Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy egy 4 éves gyerek ezeket nem tudja?

Figyelt kérdés

A szomszéd kisfiúról van szó. A félreértések elkerülése érdekében, nem akarok az ő dolgaikban vájkálni, csak érdekel, hogy ez még a normális határon belül van-e.

4éves lesz szeptemberben. Nem jár oviba, mert nem vették be, mivel még nem szobatiszta, nem eszik egyedül evőeszközökkel, alig beszél. Ezt úgy értem, hogy amit mond, azt tisztán, érthetően kimondja, értelmes kisfiú egyébként, de nem mond összetett mondatokat.

Valahogy ez kicsit furcsa nekem, mert a 2éves kislányom is eszik kanállal és villával, most próbálgatjuk a szobatisztaságot, és nem tudom, hogy ez még a normális kategória-e? Szerintetek?

Elég jóban vagyok az édesanyjával, de nem akarom ezt előtte felhozni, végülis nem az én dolgom..


2012. júl. 8. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
4 évesen eléggé elmaradott.többet kellene vele foglalkozni.Ha netán koraszülött volt, ez akkor sem mentség már rá,hiszen mint ahogyan írtad is, 4(!)éves.:O
2012. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi ezt úgy utálom hogy többet kéne vele foglalkozni-...én is hányszor megkaptam...

leírom a történetet, az én fiam 5 lesz szeptemberben és első gyerek tehát állandóan foglalkoztattam, babaklub ringató, otthoni tanulgatás együtt játékosan, amikor nem csinált valamit időben már futottam a védőnőhöz, orvoshoz.

Mégse tudott 3 évesen egyedül enni, sőt tovább megyek nem is rágott alig volt étel amit megevett. 2.5 évesen kezdett szavakat mondani addig egy szót se szólt!!

Semmiféle szülés körüli sérülése nem volt, minden mozgást időben csinált, nem volt és nem is fogyatékos.

Különböző vizsgálatokra vittük, a gasztroenterológián át (hogy miért nem rág) a neurológián keresztül. gyógypedagógushoz.

Mindenki normális gyereknek találta aki egész egyszerűen később érik.

Mondjuk szobatisztasággal nem volt gondunk, épp ezért IS bevették az oviba 3 évesen! A kis társak , a közösség nagyon jót tett neki, és most már utolérte a társait, viszem továbbra is hrg-re (vízben torna ami állítólag ezekre a részképesség dolgokra hatással van).

Beszédével, kifejezéseivel még mindig van kis probléma, heti 2 logopédiát veszünk emiatt. Kézügyessége is kicsit lemaradt de van még 2 éve hogy iskoláig behozza.

Szóval erre visszatérve nem bírom amikor ezt vágták ismeretlenül is a fejemhez hogy FOGLALKOZNI kéne vele, mert nem ez volt a hiba.

Erre az esetre amit írsz én anyuka helyében futnék egy kört gyerekorvosnál hogy ő ezt mennyiben találja okénak (már ha anyuka egyáltalán aggódik ezek miatt, ha nem akkor kényszeríteni nyilván nem lehet). Ha a gyerekorvos nem foglalkozik a dologgal akkor pedig Nevelési Tanácsadóba mennék mert oda nem csak az ovi küldhet egy gyereket, hanem egyénileg is lehet vizsgálatot kérni.

2012. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok, azt még elmondanám hogy a második gyerekem minden különösebb foglalkozás nélkül 18 hónapos korától mondatokban beszél egyedül eszik iszik pohárból ha akartam se tudtam én etetni mert nem engedte. Most 2 éves ügyesen vetkőzik, szobatiszta szóval genetikus is a dolog.
2012. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A foglalkozással tényleg nincs gond, ő is első gyerek, rengeteget játszik vele az anyukája. Igazából a közelembe kisgyermekes anyuka csak ő van, így tőle kértem tanácsot szobatisztaság ügyben. Az volt a válasz a kérdésemre, hogy a még a Marcika (a kisfia) nagyon kicsi ehhez, így nem is gondolt még rá, hogy el kellene kezdeni. Ekkor volt 3 éves.. Hát nem tudom. Sajnálom a kissrácot :(
2012. júl. 8. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Baromira nincs mit sajnálni rajta.Nekem az első fiam 2 évesen egyik napról a másikra lett szobatiszta,és folyékonyan beszélt,a kisebb(szintén fiú) 3 évesen-tavaly májusban-egy cseppet sem érdekelte se a bili,se a wc.Simán pelenkás volt.Beszélni majdnem 3 évesen kezdett,holott mindent megértett.Ő ment oviba tavaly szeptemberben,és addigra szobatiszta lett(a délutáni alvásokhoz ágy tiszta is).4 éves múlt,még éjszakára még kell pelus(bár 10-ből 9x száraz reggelre),makk egészséges,szépeb beszél.Nem szabad egyből "lehúzni" a szülőt.2 gyerekes+28hkm
2012. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs a hibákért,kicsit kapkodva írtam,mert éppen induló félben vagyunk.
2012. júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt pont nem arról van szó, hogy nem foglalkoznak vele eleget, hanem leginkább arra tudok gondolni, hogy nincs rákényszerülve ezekre a dolgokra, így minek strapálná magát :) Például ez, hogy nem eszik egyedül, tipikusan ilyen dolog. De a szobatisztaság is lehet ilyen, meg az is, hogy nem nagyon beszél, mert mindig kitalálják minden gondolatát.

Ha bekerülne oviba, ez nagyon gyorsan megváltozna, mert ott nem csak rá figyelnének állandóan. Mondjuk most teljesen őszintén, én azért nagyon furcsállom azokat a szülőket, akik azt gondolják, hogy egy ekkora gyerek még kicsi ezekhez, de hát az ő dolguk. De ennek a kisgyereknek biztos, hogy nagyon jót tenne az ovi.

2012. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!