Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem sarazhatnak a gyerekek?

Miért nem sarazhatnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, nekem tényleg mindegy, csak nálunk állandó konfliktus van abból a játszón, hogy több anyuka (köztük én is) megengedi a gyerekének, hogy a sárral játsszon, meg vizet hordjon a kis vödrében a homokozóba, más anyukák meg nem. Mivel a szigorúbb anyukák gyerekei is szeretnének vizezni meg sarazni, állandóan megy velük a kiabálás meg a büntibe ültetés, és ez mindenkinek elég kínos.

Te miért nem engeded meg a gyerekednek, hogy a vízzel és a sárral játsszon? Neked engedték gyerekkorodban?



2012. júl. 10. 13:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, úgy értem, hogy nem engedték nekem sem, hogy anyu mesélt hogy nem engedték volna, de nem is jutott eszembe.
2012. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én eleve csak akkor viszem a gyereket homokozóba, amikor száraz, magyarán esős nap nem megyünk homokozni, akkor má elfoglaltságot keresek.

Olyan a mi környékünkön meg nem volt egy sem, aki otthonról hozott volna vizet hogy a gyereke sárrá változtathassa a közös homokozót :) Nekem azért nem jutna eszembe hogy vizet öntsek a közös homokozóba, pont azért, hogy esetleg ne zavarja ez a többi anyukát. EL kell fogadni, hogy nem mindenki tartja ezt jó dolognak............főleg aki messzebb lakik, vagy még mennek közértbe, postára. ELhiszem hogy ők nem örülnek, ha egy anyuka a közös homokozóba egyszer csak beleönt egy fél liter vizet hogy hajrá dagonya...

Kreativitás fejlesztése: van gyurmája otthon, abból tud építeni minden nap, a sár nélkül is fejlődik a kreativitása és kézügyessége, sokat gyurmázunk.

2012. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mi falun lakunk, kertes házban, így nekünk otthon is adott a homokozás, sarazás, otthon engedem, de igazatok van, ha sokat kell menni, buszozni, stb. akkor nyilván én se engedném, hogy nyakig csatakos legyen.
2012. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Remélem, senki nem sértődött meg, én szólok meg senkit, mert tényleg mindegy, csak időnként akadnak belőle kínos helyzetek. Más meg azt engedi meg, hogy a gyereke kismotorral menjen át a zebrán, én nem, mindig le kell szállni róla, és megfogni a kezemet. Nem vagyunk egyformák. :)
2012. júl. 10. 15:20
 15/15 anonim ***** válasza:

Én megfogadtam még gyerekkoromban, hogy hagyni fogom, hogy gyerek legyen, és nem fog értelmetlen tiltásokba ütközni, mint mi.

Az enyémek sarazhatnak, focizhatnak és szaladgálhatnak a lakásban, nem érdekel, ha leeszik magukat véletlenül (szándékos malackodást nem hagyom).

Nekem ez a gyerekkori keserűségből származó "csakazértis". Nekünk rengeteg dolog volt "nem szabad, mert az mondtam". Megfogadtam, hogy én nem így fogok nevelni. Ha koszos lesz a ruhája, kimosom, eleve nem olyanban megyünk le, amire feltétlenül muszáj nagyon vigyázni.

2012. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!