Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyerekesek! Ti hogy...

Több gyerekesek! Ti hogy tudtok nyaralni, pihenni?

Figyelt kérdés

most voltunk Balatonon, de meglepődtünk, hogy 2 gyerekkel nem tudtuk megoldani, hgy pihenhessünk. a 2 évessel folyton játszottunk, strandon nem is aludt el, a kis 2 hónapos babánkkal végülis nem volt gond, csak ugye őrizni kellett.


így még együtt pancsolni sem tudtunk. este meg félt a szobában a nagy, vele kellett maradnunk. férjemmel alig tudtunk 2 szót beszélgetni kettesben.


ez így normális? avgy mi voltunk ügyetlenek?

kisgyerekkel nem is érdemes nyaralni? (terveztünk egy hét Horvátországot, de így nem látom értelmét.) Hányévesekkel lehet már könnyebben jönni-menni?



2012. jún. 25. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez még jó pár évig így lesz, mi 4 gyerkőccel járunk (2-6 évesek), tény, hogy nem sokat pihenünk, arra ott van az az időszak, mikor a nagyiknál vannak.


Sógornőmék úgy csinálják, és elég jó megoldás, hogy nagyszülőkkel mennek nyaralni. Így mindig megoldott, hogy kicsit kettesben is legyenek.


Persze ehhez kell az, hogy legyen pénz plusz két főre, valamint, hogy a nagyszülők benne legyenek az ilyesmiben.

2012. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen, ezt beszéltük mi is, hogy nagyszülőket is "magunkkal kéne vinni". szerencsére az a szüleim nyaralója a Balatonnál, tehát nem kerül többe, ha velük megyünk. legközelebb kipróbáljuk.
2012. jún. 25. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk a nyaralás és a pihenés az nem egyszerre zajlik. 3 gyermekem van (13, 3,5, 1,5 ) el szoktunk menni együtt nyaralni pár napra (hála apa munkahelyének). De ez nem a pihenésről szól. Ilyen kicsikkel még nem tudsz kikapcsolódni, mert csak rájuk kell figyelni, pláne, ha a kétévesed legalább olyan hétördög, mint az én másfelesem :) DE minden évben 1-2 napra kölcsönadjuk őket a nagyszülőknek és olyankor mi szökünk el kettesben. Olyankor csinálunk mindent amit gyerekekkel nem lehet, koncert, mozi stb... :)
2012. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Most voltatok először nyaralni gyerkőccel? :o)

Csak mert mi már az első nyaralásnál rájöttünk, hogy a nyaralás és a pihenés már nem lesz egy és ugyanaz jó pár évig. :o)

Főleg, hogy nálunk én vagyok a kirándulósabb, bírom a meleget, és nem vagyok hajlandó bent ülni a szobában nyaraláskor és olvasni. A páromnak meg az a pihenés, ha 11-15 között (ugye amikor nem megyünk napra elvileg kánikulában) bent fekszik a szálláshelyen és újságot olvas. Nehéz összeegyeztetni, de már egyik sem áll fenn, mert bár nekünk még csak 1 van (2,5 éves, majd jövőre már a pici is 1 éves lesz nyáron) de ugyanaz van, mint itthon: foglalkozni kell vele, gyerekprogramokat kell szervezni, igazodni kell az alvásához (jó, kibírja, ha nem délbe fekszik le, de pl. tegnap is strandon voltunk, 16-kor beájult 18-ig aludt...) stb.

Voltunk már többször baráti család társasággal, 3-4 gyerkőccel (azonos korúak) azt sem volt jobb, mert azért minden gyereknek csak anya, apa kell, hogy lássa legalább, nem elég, hogy 1 felnőtt vigyázzon rájuk. Arról nem is beszélve, hogy nekem az nem megy, hogy én olvasgatok, lógatom a lábam, és közben elvárom, hogy más felnőtt felügyelje a gyerekemet.


Szóval azért ez nem tántorít el, most is voltunk nyaralni már, meg még megyünk is hárman egy hétre a balcsihoz (+a pocak), sőt már a jövőre is tervezzük a picurral is... ez "sajnos" nem a pihenésről szól.

Pihenni mi akkor tudunk/tudtunk, mikor wellneselni mentünk a párommal ketten, és a fiam a mamánál volt. Most terhesen ez nem kivitelezhető, és még addig amíg szoptatok, de amint már nem szopik a lányka, megint megyünk.

