogatásba, finnyásságba.

5 gyerekem van, tudom mit beszélek, nálunk úgy még egyik gyerek sem állt fel az asztaltól, hogy otthagyta volna az ételt. Ha valamiért nagyon nem eszik, akkor elmehet (mondjuk ez betegség előjele jobbára), de passzióból nem jelentjük ki egy ételről, hogy én ezt nem szeretem.

2012. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindegyik válasz hasznos volt. Reménykedem, higy változik a helyzet.
2012. júl. 21. 05:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!