Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verekedős gyereketek megváltoz...

Verekedős gyereketek megváltozott az oviba kerülés után?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy gondban vagyok, mert van egy nagyon aranyos kislányom, de ha gyerektársaságba kerül egyből megváltozik. Most egy kicsit irigy korszaka is van, ebből kifolyólag bármilyen játékon képes összeveszni, minden játékkal ő akar játszani, marná ki a másik gyerek kezéből, és lökdösődik, verekszik ilyenkor. Imád gyerekekkel lenni, de mindig ez a vége. Rá szoktam szólni, leszidom, sőt, durvább esetben egyszerűen hazaviszem, és vége a gyerektársaságnak. De nem tanul belőle.

Szeptemberben oviba megy, és félek hogy az oviban is lökdösődni, ütni fog másokat. Az ovonők már előre mondták, hogy a durvaságot nem tolerálják, meg is értem, és ha ott is ilyen lesz, valószínű elküldik az oviból.

Van itt olyan, akinek hasonlóan viselkedett a gyereke? Az oviban hogy viselkedett?


2012. jún. 13. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én unokaöcsémmel is hasonló gondok voltak bár ott inkább a verekedős dolgai ott jöttek ki amikor nem kaphatta meg azt amit akart. Egyébként ő más gyerekek előtt sosem verekedett ez ritka is volt nála, itthon volt amikor rám csapott valamiért mert nem volt itt az a játéka amivel játszani szeretett volna, meg nagyon nem tetszett neki az amikor a barátnőm is itt volt mert valamiért utálta a fejét. De amikor oviba került állítólag csak rosszabbodott a helyzet, az óvónők is sokszor panaszkodtak nekem is amikor nekem kellett érte mennem. Ez nála egy korszak volt most 5 éves és már egyáltalán nem csinálja ezt. Lehet az óvoda változtatott rajta, lehet kinőtte ezt a stílust, nem tudni.
2012. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Őszig még van idő, két hónap egy kisgyereknél elég lehet arra, h elinduljon a változás útján. Olvass utána, h kitaláld miért üt, és keress módszereket, amivel leszoktathatod, az ő érdekében. Egy éve a fiam csípett és harapott, két hónap alatt elmúlt, de több könyvből vettem tanácsokat, amiket ha magfogadtam az utolsó betűig betartottam, és sikerrel jártam. Ne fogadd el a helyzetet, hanem próbálj segíteni neki, az ő érdekében.
2012. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiammal is hasonló problémák vannak, de csak itthon. Ha elmegyünk máshova, gyerekekhez, akkor szinte semmi baj nincs vele. de ha itthon vagyunk és számára ismeretlen gyerek jön hozzánk, akkor vele rettentő irigy, durva is. van hogy fel is löki azt a gyereket. ha ismerős gyerek jön hozzánk,akkor vele "max" csak irigy, semmijét sem adja oda. ő nemrég kezdte használni az én, enyém, mienk szavakat, tehát én annak is be tudom h mostanra alakult ki nála a birtok "fogalma". de ha elmegyünk máshoz, ott általában nem, vagy csak nagyon ritkán irigy.

Erre itt volt egy napi példa.

Délelőtt hozzánk jöttek gyerekek, az őrületbe kergetett, mert a kisfiútól elvett mindent, többször el is lökte. próbáltam érte büntetni, nem használt. akár mit elvett a kisfiú, mindent kivett a kezéből. a kislánnyal, akit amúgy ismer és nagyon szeret, vele is durván bánt.

ebédeltünk, aludt egyet, és mintha kicserélték volna.

délután elmentünk mi egy másik családhoz, ahol 2 gyerek van. Ott olyan gyönyörűen játszott, rá sem ismertem. olyan boldog voltam a délelőtti elkeseredésem után. még a bicóját is odavitte a kisfiúhoz, hogy próbálja ki. egyszer nem kellett rászólnom.

Nálunk kistesó is született, biztos az is közrejátszik a dolgokban.

2012. jún. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nálunk sajnos nemcsak itthon ilyen. És megfigyeltem, hogy a nála kisebb gyerekekkel csinálja, a nála nagyobbakat isteníti, azokkal nem mer rosszalkodni, nagy ritkán sír, ha már tényleg nem tetszik valami.

Azért várok tanácsot, hátha valakinek van ötlete, hogy lehetne leszoktatni.

Kedves 2. válaszoló, esetleg megírnád, hogy nálatok mi vált be?

2012. jún. 14. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!