Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem nagyon megváltozott,...

2 évesem nagyon megváltozott, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Ősszel leszoktattuk a délutáni alvásról mert ha aludt, akkor még este fél 10-10 körül is ébren volt, és csak sírt, hogy ő nem akar aludni. Miután elhagytuk a délutáni alvást egy ideig minden rendben volt, de úgy 1 hónapja leszokott az újj szopizásról. Innentől kezdve a helyzet napról-napra romlik. Nincs normális alvás. Esténként sír, néha hisztisen üvölt, az elmúlt napokban már rugdalózik, ütögeti az arcát. Nem eszik napközben, 2x max, de akkor is csak verébnyi adagokat. Vizet nem akar inni, max teát egy keveset vagy valamilyen citruslevet. Tejet azt viszont sokat iszik. Akár 4x egy nap, 2 dcl-es adagokban. De ezt őrült hisztivel követeli. Sokat hisztizik napközben is mindenért. Ha sapkát akarok rá adni azért, ha bilire kell ülni azért. Nem akar fürödni és még sorolhatnám. Megőrjít és néha ott tartok, hogy megcsapom.

Engem mind közül leginkább az alvás és evés probléma zavar. Sokat fogyott és a kialvatlansága miatt megviselt az arca. Próbáltam visszaszoktatni a délutáni alvásra de őrült hisztivel tiltakozik ellene.

Valakinél hasonló? Vagy jó tanács? Hogy kaphatnám vissza az én jó kislányomat?


2011. dec. 31. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom 3 hónappal. Hát ez a dackorszak. Hasonló nálunk is, ne aggódj. Bár Ő sokat iszik napközben, és este rendesen elalszik, de a délutáni alvással voltak gondok, főleg hogy van egy 10 hónapos hugicája.

Másfél hete rászoktattam arra, hogy dél-fél 1-től pihenő idő van, ha alszik ha nem, bent kell lennie csöndben a szobájában. Ez be is vált, ha letelt a pihenés, vagy aludt, megkérdezi "anya kijöhetek?". Vagy ha kakilni kell, szól, akkor kijöhet a wc-re. Próbáld meg ezt. Ha nem is alszik, legyen bent.


Az én lányom sem eszik sokat, sőőőt, néha pár falattal elvan. Ő tejitalt iszik, reggel-este, néha a délutáni alváshoz is kéri (ez nála rituálé). De emiatt nem aggódom, majd idővel változik ez is.


Az általános hisztijeire pedig azt találtam ki, hogy a kanapén kell ülnie x ideig (pl 2 perc), utána lejöhet. Ha tovább hisztizik akkor újra felcsücsültetem.


Kitartás!

2011. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 éves, most kezdődik nálunk is a dackorszak... rémálom :) bár még eszembe nem jutott, hogy megcsapjam, annyira nem tud érdekelni :D de szegénykém rendesen kapja a büntiket :)

most az az új, hogy nem lehet levetkőztetni mert fázik, így ráncigálja a nadrágot, pólót, st. hiába mondom, hogy pizsibe nem megyünk sétálni, inkább itthon maradna :D


egyébként a délutáni alvásra nagyon nagy szüksége lenne, akkor dolgozzák fel az információt, tehát akkor okosodnak :)

éjjel ne hagyd sokat aludni, 9-10 óra alvás után keltsd fel, jó korán ;)

2012. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!