Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17hónapos kislányom nagyon...

17hónapos kislányom nagyon szeret cicákkal játszani. Mennyire veszéjes ez?

Figyelt kérdés
MIndig felügyelet alatt van az udvaron játszik a cicákkal,probálok vigyázni hogy ne vegye szájába a cicás kezét.A cicák kezelve vannak.Mik a tapasztalatok?
2009. júl. 9. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez leginkább a cicára veszélyes. Az én gyerekem a farkánál fogva húzkodta a macskát az udvaron. Szerencsétlen meg némán tűrte. MOndjuk ha csak tehette, elbújt a gyerek elől. :-)
2009. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Az én egy évesem a mamánál a cica farkára akart lépni, olyan édes volt!!!

Azért moss kezet alaposan a cicázás után.

A nőgyógyászom mondta(neki is vannak gyerekei), hogy amivel nagyon kell vigyázni az a macska. A toxoplazmózis a kicsikre is veszélyes, de egy - másfél éves kor után már nem lehet bajuk szerintem.

2009. júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! a 9 hónapos fiam megőrül a cicánkért. eddig szegény jószág ki volt zárva a gyerek miatt, de mivel a fiam nem hajlandó a földön maradni (csak üvölt mert állni akar, viszont még nem tud mászni) és semmilyen játékkal sem tudom motiválni, beengedtem a macskát. ez az egyetlen érdekes dolog a földközeli perspektívában.

legtöbbször csak próbál valahogy utána menni, de ha a cica odamegy hozzá, megmarkolja a fülénél, farkánál fogva és sikongat a gyönyörűségtől. :)

2009. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szegény cicus... :):):):):)
2009. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónapos fiam is állandóan nyúzza a macskákat. Olyat megengednek neki, hogy engem már rég megmartak volna. A farkukat húzza, a hátukat ütögeti, szalad utánuk és kergeti őket vízzel... Arra nagyon vigyázz azért, hogy a macskák bele ne kapjanak a szemébe, vagy meg ne harapják, mert ez azért veszélyes. Ha látod, hogy a macska ideges lesz, csapkodja a farkát, akkor állítsd le a játékot, mert ilyenkor már könnyen karmol, harap. Ha ti cicáitokról van szó és kezelve vannak, akkor betegséget nem hiszem, hogy elkapna tőlük, sőt még védettebb is lesz a szervezete a macska bacik ellen. Nyílván megmossátok a kezét, stb., tehát nem lesz tőlük baja.
2009. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Igazából arra vigyáz, hogy a homokozóhoz ne enged közel a macskát, mert ha belepiszkít és ha szájába kerül a homok akkor súlyos bélfertőzést kaphat a kicsi


(saját tapasztalat)

2009. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!