Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek olyan esetet, amikor...

Ismertek olyan esetet, amikor azért nem kezdhette meg a gyermek az ovit, mert nem volt még tökéletesen szobatiszta?

Figyelt kérdés
Hogyan oldódott meg a helyzet és mikor?
2012. júl. 4. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szomszéd kisfiú. Egy hónapot adott neki az igazgatónő, hogy szobatiszta legyen, és amikor nem jött össze, keresett neki helyet egy bölcsiben.

Aztán februárban felszabadult egy hely az oviban, addigra szobatiszta lett a fiúcska, és átvette az ovi. Eredetileg egy évvel később mehetett volna.

2012. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha heti 1x bepisil, az nem a világ vége, de teljesen szoba tisztának kell lennie, alváshoz sem adnak rájuk pelenkát.
2012. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöm kislánya 4,5 éves, anyuka nem szólt felvételnél, hogy délután még pelenkában alszik a gyerek. Mikor eljött az ott alvás ideje, szinte minden alvásnál bepisilt, szóltak, hogy nem lesz ez így jó, azóta nem tudom mi van velük. De a mi csoportunkban is volt egy kisfiú, akit felvettek, de kivette az anyukája, mert állandóan bepisilt.
2012. júl. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a fiam. De én nem is bántam, hogy nem kezdte meg tavaly az ovit, eléggé éretlenke volt még. Októberben lesz négy éves. Most ott tartunk, hogy itthon szobatiszta, a bölcsiben továbbra sem szól, csak nagyon ritkán.
2012. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem a kérdésre válaszolok, csak az a vicces, hogy vannak óvodák, ahol simán adnak a gyerekre pelenkát, másutt meg azzal stesszelik a szülőt/gyereket, hogy ha már néha becsurrant, az is gond.

Nálunk a gyerek nem volt még ágytiszta, és az ovikezdéssel a gyenge lábakon álló szobatisztasága is visszafejlődött, legalább fél év kellett, mire biztosan nem pisilt már be. Én szóltam az óvónőknek előre, hogy még nem teljesen profi ebben, és megérőek voltak, mondták, hogy az ovikezdés egyébként is stresszhelyzet a kicsiknek, sokaknál előfordul a bepisilés.

Mondjuk az első évben szerencsére megtehettem, így nem aludt ott a srác, így azt nem tudom, mi lett volna, ha még nem ágytiszta, de ott alszik.

2012. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Igazad van utolsó, vicces, de az sem mindegy hány gyerekkel kell foglalkozni. Egy kis faluban ahol úgy kell halászni pár gyereket, ott értem én, hogy ráadják akár a pelust is, de az ovinkba 240 gyerek jár, a lányom csoportja 33 fős. Szerintem érthető miért elvárt dolog a szobatisztaság. Érdekes lenne ha 33 gyerekből csak a felére kéne pelust adni és levenni a délutáni alvásnál, vagy naponta mindnél minimum 1× pisis ruhát cserélni.

2012. júl. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem volt alváskor 100%-ban szobatiszta, mikor oviba ment. Annyira mélyen aludt, hogy nem ébredt fel arra, hogy pisilnie kell. Soha nem szóltak, hogy ez gond lenne, mikor rákérdeztem, azt mondták, hogy ne aggódjak, teljesen természetes, mással is előfordul. Ne szidjam (nem is tettem), majd elmúlik. Mikor terhes lettem a tesóval és már nem dolgoztam, rákérdeztem, hogy hazahordjam-e inkább délben, mert megtehetem. (Akkor már 4 éves volt, de még mindig voltak balesetek). Csodálkoztak rajta, hogy miért vinném haza, ő jól érzi magát az oviban, nekik pedig az a dolguk, hogy ezt megoldják. Igaz, ez kis falusi ovi, de több, mint 30 fős csoportokkal, teljes leterheltséggel működik.

Középső óta (5 éves) már nincsenek balesetek.

2012. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok újra: a „vicceset” ironikusan értettem, mert nem tartom jónak, hogy azokat a gyerekeket, akik még esetleg nem értek meg teljesen a szobatisztaságra, stresszelni kell már ezzel.

Nyilván megértem az óvodák szempontját is, ez egy hülye helyzet, viszont én konkrétan egy budapest 2. kerületi (nem magán) óvodáról tudom, hogy ott tolerálják a nem szobatisztaságot (és nem kicsi óvoda). Ne kérdezd, hogyan oldják meg, de valahogy náluk mégis működik.

2012. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!