Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne a véleményed ismerősö...

Mi lenne a véleményed ismerősöd, kollégád majdnem 6 éves gyermekéről, ha "sziával" köszönne neked, ahelyett, hogy "csókolomot " mondana?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 11:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom sok előttem szólóhoz, engem sem zavarna, sőt, örülnék, ha a saját hasonló korú fiam magától köszönne mindig. :) Aki nem érti, hogy sokszor már az is nagy szó, hogy köszön az a gyerek, és nem képes megérteni, hogy egy kisgyerek nem feltétlenül neveletlenségből nem köszön, amikor elfelejti, csak „sok a dolga”, tele a feje mindenfélével, vagy éppen gátlásos, az nem túl okos felnőtt. Persze, nyilván én is szülőként mindig megkérem a gyereket, hogy köszönjön, ha nem teszi, de volt már, aki kifejtette, hogy ő márpedig nem köszön előre egy 5-6 éves gyereknek, mert milyen dolog már ez. Pedig a példamutatásban rejlik a legjobb nevelőerő, és nekem semmilyen problémát nem okoz az sem, ha előre köszönök egy kisgyereknek, aki aztán nem köszön vissza. :)


Azzal is egyetértek, aki azt írta, a csókolom kifejezést törölni kéne a nyelvből, valóban szörnyű és zavarba ejtő köszönési forma.

2012. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ennél a korosztálynál már az is jó, ha köszön :) Szerintem teljesen rendben van, enyém még csak 5 lesz, de állandóan noszogatnom kell, hogy legalább egy 'sziát' mondjon.


Viszont én a 'csókolom' os köszönést nem tanítom meg a gyerekeimnek. Én is utáltam gyerekkoromban, és nem értettem, miért kell idegeneknek, különösen bácsiknak azt mondanom, hogy csókolom. 3 lányom van, szóban se csókolgassanak senkit. Jó napotot, jó napot kívánokot mond már a 2,5 éves is, mint én.

2012. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok, és örülök, ha lesziáz egy 6 éves, sőt idősebbtől se veszem rossz néven. Volt már ilyen, hogy csókolommal köszönt egy kicsi, mondtam neki, nekem nyugodtan mondjon sziát. Újra fiatalnak érzem magam tőle :-)
2012. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
4 éves lányom a 70-en felüli bácsinak sziával köszön, de a feleségének is. Ők pedig már előre vigyorognak, hogy milyen drága, hogy köszön! Én meg örülök,hogy köszön. Persze mondogatom neki, hogy akit anya tegez, azt ő is nyugodtan tegezheti, de akinek anya úgy köszön, hogy jó napot kívánok, annak csókolommal köszönjön, de ez általában nem megy még. :)
2012. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%
Hát szerintem meg a "jónapotozás" egy 2 - 3 - 4 - 5 éves gyerek szájából nagyon visszatetsző, egyáltalán nem szabadna erre tanítani Őket, ez csak a felnőttek számára használatos köszönési forma. Sőt, egyenesen udvariatlan, és neveletlen gyereknek tartnanám azt, aki így köszönne, a szüleit pedig enyhén szólva korlátoltnak. Semmi baj a csókolommal, örüljetek neki, hogy ilyen szép az anyanyelvünk, hogy a kisgyermekek számára külön köszönési forma van, miért kell Őket felnőttesíteni???
2012. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11%

Én elvárnám egy 6 évestől, hogy csókolommal köszönjön, pedig 26 éves vagyok. Én 3 évesen is mindenkinek azt mondtam, hogy csókolom, kivéve a láthatóan gyerekeknek. Szerintem ez alapvető illem, amit nem árt megtanítani a gyereknek. De egy hiperaktív gyerek más kérdés (ha valóban az) és kész csoda, hogy halkan beszélt, amikor beértetek.

Lehet, hog régimódi vagyok, és kövezzetek meg érte, de szerintem, ha egy szülő nem tanítja meg a gyereknek, hogy a felnőtteknek csókolommal kell köszönni, az a szülők lustaságára utal, akik egyszerűen lusták vessződni a gyerekkel, inkább ráhagyják, hogy jó, akko sziázz le mindenkit. Lehet lepontozni!

Csókolom!

2012. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább legyen visszatetsző egy kisgyereknél, nyilvánvaló, hogy nem a jó napot az első, amit a szülő megtanít a beszédfejlődés során a gyerekének, de mennyire visszatetsző és a tinédzser számára egyenesen kellemetlen, hogy mondjuk a szomszéd bácsinak még ilyen korban is csókolommal köszönjön. Sokkal nehezebb átállni a csókolomról a jó napot kívánokra, mint eleve azt beveztni egy 6-7-8 éves gyereknél.


Nekünk pl. 8. osztályban mondta a töritanár, hogy milyen dolog, hogy csókolommal köszönünk neki. Nem megszégyeníteni akart minket, hanem úgy továbbengedni minket a középiskolába, hogy ne legyünk kellemetlen helyzetben, de onnantól kezdve az addig helyesnek gondolt köszönési mód egyszerűen tök ciki volt. Mi is beleestünk abba, hogy a tőlünk idegen jó napot / jó napot kívánok köszönés helyett inkább félrefordítottuk a fejünket, mintha nem is látnánk a tanárt, hogy ne kelljen köszönni, mert a csókolommal nekünk még semmi bajunk nem lett volna, viszont esetlennek éreztük magunkat a jó napot kívánokkal.

2012. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Tegezve is lehet tiszteletet adni. Az a lényeg, hogy köszön!
2012. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ugyan már, abban problémát keresni, hogy nem szia és nem csókolom vagy esetleg jónapot! Kekeckedő, aki ebben problémát talál!
2012. júl. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
bocsánat, helyesen: nem szia, hanem csókolom vagy jónapot.
2012. júl. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!