Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más szobatiszta gyerkőce is...

Más szobatiszta gyerkőce is minden nap többször is bepisil napközben?

Figyelt kérdés
Tényleg nem vagyok híve annak, hogy leszidjuk a gyereket, igyekszem nem leszidni, de már kezdem nehezen bírni. Nem az elsősorban a baj, hogy bepisil, hanem hogy nem szól és így pisis bugyiban van, valamint ha mondom neki, hogy menjünk pisilni, mindig ellenkezik, hogy nem kell neki, de aztán 5 perc sem telik bele és már be is pisilt. 4 éves. Több, mint 1 éve szobatiszta, jár oviba is (ott egyébként nem mer ellentmondani és mindig kimegy pisilni, így nincs baleset sem). Már nem tudom mit tegyek. Más gyereke is minden áldott nap 3-4-5 bugyit is összepisil ilyen korban? Ez természetes? Köszi a válaszokat.
2012. jún. 18. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ha bepisil naponta többször is, akkor az a gyerek nem szobatiszta. A szobatisztaság nem azt jelenti, hogy kimegy, elvégzi a dolgát, hanem azt, hogy vissza is tudja tartani. Mivel az oviban meghatározott időpontokban viszik a mosdóba a gyerekeket, "beleprogramozták" hogy akkor kell és kész. Otthon nincs időponthoz kötés, tehát akkor végzi, amikor kell. Ha nem tudja kontrollálni, akkor vagy nem szobatiszta, vagy valami orvosi baja van.
2012. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem. Vissza tudja tartani, mert van, hogy szól és szalad a wc-re. De ha belefeledkezik a játékba, akkor megy be vagy ha inkább játszik, mint kimenjen, akkor megy be. A kaki soha nem ment be a bugyiba, mióta levettük a pelenkát. Tehát nem a szobatisztaságával van a baj.
2012. jún. 18. 19:49
 3/25 anonim ***** válasza:

Én is onnantól nevezem szobatisztának, amikor nem pisilt be nap közben.


Nálunk ez 2,5 évesen volt, azóta ritka a baleset.

Ha a gyereked 4 éves, akkor ott lehet mégis szigorúbban kellene fognod a témát, és igenis kimennie.


Amúgy ez nem természetes, már egy 4 évesnek bőven tudnia kéne. Vagy a neveléseddel, vagy a gyerekkel gond van.

2012. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Oké, de ilyenkor mégis mit kéne mondjak, ha bepisilt?
2012. jún. 18. 19:55
 5/25 anonim ***** válasza:
Én is a másik válaszoló véleményén vagyok: ki kell mennie amikor szólsz és kész. Ha nem akar és baleset lesz, mondd neki, hogy ezek szerint még kell neki a pelus.
2012. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most elmondtam ezt a férjemnek is. A kettőnk nevelési módszere nagyon eltér. Ő mindent enged, semmiért nem szid, én pedig próbálnám nevelni is. Mondtam, hogy rá kell állnunk arra, hogy nincs apelláta, ha szólunk, kimegy és pisil. Azzal van a gond, ha az apja is itthon van, akkor akaratoskodik főként. Aztán meg én vagyok a rossz, mert próbálnám nevelni. :( Á szar.
2012. jún. 18. 20:02
 7/25 anonim ***** válasza:

4 évesen már elvinném szakorvoshoz. Hátha szervi vagy lelki oka van.

Éjjel mi a helyzet?

2012. jún. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

7. vagyok.

hogy a kérdésedre is válaszoljak. Fiam 2,5 éves kora óta szobatiszta, azaz nem pisil be SOHA, nem kakil pelenkába, mert ugye az sem szobatiszta, aki oda kakil.

Éjjel 3-4 hónapja ágytiszta, kijön egyedül, ha pisilnie kell.

Van kistesója, az sem befolyásolta a folyamatot.

És szerintem nem természetes 4 évesen a bepisilés.

2012. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Éjjel még emiatt le sem mertük venni a pelenkát róla. Szervi problémára azért nem gondolnék, mert akkor az oviban is történne ilyen, de ott nem szokott. Azért nem percre pontosan viszik ott a gyerekeket, ha késnének egy 10 percet, már becsurrana, ha szervi gond lenne. Lelkiekben sem hinném, mert egy nagyon nyugodt gyerkőc, normális családi háttérrel. Egyetlen olyan dolog van, ami kicsit kilóg, nagyon visszahúzódó, bár én is ilyen voltam kisgyerekként.
2012. jún. 18. 20:07
 10/25 anonim ***** válasza:

írta hogy az oviban minden oké, tehát tuti otthon csinálnak vmit rosszul.


a lányom amúgy most 3,5 egy éve nincs pelus, nappal összesen kb. 3* volt bepisilés, éjjel 2*.


mondjuk az éjszaka jó kérdés:)

2012. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!