Illetve amikor mi pihenünk, az akkor van, mikor anyósomékhoz megyünk vidékre. Ők "majdnemhogy" kisajátítják a fiam, ők örülnek, hogy ott vagyunk, mi meg örülünk, hogy azt csinálunk amit akarunk :o)


Szóval igen. Ha megtehetitek, úgy menjetek a Balcsira, hogy a nagyszülők is ott legyenek, ha olyanok a nagyszülők. (mert pl. anyukám csak akkor van nagyon jól el az unokájával, ha mi nem vagyunk ott. Ha ott vagyunk (vagyok) akkor még rászólni sem szól rá, mert hogy azt állítólag nekem kell... szóval mi anyukámmal nem járnánk jól nyaraláskor, de anyósomékkal igen... )

2012. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk még csak egy gyerekünk van, de már vele sem ugyanaz a nyaralás, mint régen volt. Pihenni soha nem pihenek, hol pancsizni kell, hol homokozni, hintázni, pedig már 3 éves. Szerintem 1-2 év múlva könnyebb lesz, mert akkor már ő is könnyebben teremt kapcsolatokat, vagyis talál a strandon magának barátot akivel ellesz, és nem kell vele foglalkozni minden percben. Több gyerek esetén is akkor lesz már könnyebb, ha a gyerekek együtt tudnak már játszani, elszórakoztatják magukat, és nem a szülőknek kell.

Én azért akkor is elmennék a helyedbe, mégiscsak jobb mint otthon.

2012. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nem most voltunk először, akkor is voltunk, amikor csak 1 gyerekünk volt, 4 hós korában és 1 éves korában. de akkor nem éreztem ezt, hogy nem lehet tőle semmit csinálni. baba korában állandóan aludt, addig mi kártyázhattunk, beszélgethettünk, vagy kendőben rajtam aludt és mehettünk hajókázni.


persze, azért még megyünk, de csak belföldnek látom értelmét.


aztán ha már nem szoptatok, akkor majd mi is megszökünk pár napra, addig a nagyszülők unokázhatnak.

2012. jún. 25. 13:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez már csak így van. Amikor picik, akkor valóban "nincs sok probléma", mert esznek, alszanak, kakilnak kis túlzással. :) Amikor már megy és rosszcsontkodik, akkor igényel 100%-os figyelmet. Az én lányom 4 éves és eddig 2x próbálkoztunk, egyszer Esztergomban voltunk, de hazajöttünk, illetve Balatonnál a férjemék telkén, de onnan is hazajöttünk pár nap után, mert több volt a stressz, mint a pihenés. Most már 4 éves, idén nyáron is megkíséreljük a Balatont 1 hétre, beletörődtünk, hogy ez nekünk nem lesz pihentető, de a gyerkőc biztosan nagyon fogja élvezni. Filózom én is azon, hogy anyósom elhívjuk-e, én örülnék neki, csak akkor már a szüleimet is illő volna lehívni, viszont úgy szerintem sokkal stresszesebb lenne, anyukám néha érdekesen próbálja "nevelgetni" a lányom, anyósom jobban hallgat rám, ha arról van szó, hogy mit tehet a gyerek és mit nem. Úgyhogy valószínűleg a sértődés kihagyása miatt hármasban megyünk.
2012. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, amiket írtok. Lányom 15 hós, és én éppenhogy élvezem, hogy csinál nekem programot: megyünk játszóterezni, időben kell enni, megnézni ezt-azt.

Örülök és látom rajta, hogy imádja, hogy menne, hogy csinálná. Egy babakocsikázás is szuper neki, én meg legalább kimozdulok.

Ha nem lenne ő, uncsi lenne a nyaralás :-) gyerek nélkül magunkat szórakoztatni szerintem több energia lenne és többe is kerülne, legalábbis kalandokat kergetve nekem.

2012. jún. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit, hogy a lányom "jó" kislány, nem egy rosszcsont. Viszonylag szófogadó, könnyen értek vele, lehet ez szerencsém.

A korosztályomban -30év- már nem barátkoznak csak úgy a felnőttek, de itt vannak a gyerekek, és az ő ürügyén azért könnyebben szóba elegyedünk idegenekkel, újra barátkozunk...szerintem.

2012. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15 hós még elég kicsi. Majd ha jön a dackorszak, akkor lehet, problémásabb lesz.
2012. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!