Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más szobatiszta gyerkőce is...

Más szobatiszta gyerkőce is minden nap többször is bepisil napközben?

Figyelt kérdés
Tényleg nem vagyok híve annak, hogy leszidjuk a gyereket, igyekszem nem leszidni, de már kezdem nehezen bírni. Nem az elsősorban a baj, hogy bepisil, hanem hogy nem szól és így pisis bugyiban van, valamint ha mondom neki, hogy menjünk pisilni, mindig ellenkezik, hogy nem kell neki, de aztán 5 perc sem telik bele és már be is pisilt. 4 éves. Több, mint 1 éve szobatiszta, jár oviba is (ott egyébként nem mer ellentmondani és mindig kimegy pisilni, így nincs baleset sem). Már nem tudom mit tegyek. Más gyereke is minden áldott nap 3-4-5 bugyit is összepisil ilyen korban? Ez természetes? Köszi a válaszokat.
2012. jún. 18. 19:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy tsmt tornára kellett járniuk, mert fejletlen volt az idegrendszere a 4 éves gyereknek, azért nem volt képes a szobatisztaságra.

Csak elvinném a helyedbe a gyerekorvoshoz, hogy ő mit szól hozzá, ha kell küldjön tovább.

2012. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megkérdezem a gyerekorvostól!
2012. jún. 19. 08:31
 23/25 anonim ***** válasza:

Nálunk csak akkor van baleset, ha már egy ideje tartogatja és foglalt a bili wc egyszerre. Vagy hiába szól, nincs se fa se wc a közelben(bár ilyenkor kér pelust, és csak ha szólok pisilhet, akkor pisil). Havi egy önhibán kívüli baleset, nem napi, és mindig szól, hogy pisis lett, és fel kell mosni- sőt maga takarítja össze.

3éves, 1éve szobatiszta, visszatartja, egyedül eljár intézni a dolgát- wcre fel, le öltözés kézmosás-. De ahogy rajtam kívül más is van velünk, szólnom kell rá, hogy irány a wc pisilni, ill a lefekvések előtt rá kell szólni pisiljen.

2012. jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ez már egy régi kérdés, de hasonló témában kutatok, nekünk is van egy pici visszaesés a nappali szobatisztasággal, 3 éves a lányom, négy hónapja szobatiszta, éjjel is.

De csak ámulok az itt "válaszolókon"! Adott egy szomorú, kétségek között lévő anyuka, és a "válaszadók" nagy része a saját gyerekét fényezi, hogy milyen ügyes a szobatisztasággal. Mintha ez a gyerek vagy a szülő intelligencia mérője lenne... A problémára még csak véletlenül se próbálna meg senki segítséget nyújtani (tisztelet a kivételnek)

Mivel hasonló szituval küzdünk, segíteni nem tudok sajnos, csak tippelek: lelki dologról van szó, hiszen ha jól értem ez egy új keletű probléma, egyszer már volt rendben a szobatisztasága. meg kéne próbálni szerepjátékoztatni, 4 évesen ahhoz már elég nagy.

2013. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Szia! :) Valóban régi a kérdés.... Azóta már meg is oldódott. Igazából magától, nem tudtunk csinálni semmit. Már nincs probléma sem napközben, sem éjszakára, valahogy "belenőtt" a helyzetbe. Már nem emlékszem nagyon a válaszokra (most nem olvastam), de úgy általánosságban erre az oldalra nagyon igaz (tisztelet a kivételnek), hogy hiába kér segítséget az ember leoltják. :) Remélem nektek is megoldódik a probléma, sajnos nem tudok konkrétummal segíteni, mert nálunk magától elmaradt. Amúgy nem volt igazából semmiféle lelki ok, ugyanúgy éltünk akkor mint most. Ugyanúgy ovis volt akkor, mint most.
2013. okt. 11. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!