Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, ha egy 2 éves...

Az normális, ha egy 2 éves gyermeknek teljesen szilárd, formált, de fényes a széklete?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehezn kakil? Vagy ritkán? Ha nem, akkor miért ne lenne normális?
2012. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mármint nyálkás a széle, attól fényes? Az enyémnek akkor olyan amikor banánt eszik.

Egyébként ha aggódsz mond el a védőnőnek vagy a gyermekorvosnak.

2012. jún. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Általában napi 1, vagy 2 széklete van, de fényes, a fényességre gondolok, az nem baj? Rendesen eszik, van étvágya is, de még nincs 10 kg (2,75 kg-val született, lány)

Nemsokára elmegyünk vérvételre, biztonság kedvéért, de jól néz ki, most 9,6 kg 82 cm, 2 éves, jókedvű, jól néz ki, nem hullik a haja, semmi baja, csak apróka. Lisztérzékenységre vizsgálják egyébként (12 hóig szoptattam, 6 hóig csak anyatejes volt, akkor kezdtem a hozzátáplálást és a glutén bevezetését is pár nappal a 6. hónap betöltése után, szóval mindent előírásnak megfelelően csináltam).

2012. jún. 7. 13:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem nyálkás, csak fényes, nincs különösebb gondja, se semmi tünete, ami arra utalna, hogy gond lenne, ezért kérdeztem, hogy más gyermekénél is ilyen-e a széklet, hogy normális-e.
2012. jún. 7. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez milyen édes, hogy mindjárt védekezel, hogy mindent előírásszerűen csináltál. Megértem, mert rendszerint mindjárt az anyát hibáztatják az emberek mindenért.


Most már értem, mi a kérdés lényege. Hát el tudom képzelni, hogy hurut van a beleiben, attól fényes a kakszi. A hurut lehet gyulladástól, a gyulladás lehet liszt- vagy tejérzékenységtől, de ez mind csak találgatás. Úgyis mentek orvoshoz, ki fog derülni. Ha neten akarsz tájékozódni, inkább javaslok egy online "orvos válaszol"-t, mint a gyakorit...

2012. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából nem itt várok választ, csak tapasztalatra lettem volna kíváncsi, hogy más 2 évesnél hogy van ez :).


Tudom, csak 2 hét múlva tudunk menni vérvételre, és legalább 6 hét, mire lesz eredmény, az 2 hónap várakozás... és az sok...

2012. jún. 7. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én lányomnak is szokott lenni, de nem mindig. Neki akkor ilyen, ha valami olajosabb, zsírosabb kaját eszik.
2012. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!