Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam néha kihoz a...

2,5 éves kisfiam néha kihoz a sodromból, és kiabálok vele. Utána megbánom, és nem tudom, hogy jól e tettem, más is van igy?

Figyelt kérdés
Pl előfordul, hogy ellök más gyerekeket, ilyenkor jól leszidom, vagy mondom neki, hogy megyünk haza, és akkor megyünk is. Van, hogy nagyon belemerül a dolgokba, és olyankor elkanászkodik, pl ma is rácsapott a kezemre, nagyon dühös lettem, bezavartam a szobájába, nagyon sirt, aztán bocsánatot kért, én meg dühös voltam, mérges meg szomorú is egyben... Nagyon okos, értelmes kisfiú, mindig mindent próbáltam neki elmagyarázni, nem szoktam vele kiabálni, de mostanában nem megy, és elszakad nálam néha a cérna... Nem akarom őt elrontani, viszont azt se szeretném, ha hagynám, és úgy romolna el, úgy érzem azért kell neki a szigor... Ti is éreztek igy? Nálatok is vannak hasonló dolgok?
2012. jún. 15. 23:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Más kisgyerekekkel elnéző vagyok, ha pl ilyesmit csinál, hisz csak gyerek, de őt meg jól leszidom, ha ilyet csinál, modnjuk azért nem kezdek el kiabálni vele az utcán, de szigorúan rászólok, és mondom neki, hogy nem szabad...
2012. jún. 15. 23:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 éves a kislányom.

Most olyan korszak jött el, hogy kérek tőle valamit, és mindenre az a válasz, hogy "NEM"... (játékok összepakolása, fésülködés, evés, hasonlók...)

Eddig nem csinálta, mostanában kezdte, ezzel fel tud húzni, van, hogy rákiabálok, vagy amit megbeszéltünk előtte (játszótér, vagy valakihez mennénk), mondom, hogyha nem csinálja, nem megyünk. De van, hogy nem érdekli.

Sajnálom ilyenkor, de nem akarom azt se, hogy megszokja, hogy minden úgy történik, ahogy akarja...

Nehéz:-S

2012. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baj nincs azzal ha szigorú vagy kicsit.

az én lányom augba lesz 2.5 éves és sajnos a hang csak akkor megy be a fülén ha felemelem és nem kiabálok de eréjesen beszélek vele.

borzalmas vele akárhova is menni,ha olyanja van,egyáltalán nem tud viselkedni,és mostanság sokszor van olyanja.

huzatja magát az úton,kiabál,toporzékol,vagyis hisztizik.

magyarázással semmire nem megyek ha nem az van amit ő akar ordít.

ilyenkor beküldöm a szobába és amíg nem érti meg amit mondok neki vagy éppen nem nyugszik meg nem jöhet ki.

mamám megjegyzi hogy rá tudok szólni,de inkább legyek most a mumus mint hogy azt szokja meg hogy minden úgy van ahogy ő akarja.

nem vagyok rá büszke de bizony nálunk amikor már teljesen a tetőfokára hág a dolog a seggére is rácsapok,persze normális kereteken belül.

tehát nem vagy egyedül.

2012. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szeptemberben lesz 3 a fiam, és kb. 1 hete kezdte, hogy bármit kérek tőle, a válasz: NEM. mindenre ezt mondja. De tök idegesítő hangsúllyal ráadásul. A másik verzió, amikor "...de"-és megmagyarázza, hogy miért nem csinálja. Igazad van, marha idegesítő. Nálam is elszakad a cérna, pedig én eddig sosem kiabáltam vele.
2012. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!