Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi a helyes?

Szerintetek mi a helyes?

Figyelt kérdés
A kislányom 23 hónapos, van a házban egy kis barátnője, akivel összejárunk. Ő 2 és fél hónappal kisebb. A problémám az, hogy ez a kislány sokszor elkezdi verni az én lányomat, van amikor különösebb ok nélkül, de van, hogy azért, mert az én lányom odamegy mellé és ő is elkezd játszani. Az anyja ugyan rászól ilyenkor, de az én lányomnak meg azt mondja, hogy üssél vissza. Szerintetek igaza van és tényleg vissza kéne ütnie? Én nem szeretném, ha az én lányom is ilyen agresszív lenne. (Múltkor azt mondta, hogy az ő lánya életképesebb, mindig eléri, amit akar. Kvázi az enyém tutyimutyi.)
2012. júl. 7. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom hogy a lányod akkor sem fog visszaütni ha mondjátok neki.Lehet hogy egyszer kipróbálja de legközelebb ilyen helyzetben nem fog neki eszébe jutni mert nem olyan.A nagylányom is ilyen volt akkor sem ütött vissza ha ketten biztattuk.
2012. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért tutyimutyi mert nem verekszik??????????Te jó ég,hova jutunk????Ez szerintem badarság,a másik kislánnyal kell anyukájának megértetni,h nincs verekedés,ha gondja van másképp oldja meg!Egyébként én fiam se az a verekedős típus,de soha nem mondanám neki,ha megütik,h üssön vissza!
2012. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ez a furcsa nekem is, hogy az anyuka szinte büszke a kislányára, hogy ilyen és az enyémet tartja "bénának", hogy nem védi meg magát. Én csak azt mondom az enyémnek, hogy szóljon rá, hogy "ne verekedj!".
2012. júl. 7. 13:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a lányaitok a barátnők, hanem ti. Nem hiszem, hogy a kicsiket nagyon megrázná, ha ezek után nem járnátok össze.Nincs más akikkel barátkoznátok inkább???
2012. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak egy történet az én régmúlt gyermekkoromból:

Én is összejártam az udvarban lakó kisfiúval (közel egy idősek vagyunk), együtt homokoztunk, mikor is Ő valamiért fejbe vert a homokozó lapáttal (kicsi, műanyag). Erre én bőgve berohantam, hogy megütött, Apukám meg közölte, hogy nem kell bőgni, üssek vissza. ezen felbuzdulva kifelé menet felkaptam Anyukám szemeteslapátját (nagy, vas), és jól fejbe vágtam vele a kissrácot. Én ettől lényegesen jobban éreztem magam, de Anyuék soha többé nem mondták, hogy üssek vissza. (Ja! Később sosem bántott!!!! :D)

2012. júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából mi sem vagyunk barátnők, csak majdnem egykorúak a gyerekek és gondoltuk, hogy milyen jó, akkor legalább van-lesz játszótárs a közelben. Ezt a verekedős témát leszámítva tényleg jó, hogy egy házban lakunk, szoktunk együtt elmenni ide-oda, akkor semmi gond sincs. Akkor ezt az itthon "együttjátszós" dolgot nem fogom erőltetni...
2012. júl. 7. 13:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, tényleg az lenne a megoldás, hogy 1x visszaüssön Neki a lányom és akkor abbahagyná. Csak nem akarom arra buzdítani, hogy így oldja meg ezeket a helyzeteket.
2012. júl. 7. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk, anniy különbséggel,hogy a lányom 20 hónapos lesz,meg a kis barátnője is.

A ksilány nagyon verekedős, harapdálós, ütögetős...de valami borzasztó lett mára. Eddig a szülők mindig rászóltak, de szerintem az elején elrontották,emrt nevettek rajta, és a kislány azt hiszi játék. Most odáig jutottak,hogy a lányomhoz hozzádobta a cumisüvegetz, anyuka rákiabált,hogy nem szabad, emlyik kezeddel csináltad, add ide hagy csapjak rá, a kislány vigyorogva odanyújtja a kezét, majd szó szerint gúnyosan kineveti anyukát nyújtja a másikat és mondja: "ezt is":(:(:(:


Nem tudom meddig birom én is,mert állandóan gyepálja a lányom, tépi a haját, van borostánlánca azt is majd kitépta a nyakából, lelöki a taxiról/motorról. Nem modnanám a lányomat én se tutyimutyinak, csak sztem nem tud a helyzettel mit kezdeni, ő nem verekedős, de nem is szeretném erre buzdítani.

Hamarosan születik a ksitesó,akkor szerintem megritkulnak kicsit a találkozások, hátha javul majd a helyzet:)

2012. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!