Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magatartásproblémás örökbefoga...

Magatartásproblémás örökbefogadott gyermekéről lemondó örökbefogadó szülőről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom hogy nem jött össze nekik.

Valószínű, hogy a gyerek a magzati élet során sérült szenvedett maradandó károsodást, szerintem nem az örökbefogadók hibája.

2011. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Arra gondolsz, hogy a szülőről aki örökbe fogadta és lemondott róla?


Egyrészt sajnálom őket, hogy nem jött össze nekik a saját gyermek. Azt viszont nem tudom megérteni miért mondtak le róla. Valószínűleg nem a gyerek hibája, ha valami gond van vele.

2011. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem furcsa. nem elítélem csak simán furcsa.

ha örökbefogadták akkor az az ő gyerekük akiről nem lenne szabad lemondani, ugyan így a vér szerinti szülőnek se lenne szabad lemondania a problémás gyerekéről.


sajnálom a szülőket is, hogy ilyen nehézségeik vannak, de a gyereket talán még jobban sajnálom, hogy a második családja is eldobja, piszok nehéz lehet ezt egy gyereknek feldolgozni :(

2011. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ez így túl kevés info. Mi történt konkrétan?

Én egy olyan családot ismertem, aki egy cigány kislányt fogadott örökbe, aztán visszaküldték, mert lopott a boltban. Ezen nagyon felháborodtam, mert ez csupán nevelés kérdése. Meg az én lányom is simán kiviszi a csokit a boltból, mondani kell neki, hogy előtte mutassa már meg a boltos néninek. Szóval szerintem nem volt jogos, hogy visszavitték.

Itt mi történt?

2011. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem érdekes.Most akkor akartak gyereket vagy sem?Néha én is megfenyegetem az enyimet hogy átadom a szomszédnak jó pénzért,de hát ez nem így működik.Szerintem ha valaki örökbe fogad annak kutya kötelessége végigcsinálni.Nem a gyerek kérte őket szülőnek.Ha egy macskát találsz az úton és hazaviszed akkor sem dobhatod ki mert odaszart az ágyra.Nem a macska vitt téged haza.Bocsánat kicsit kiakadtam.Sajnálom hogy ez az eljárás működik.
2011. szept. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a "baj" az ilyen szülőkkel hogy sokáig álmodoznak a tökéletes gyerekről (évekig probálkoznak sajátal, évekbe telik az örökbe fogadás)

és mikor kapnak egy igazi gyereket a vallós problémákkal rájönek hogy az elképzelt tökéletességtől mesze vannak, nekik kéne felnevelni azt a gyereket ez nehéz és emberi gyengeségből feladják.

2011. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért mondtak le róla, meg magatartásproblémás? Megoldást kell keresni. Jól néznénk ki, ha minden magatartásproblémás gyereket utcára tennének a vér szerinti vagy az örökbefogadó szülei... A gyerek személyiségének 50%-a genetika, 50%-a nevelés. Ha tehát a gyerek 100%-ban problémás, ott felmerül a nevelők felelőssége is. Mindenképpen megoldást kell keresni, nem ellökni azt a gyereket, akit már előttük is ellökött valaki magától...
2011. szept. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Én azt gondolom, hogy ha örökbe fogadta azt a babát vagy kisgyereket, akkor az már az Ő gyermeke. Lemondani róla csak azért, mert magatartás problémás? És ha Ő szülte volna, akkor is lemondana róla???
2011. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem azoké, akik örökbe fogadnak gyerekeket, és szeretetben felnevelik őket. Én néha úgy érzem, a gyerekemet csak az menti meg tőlem, hogy a saját vérem, ezért nem bírom bántani. Egy olyan gyereket nevelni, aki alapból hátránnyal indul, sokkal de sokkal nagyobb felelősség, és ember feletti erő kellhet hozzá.

Mindamellett az a véleményem, hogy egy gyerek nem árucikk, akit vissza lehet adni – lehet, hogy ennek a szülőpárnak nem kellett volna örökbefogadniuk egyáltalán. Szerencsétlen gyerek, iszonyú lehet neki, hogy már megint „nem kellett” valakinek.

Persze nyilván nem mindegy a szituban, hogy kisgyerekként fogadtak örökbe, vagy már esetleg kamaszként, mennyi időt töltött velük, mire „elegük lett” stb., de mindenképpen borzasztó helyzet.

Van egy könyv, amiben örökbefogadó szülőkkel beszélget az írónő, abban mondanak olyasmit sokszor, hogy „hát, mi mindent megpróbáltunk, de a gyerek génjei miatt nem volt hatásos a nevelésünk”. A vicc az, hogy az ilyen, kívülről idillinek tűnő szülők örökbefogadott gyerekeit nem kérdezik meg, ők mit gondolnak, holott a könyvben említett egyik szülőpárosról mindhárom gyerek azt mondja (ismeretségi körben vannak, onnan tudom), hogy a szülők valóban egy harmonikus párt alkotnak, de nem lett volna szükségük gyerekekre, nagy hiba volt örökbefogadniuk.

2011. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 22:39 hozzászólásra reagálva (az utolsó vagyok megint):

Komolyan mondod, hogy van, aki egy bolti lopás miatt „adja vissza” a gyerekét? Eszem megáll! És még azzal jönnek sokan, hogy szegény örökbefogadásra váróknak mennyi vegzáláson kell átesniük! Ezek szerint még alaposabban kellen őket felkészíteni arra, mi vár rájuk, mert ilyesminek nem szabadna megtörténnie!

Most komolyan, ha a baráti körömben megkérném, hogy tegye fel a kezét, aki életében bármit elcsórt már egy boltból, nem tudom, lenne-e, aki nem jelentkezik. Pedig mindenki „normális” erkölcsi érzékkel bíró, dolgozó ember, „hasznos tagja” a társadalomnak.

2011. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!