Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más szobatiszta gyerkőce is...

Más szobatiszta gyerkőce is minden nap többször is bepisil napközben?

Figyelt kérdés
Tényleg nem vagyok híve annak, hogy leszidjuk a gyereket, igyekszem nem leszidni, de már kezdem nehezen bírni. Nem az elsősorban a baj, hogy bepisil, hanem hogy nem szól és így pisis bugyiban van, valamint ha mondom neki, hogy menjünk pisilni, mindig ellenkezik, hogy nem kell neki, de aztán 5 perc sem telik bele és már be is pisilt. 4 éves. Több, mint 1 éve szobatiszta, jár oviba is (ott egyébként nem mer ellentmondani és mindig kimegy pisilni, így nincs baleset sem). Már nem tudom mit tegyek. Más gyereke is minden áldott nap 3-4-5 bugyit is összepisil ilyen korban? Ez természetes? Köszi a válaszokat.
2012. jún. 18. 19:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok

De a pisilésnél a 3,5 éves fiam magától megy ki. Nem kell érte szólnom soha. Nem hiszem, hogy kérvényre kellene, hogy kimenjen pisilni. Saját önigényéből kellene. Rosszul gondolom?

2012. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon elrontottátok, 4 évesen azért illene éjjel is szobatisztának lenni.


és pedig nevelni kell, a gyereknek nem az az érdeke, hogy egy elkényeztetett kis majom legyen. :)

Na ezt most ne vedd sértésnek, nem konkrétan rátok írom, hisz nem tudom milyen a gyerek, de igenis kellenek határok, másban is, a pelusban is. a gyerek érdekében kell nevelni.

néha nekem is fáj a szívem, amikor tiltok valamit, de néha fontos a nem is.

2012. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
12-esnek: hidd el nagyon is tisztában vagyok vele, sokszor már robbanok magamban, amikor a férjem szó szerint "könyörög" neki valamiért. Vagy 100-szor is elmondja ugyanazt, amit a lányunk nem csinál. Kezd a törpöm tele lenni sajnos. :( Köszönöm a válaszokat.
2012. jún. 18. 20:15
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam 3 éves múlt 2,5 éves kora óta nem pisil be és szolt el is, ment pisilni,az oviba is szólt vitték is őket,most visszamentem dolgozni is,2 műszakba és 3 éves fiam bepisil,az oviba is.nem szól,csak ha már be ment egy kicsi,persze ilyenkor át kell öltöztetni.vissza tudja tartani mert ha pl vásárolni megyünk az kb 4 órás ut,és egy pici baleset sincs.az ovónő,védőnő szerint lelki probléma,és ha megnyugszik picit ujra rendesen szólni fog,de van benne egy nagy adag lustaság is,ő is még egy picit játszani,még nem kell pisilni,aztán meg már megy is be.rengeteg beszélgettünk erről,nagy fiúk szólnak.meg hogy neki is könnyebb ha nem szúr ott neki.kapott sok-sok dícséretet ha nem volt baleset az oviba.szerintem nálatok is történt valami változás a család életébe,amit megpróbál feldolgozni,én azért nem mondanám annyira súlyos esetnek ha egy 4 éves bepisilget.és nem feltétlen nevelési okot látok mögötte.
2012. jún. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából nem tudom, oviba szeptembertől járunk, ott nincs baleset (talán szeptember óta 2x volt, hogy bepisilt), itthon van sokat, most 2 hétig itthon volt, mert beteg volt és hát szinte napi szinten volt 1-2 pisis bugyi, ma meg 4. Itthon meg alapvetően nyugodt a légkör, egyetlen probléma szokott lenni, az a nevelésbeli eltérő gondolkodásunk a férjemmel, emiatt kapunk össze néha, de ez kb. havonta 1 alkalom. Esetleg ez befolyásolja? Mostanában jobban kezdte ezt csinálni, régebben nem volt ilyen sűrűn, legalábbis nem napi szinten.
2012. jún. 18. 20:26
 16/25 anonim ***** válasza:

7. vagyok megint.

Nálunk is különböző a nevelési módszer és mégcsak idillinek sem tudom nevezni a kapcsolatunkat.

Most sincs itthon, fiúnk mindennap 17 órától az ablakban várja.

Mégsem pisil, kakil be, éjjel sem.

Pedig nagyon sokat veszekszünk is.....sajnos......

2012. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Á hát nálunk tényleg nem nevezhető soknak a veszekedés és az is kizárólag azért van, mert totál másképp gondoljuk a nevelést. Az imént mondtam neki, hogy keményebbnek kell lennünk, mert ismét 5-6x szólt, hogy induljon be az erkélyről, mert az apja is jött be és hát ugye egyedül nem maradhat kinn. Ő nagyon türelmes (néha szakad csak a cérna) én közel sem vagyok annyira türelmes. Na szóval amikor most említettem, hogy keményebbnek kell lennünk és nem kismilliószor szólni valamiért, aztán csak azért csinálja meg a dolgokat, mert elkezdünk számolni (háromra ugrik a meséje). Na és erre azt mondta,hogy akkor meg rosszabb lenne itthon a hangulat. Vagyis szerinte én generálom a vitákat, mert próbálom nevelni a gyereket, tehát szólok neki ha valamit úgy ítélek meg, hogy szólni kell. Ha rajta múlna, akkor amit a gyerek mond, azt csinálná. Ááááá pasik. :(
2012. jún. 18. 20:42
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy teljesen rendben lenne az, hogy egy 4 éves naponta többször bepisil. Az sem normális, hogy szólni kell neki, hogy menjen el wc-re. Persze előfordul, hogy a játék hevében becsurog, de ez mondjuk heti vagy havi 1, és nem napi 2 alkalom.

A lustaság vagy a visszahúzódó személyiség nem ok arra, hogy ennyi baleset legyen.

Lehet, hogy tényleg lelki okai vannak. Nem a szülői nézeteltérésekre gondolok, hanem arra, hogy a gyerek nem bírkózik meg valamivel a pisi-wc-önállórág terén. Talán zavarja valami.

2012. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem még az beleférne, hogy nagyon benne van a játékban akkor becsurran, de maga az, hogy te egy kérdéssel kiveszed a játékból, hogy kell-e pisilnie, és persze nem majd bepisil az nem jó szerintem sem :(

meg mondjuk 4 évesen tényleg már el kéne jutni oda, hogy ne utasításra pisiljen, hanem mert érzi, hogy kell.

egyébként ha nem szólsz neki akkor azért elmegy? vagy miután becsurog rohan a wc-re vagy akkor már oda pisil a szőnyegre.


én egyszer nagyon kiborultam :( pedig még 2,5 éves sem volt a fiam, de mikor 2. hete direkt minden egyes alkalommal a szőnyegre pisilt akkor elborult aggyal megfogtam jó erősen és lekiabáltam a fejét, hogy mi van veled, miért nem a bilibe pisilsz?

szégyellem magam, de azóta ki tud menni a wc-re :O


nálunk napi 1x, néha 2x van olyan, hogy becsurran egy picit és csak utána indul a wc-re, ez mindig játékidőben... 2,5 éves múlt, 4 hónapja vettem le a pelust róla

2012. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Sajnos a kicsi még nem szobatiszta, csak programozott, mint azok a gyerekek, akiket másfél évesen bilire tesznek és addig nem vesznek le, amíg nem produkálnak. Időpontokhoz lehet szoktatni egy gyereket mosdó használatnál is, ahogy evésnél, alvásnál is. Még nem elég érett rá, ha ennyire nem tudja kontrollálni magát.
2012. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!