Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lenne a véleményed ismerősö...

Mi lenne a véleményed ismerősöd, kollégád majdnem 6 éves gyermekéről, ha "sziával" köszönne neked, ahelyett, hogy "csókolomot " mondana?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 11:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Az, hogy örülök, hogy legalább köszön.

Esetleg az ajtót ne nyissa ki előtted?!?

Komolyam mondom.... :((

Ha egy 15 éves kamasz sziázna le, az már gáz, de könyörgöm, ő még csak óvodás!

2012. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? 30 éves, fiatalos anyuka, nő vagyok. Ha csókolommal köszönne az lenne kellemetlen. De ha mondjuk pl. 50-60 éves lennék, lehet h zavarna. Bár ez is egyénfüggő.
2012. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
a 15 éves kamaszon se sértődnék meg,mert ők meg nem tudják kinek hogy köszönjenek.generációs probléma,de egy ovis 6 évesen pláne nem akadnék ki.
2012. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Akkor oké :-) ,mert ma mentem be a hiperaktív kisfiammal félve a munkahelyemre a főnökasszonyhoz ,már előre próbáltam megbeszélni vele,hogy ott nagyon komolyan kell ám viselkedni,meg csókolomot illene köszönni,már előre elenkezett,hogy ő nem fog csókolomot köszönni.

Ahogy beléptünk a folyosóra,már suttogott :-D ,bent pedig édesen válaszolgatott,viszont a végén sziával köszönt,én meg pironkodtam,hogy hát nem tudom rávenni a csókolomra .

2012. júl. 13. 11:26
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a gyerekek nagy része 9-10 éves koráig nem érti mi a különbség a tegezés és a magázás között. A gyerekem osztályában a 23 gyerekből 22 "szia tanítónéni"-t köszön a tanítóknak.
2012. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Kedves előző!

Azzal kiegészíteném, h értik ám ők, sőt van olyan gyerek a fiam osztályában aki 7 évesen "Jó napot kívánok"-kal köszönt a felnőtteknek, bár ez ritka, igaz. Csak mindenhol azt hallják , a családban is, h "szia" "hello", és nemigazán áll rá a nyelvük a magázásra. Halkan megjegyzem, h azért tanítóknak, tanároknak illenék nem sziával köszönni, max. első osztályban.

2012. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora gyermektől ez elfogadható.

Ahogy mondták előttem is, ő nem tud különbséget tenni magázás és tegezés között.

Az iskolában már meg fogja tanulni hogy a tanárokat nem tegezzük és a felnőtteket sem.

2012. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az, hogy a csókolomot legszívesebb úgy pusztítanám ki a magyar nyelvből, mint annak a rendje. Olyan egy hülye szó, részben ez az oka, hogy a kamaszok inkább nem köszönnek. Remélem, hogy minél több szülő most már eljut oda, hogy egyből azt tanítja a gyerekének, hogy jó napot és viszontlátásra. Sokkal kevesebb kellemetlen helyzete lesz a gyereknek amíg eléri a felnőtt kort.
2012. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki. Egyáltalán nem zavarna, sőt! Legalább nem érzem magam annyira "öregnek". Ha egy kamasz köszönne sziával, és ha ismerem, semmi gond nem lenne, bevallom, nem szeretem, ha csókolommal köszönnek nekem, de az illemet azért persze tudniuk kellene egyes tizenéveseknek. Egy 6 éves még csak ovis, kisiskolás, szerintem semmi gond nincs a sziával, főleg, ha ismered is! Miért baj ez Neked, ha sziával köszön? Ez is, mint minden más, máshogy fogja fel, értelmezik az emberek, jelen esetben Te nem szereted, ha úgy köszönnek Neked, hogy: "Szia!" Én úgy vagyok ezzel, hogy míg így köszönnek nekem, addig jó...Eljön az az idő, hogy majd csókolom, és "Jó napot kívánok!"-ot fognak köszönni a gyerekek. De remélem még nem mostanában lesz, majd 20 év múlva :)
2012. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Az Lányom 4 éves, s nem nagyon szeret köszönni, a Fiam 2 éves és magától mondja, hogy jó napot kívánok, ha idősebbel találkozunk, ha fiatalokkal akkor szia!

Nem tudom mit rontottam el a Lányomnál, hogy ő nem köszönös!


Üdv Anyuka.

2012. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!