Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem sarazhatnak a gyerekek?

Miért nem sarazhatnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, nekem tényleg mindegy, csak nálunk állandó konfliktus van abból a játszón, hogy több anyuka (köztük én is) megengedi a gyerekének, hogy a sárral játsszon, meg vizet hordjon a kis vödrében a homokozóba, más anyukák meg nem. Mivel a szigorúbb anyukák gyerekei is szeretnének vizezni meg sarazni, állandóan megy velük a kiabálás meg a büntibe ültetés, és ez mindenkinek elég kínos.

Te miért nem engeded meg a gyerekednek, hogy a vízzel és a sárral játsszon? Neked engedték gyerekkorodban?



2012. júl. 10. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én engedem, imádja. Sokan a ruhát féltik a gyereken, de ha mi játszóra megyünk, alapból olyan ruhát adok rá, amit nem sajnálok.
2012. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mi engedtük, amikor pici volt. Hajrá dagonya! Egyébként nagyon kreatív dolog a sarazás...
2012. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az semmi, nálunk olyan anyuka is van a játszón, aki homokozni nem engedi a gyerekét...


Néha nálunk is megy a sarazás, de inkább azért nem jellemző, mert nincs kút/víz a játszótéren :( így macerás a hazamenetel, hisz nem mehetsz le a játszótérre 10 liter vízzel, hogy játék is legyen vele + utána kézmosás (sáros kézzel bajos lenne hazajönni...)


Van egy másik játszótér, ahova néha megyünk, ott viszont simán sarazunk, mert van kút is.

2012. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert hat húgyúti fertőzése volt már, ebből ötöt kórházban kezeltek ki, és elég nehezen tudna rá vigyázni így háromévesen, hogy a sár ne áztassa át a rövidnadrágját, bugyiját jó kis baktériumos undormány lével fertőzve a nunit.
2012. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az utolsónak főleg, ez tényleg nyomós érv, ebbe bele sem gondoltam.
2012. júl. 10. 13:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a sarazást. Vízparton oké, de a város közepén nem annyira. Mi nem csak játszóra szoktunk menni, össze kell kötni postával, közérttel, ha nem akarunk 3-4x elmenni otthonról. Én nem tudom a gyerekeket otthon hagyni amíg ezeket elintézem, vagy másra bízni, mert nincs kire. Boltba meg dzsuvásan nem mehetünk. Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki lakik a játszótér mellett, van akinek buszozni, villamosozni kell. Azt sem lehet sártól csöpögve. Ettől függetlenül mások sarazása nem zavar, csak ha azt olyan bunkó módon csinálják, hogy a környéken minden babakocsi, táska, ruha olyan lesz. És ha az egész homokozót fellocsolják.
2012. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Én megengedem. Levetkőztetem bugyira őket, és indulhat a móka. Hazafelé tök sárosan, egyszál bugyiban, szandálban baktatunk a fél lakótelepen át, a 7. emeletre. Néha elég furán néznek ránk, de pont lesz.rom. Ha már nincs arra pénzem, hogy családi házam udvarán/tó/tengerparton csinálhassa, akkor legalább így had élje már ki magát.

Legtöbbször a miért nem re a válaszok ezek:

-valahogy haza is kell vigyelek,

- koszos leszel,

- csak mert.

2012. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekünk is menni kell egy kicsit hazafelé, de én engedem, mert annyira imádja és szerintem is fejleszti, ha a puha sárral játszik. Kosárral megyek, benne egy üveg innivaló víz, kettő üveg meg csapvízzel teli, abból az egyik a játékos, homokba való víz, a másik meg a kézmosós a végén (meg láb, stb). Ruhacsere, mielőtt hazaindulunk (persze az is játszóteres ruha, de mégse csöpögjön a sártól). A többi meg nem érdekel.
2012. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8/8 vagyok. A húgyúti fertőzésest megértem.
2012. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem engedem, és nekem sem engedték.

Igazából ez olyan dolog, mint hogy feleslegesnek tartok "trancsírtotát" rendelni az egyéves szülinapra (az a divattorta, amit azért rendel az anyuka, hogy a gyerek milyen viccesen széttapossa meg szétkenhesse), vagy ha esik, nem adok azonnal a lábára gumicsizmát hogy lemenjünk pocsolyába ugrálni.


Mindenki máshogy nevel, én ezeket nem engedem, de a fiamnak eszébe sem jutott eddig. Ha a nagyobbaktól látja, megkérem hogy ő ne csinálja, és ezzel le van tudva. Nekem nem tudom engedték-e volna anyukámék, mert állítólag nekem sem jutott eszembe sárral játszani.


Sok anyuka azt gondolja, attól lesz szuper ha olyan laza hogy majd szétesik és a gyerek hadd koszoljon, mert mikor máskor, sok anyuka meg azt, hogy akkor, ha nem engedi hogy a gyerek koszoljon mert az júj piszkos. Mindkét tábor valahol érthető, a fontos hogy addig vagy jó ember, amíg nem szólod meg a másik édesanyát a saját döntése miatt!

2012. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!