Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor várható már egy kis...

Mikor várható már egy kis javulás? Lassan 2 hónapja levettük a pelust, de még most is becsurog a pisi. Ez normális?

Figyelt kérdés
2,5 éves múlt a fiam amikor levettük a pelust, az első pár nap volt az a mindenhova pisilős időszak, azóta a wc-be pisil, de a pisi eleje mindig becsurog. Ha bizonyos időközönként én elküldöm pisilni, akkor semmi gond egész nap, de ha én nem küldöm, akkor mindig pisis a bugyija. Nem teljesen pisil be, nem csurog a lábán, csak a bugyi lesz olyan. Ilyenkor vagy rögtön észreveszi és fut a wc-re, vagy ha nagy játékban van, akkor észre sem veszi, csak én látom a foltot a nadrágján és szólok neki. Sokszor látom rajta, hogy kell pisilnie, de letagadja, mert lusta vagy nem ér rá kimenni. Sosem szidtam le, de ma amikor már a 3. bugyit cseréltük, rászóltam, hogy hát miért nem szól időben, hogy pisilni kell, erre sírva fakadt, alig bírtam megvigasztalni, hogy hát nincs semmi baj, csak jó lenne, ha inkább előre szólna. Szóval több mint egy hónapja ugyanez a helyzet, semmi változás, fejlődés nincs, mi lesz így?
2012. júl. 11. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, én okosat nem tudok mondani, de sztem kérdezd meg a dokit, mert nekem az ismerőseim gyerekei mind úgy lettek szobatiszták, hogy az első 2 hét után amikor voltak bakik, ezek megszűntek..ez a becsurgás nekem olyan, mintha nem érezné, hogy kell neki, és csak azért veszi utána is észre, merthogy vizes érzete van a bugyijának, és az érzi, de nem a pisilési ingert...

vagy nem lehet, hogy még nem érett meg rá?


csak azért írom ezt, mert én is most agyalok a 2 évesemmel ezen, hogy elkezdjük-e ezt a hercehurcát, és közvélemény-kutattam az ismerősök közt, és mind így mondták, hogy később már csak nagyon ritkán fordult elő baleset...

Abból nem lehet gond, ha elviszed dokihoz...

szia

2012. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3,5 évesem lassan másfél éve szobatiszta de ha belemélyül a játékba van hogy még becsorog. mindennapos kb pelus levétele után kb fél évig volt.
2012. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem is megfordult a fejemben, hogy ez olyan, mintha nem érezné az ingert, ezért is nem szól soha előre. Úgyis megyünk nemsokára dokihoz, majd megkérdezem, de remélem nem lesz semmi gond.

2012. júl. 12. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!