Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sos, Milyen tippeket tudtok...

Sos, Milyen tippeket tudtok gyógyszer beadásra? Mik a kiszáradás tünetei?

Figyelt kérdés

Kis fiam 6napja hasmenéses(láz is volt és néha hányás), voltunk dokinál és kért széklet vizsgálatot(ez hétfőn volt). Gyógyszerként smecta és pro-biotikum kapott, ezek semmit nem értek. Ma megint levittem, mert semmit nem javult a helyzet, de mivel még nincs széklet eredmény nem mondott "semmit". Megvizsgálta, és írt más gyógyszert, holnap hívjam.

Az új gyógyszer olyan mint egy infúziós oldat, beleöntöttem gyümölcslébe(1L kellene meginnia sürgősen), de a fiam nem hajlandó meginni. Beszéltem hozzá, próbáltam meggyőzni, fenyegetni, kedveskedni... de egyszerűen csak 0,5dl sikerült legyűrnöm a torkán. Van még valami titkos trükk? Pontosan mik a kiszáradás tünetei? Észre veszem a gyereken? Aki volt hasonló helyzetbe az hogyan oldotta meg?


2012. júl. 5. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként kaptam infuziós oldatot egy strandon összeszedett hasmenéses durván hányásos betegség miatt.


anyukám akkor azt találta ki hogy minden 5 percben elémtett egy felnőtt felespoharat és koccintottunk Ő vízzel én az infúziós oldattal.

aztán teát kellett inni ugyanígy és minden fél órában ehettem egy háztartási kekszet.

szv. játékosan kicselezett.


enyhítette a nyomoromat hogy szerzett egy videot és kért kölcsön mesefilmet. ma már van mesecsatorna akkor még nem volt..


a kiszáradás tüneteit nem tudom sajnos .

2012. júl. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

sok alvás, elesettség, kevés pisi vagy egyáltalán nem pisil, ha pisil, az sötét sárga, szeme alatt karikás, ínye világos, ne ma megszokott piros, bőre összenyomás után is úgy marad, nem rugózik ki azonnal

mi voltunk kórházban kiszáradással, nem is olyan régen, még élénken emlékszem, szintén egy hányós-hasmenős vírus miatt

vegyél ORS200-at a patikában és vidd be a gyereket a kórházba, ez nem játék. Emlékszem a néhány nappal ezelőtti kérdésedre, miután azóta sem változott a helyzet, most már feltétlenül azt gondolom, hogy másik dokinak is meg kéne néznie, mert ez nem normális, de az sem ,hogy a gyerekorvos félvállról veszi a dolgot. Én biztos bevinném, bár nagyon utálom a kórházakat, de meglátod, hogy 2,5 dl infúzió után már olyan lesz a fiad, mint akit kicseréltek. Az enyém felélénkült, kivirult, bár még nagyon gyenge volt, de már ismét lekezdett kommunikálni. Az ORS 200 rizs-sárgarépalé, bármennyit ihat belőle, nem receptköteles, Hipp termék. Kaja helyett is nagyon jó nekik és fogja is a székletet.

2012. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Bár nem írtad mekkora, de ezt aránylag könnyen el lehet játszani: Vegyél elő egy csili-vili kis poharat neki is és magadnak is. Önts neki a gyógyszerből, magadnak természetesen valami mást, és koccintsatok, hogy egészségedre, vagy fenékig. Pár perc múlva újra, aztán megint pár perc és újra... Nekünk egyedül ez jött be...

Nem baj, ha tudja, hogy a gyógyszer van benne, nem is kell titkolni, de játszva könnyebb talán...

Sok sikert és jobbulást!

2012. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Lehűtve, kiskanalanként adagolva? Közben sós ropi, hogy szomjas legyen.
2012. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A Hippet próbáltam, de azt is kihányta:-( A kórházat szeretném utoljára, mert van egy kislányom is 6hónapos és anyatejes. Bár már fejem a tejet, ha mégis menni kell akkor a mama bírjon vele, de mégis bízom benne, hogy talán nem kell menni. A koccintóst kipróbálom, hátha sikerül.

Figyelem a gyereket a bőrét a színét, és ha menni kell megyünk.

2012. júl. 5. 14:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, nekem is itthon kellet hagynom a másikat, tudom, hogy nem egyszerű. Drukkolok, hogy nem kelljen bemennetek, de mi is hiába próbálkoztunk a csilli-villi pohárral, az igyon bármit, csak igyonnal, a sós ropival, nem tudtam annyi folyadékot bele tölteni, amennyit kellett volna.
2012. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Kisfiam szeret szívószállal inni, vagy fecskendőből is, felszívom, és szájába nyomom, gyógyszertárban lehet kapni fecskendőt. Igaz, elég macerás, de én szoktam hamarabb megunni, mint ő. :)
2012. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A fiam 2,5éves, nagyon makacs. A koccintós nem jött a fecskendővel sikerült még egy deci:-)
2012. júl. 5. 16:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Épp most volt 1 hete hasmenése a lányomnak (szerencsére a hányós részt kihagytuk). Mivel én is be voltam sz@rva a kiszáradástól, itattam ha kellett neki ha nem. Anyukám talált ki egy jó ötletet, először kezdtük 1 korttyal, aztán 2,3...egészet 10-ig! Mindig számoltuk. Ebben benne volt a lányom, minden nyelésnél számoltuk, utána nagyon megdicsértük. Aztán jött visszafelé 10,9,8.... stb. Elég sokat ivott egyébként.

A kiszáradás tünetei: aluszékony, lepedékes a nyelve, ha a bőrét összecsippented, nem annyira rugalmas. Azt hiszem ezek, de neten utána tudsz nézni.

Az én lányomat mondjuk lehet ijesztgetni is, tavaly vették ki az orrmanduláját, nagyon rossz volt neki a branül, amit a lábába kötöttek, mivel nem akart inni. Na ez hat, amikor mondom neki, hogy ugye nem akarsz a lábadba tűt, mert az fáj, no akkor iszik inkább. :)

2012. júl. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Dinnyét is etethetsz vele :)
2012. júl. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!