Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérdésem:ha beirtatom 4 órás...

Kérdésem:ha beirtatom 4 órás állami bölcsibe, akkor elvesztem a gyest? Kell ilyenkor tb-t fizetnem vagy nem magam után? A részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányom. Kétévesen szeretném 4 órás bölcsibe adni hogy közösségbe legyen, én viszont még nem mennénk vissza dolgozni 3 éves koráig.

A beszoktatás miatt és mert szeret nagyon társaságban lenni. A munkahelyem van, de oda nem tudok visszamenni, ha lejár a gyes keresnem kell munkát.


2012. jún. 20. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom pontosan mi lenne a gyessel, de az tuti, h állami bölcsibe csak akkor veszik be a gyereket, ha munkéltatói igazolást viszel arról, h dolgozol! Vagyis ha nem dolgozol, hiába van munkahelyed, akkor nem tudsz ilyen igazolást adni.
2012. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
van munkaviszonyom míg tart a gyes csak utána nem mehetk vissza oda
2012. jún. 20. 22:15
 3/11 A kérdező kommentje:
igazolást azt tudok adni csak vissza nem vesznek oda ennyi
2012. jún. 20. 22:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Állami bölcsödébe nem hiszem,hogy felveszik,ha nem dolgozik mindkét szülő.


Esetleg papiron visszamész a munkahelyedre ahol kiadják a szabikat előbb és ekkortól van igazolásod,arról,hogy dolgozol,legjobb előbb a teljes munkaidőre járó szabadságot igénybe venni(mellette még nem jár a GYES),aztán pedig igényelheted a GYES-t ,aztán ha lejártak a szabik megegyezel a munkahelyeddel,hogy közös megegyezéssel megszünik a munkaviszonyod,akkortól pedig álláskereső leszel,ami már nem zárja ki,hogy a gyermek továbbra is bölcsibe járjon.


Lehet,hogy nagy butaságot írtam ...

2012. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért írtam ezt a megoldást,mert úgy tudom,hogy 3 éves koráig elvileg vissza kellene venniük,de ha te 2 éves korában GYED lejárta után megjátszod amit írtam,akkor talán sikerülhet a bölcsi.
2012. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De gyesen vagy (vagy gyeden)! Vagyis nem jársz be a munkahelyedre, és nem is akarsz 3éves koráig, és szabadságon se vagy. Emiatt nem tudnak adni munkáltatói igazolást arról, h dolgozol, hisz nem dolgozol!

A bölcsikben így is túljelentkezés van, még azokból is válogatnak, akiknek tényleg dolgoznia kell a szüleiknek .

2012. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bölcsibe iratásnál csak a GYED-et vesztené el az ember, a GYES jár 3 éves korig mindenképp.

Az egyetlen kikötés, hogy maximum 6 órát dolgozhatsz GYES mellett.

Úgy van, ahogy írják a többiek, attól, hogy van munkaviszonyod, ténylegesen nem jársz be, a munkáltatói igazolásnak pedig erről kell szólnia.

Viszont ha tudsz szerezni egy igazolást, akkor elég 4 óráról is szólnia, és a gyermeked akkor is bent lehet egész nap a bölcsiben. Legalábbis nálunk úgy van.

Plusz például nálunk az a helyzet, hogy ha még nincs munkád, akkor beszoktatást végigcsináljátok, és csak utána kell elkezdeni interjúkra járni. Azt hiszem, az a szabály, hogy 3 hónapon belül kell munkát találni, de azt is mondták, ha ez nem jön össze a mai világban, akkor nem fogják a gyereket kitenni.

Azt is megteheted, hogy visszamész, visszavesznek 3 éves koráig akár 4 órásba, vagy felmondanak (ezt nem tudom, lehet-e), akkor letöltöd a szabikat előbb, aztán elmégy munkanélkülire, és a központ igazolja, hogy aktívan keresel állást.

Lehet, hogy én is írtam hülyeségeket, meg önkormányzata és bölcsije válogatja, de nálunk ezeket mondták.

2012. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem kell magad után fizetni semmit, amíg gyesen vagy, és még munkaviszonyod is van.
2012. jún. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ismerőshöz vagyok bejelentve,tud nekem igazolást adni.

Terhesen nem hosszabbítottak nekem munkaviszonyt ezért igy oldottuk meg hogy ne essek el a gyedtől.A bölcsibe meg elég egy pecsét azt mondta az ott dolgozó ismerősöm.A kérdésem inkább a tb részre vonatkozott.

köszi

2012. jún. 21. 08:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaz én egyéni vállalkozó vagyok, de a könyvelőm azt mondta, ha GYES mellett vissza szeretnék menni dolgozni (6 órában, mivel a maximum a heti 30 óra) minimum 4 órában kell magam után járulékot fizetni (mivel úgysem ellenőrizhető pontosan mennyit dolgozom). Így szerintem ennél biztosabb helyen érdeklődj utána, hogy kell-e fizetni az ismerősödnek utánad, mint munkavállaló után vagy sem, nehogy kellemetlen helyzetbe kerülj vagyis kerüljön Ő.
2012. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!