Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mértékig normális a...

Milyen mértékig normális a hiszti?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindez a kétéves kor velejárója, és azt is, hogy a kistestvér születése sem egyszerű dolog, de amit ma a kisfiam produkált, attól félek, túl megy azon, amit normálisnak lehet nevezni.

Már ebédelni sem nagyon szeretett volna, nem maradt meg a helyén, végül az ölemből ette meg az ebédjét. Nem nagy dolog, tényleg. Utána ő maga ment a kiságy felé, én lefeküdtem mellé egy matracra, megöleltem (mindig így alszik el), amikor egyszer csak eldurrant az agya. Ordítani kezdett, a fejét verte a kiságy szélébe, néha meg lefeküdt és rángatózott. Kivettem, hogy megnyugtassam, erre belém harapott. Nagyon sokára nyugodott meg végül a karomban, összebújva aludtunk el a matracon. Fél óra múlva sírva ébredt, de akkor már könnyen meg tudtam nyugtatni, azóta is alszik.

Nagyon megrémített ez a jelenet, főleg, hogy nem ez az első ilyen eset, pár hónapja már történt hasonló. Van egy két hónapos kishúga, de szerintem túl egyértelmű ráhúzni, hogy ez a baja, mert előtte sem volt egy nyugodt típus. Félek, mert a nagymamám mániás depressziós volt, az anyósom pedig idegbeteg (papírja nincs róla, de nem normális dolgokat művelt egy időben), lehetséges, hogy örökölte a gyenge idegrendszert? Hiszen most semmi nem volt, amin felhúzta volna magát!

Kérlek, ne írjátok, hogy büntessem meg, egyrészt nem hiszek a Szuperdadában, másrészt meg ezt nem azért csinálta, hogy engem bosszantson, szerintem legalább annyira szenvedett tőle, mint én.



2012. máj. 31. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Délelőtt nem történt valami ami miatt neheztelt rád? Pl. szeretett volna veled legózni de a babát etetted, vagy felébredt a baba és hamarabb haza kellett mennetek a játszóról? Vagy sokat volt kézben a kicsi?

A testvérféltékenység sok mindent kiválthat a gyerekekből. Türelem, szeretet, és amikor csak lehet kettesben való program, de legalábbis kizárólagos figyelem mikor a kicsi alszik.

Kitartás!

2012. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak természetesen viselkedj vele. Ne mellőzd, de ne is ő legyen a világ közepe. Büntetni semmiképpen sem, mert nem szándékosan, de így vezeti le a stresszt, amit a düh, a harag, a féltékenység együttesen kivált belőle. Tudom, hogy az a legnehezebb. Az aranyközéputat megtalálni. Ne túlozd el, és ne bagatellizáld. Egyelőre tégy úgy, mintha nem történt volna semmi. Szerintem ez egy egyszeri kitörés volt, nem kell firtatni a mikéntjét. Szerintem most letudta a két hónapja tartó feszültséget, így oldódott ki belőle. Szerintem rendben van.
2012. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokat hisztizik.De ö elég makacs is ha azt mondom neki azt ne csináld vagy ezt ne csináld akkor ö csak hisztizik utána.Legzivesebben leönteném lányomt olyankor egy hideg vizzel.Bár eddig még nem tettem meg.Nálunk az a baj hogy semmit nem enged meg hogy csináljak.Pl nem engedi levágni a körmét nem engedi megtörölni az orrát ja és a legfontosabb nem engedi megfogni a kezét.legsziveseben földhöz vágná magát csak hogy békén hagyam
2012. jún. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jol teszed ha nem bunteted...nem szabad azzal megjobban elrontanad a dolgot...sot tobb figyelmet es szeretetet...adj neki ...inkabb apro-pici dolgokba ker a segitseget...mikor pl-ul tisztaba teszed a hugit pudert vagy a kremet hozza oda ...hogy erezze fontosnak magat es dicserd meg ..hogy O mar milyen ugyes es ha megno a kis-teso megtanitod sok mindenre...stb...picivel tobb szeretet...mikor a picit eteted figyelj ra is es hivd oda adj puszit mind kettonek en is voltam hasonlo cipobe edesanyam figyelmeztetett...igaza volt...nagyon fontos...minden gyermek mas...es minden szulo...gondold el mit erezhet...addig korulotte forgott a vilag...es most...minden mas..Kitartas...tobb odafigyeles ...tobb puszi es oleles..igen ez a tapasztalatom....turelem...ne add fel...
2012. jún. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Sokat gondolkodtam tegnap azon, amit írtatok. Biztos, hogy nagyon feszült szegénykém. Maximális szeretetet és törődést kap tőlünk és a nagyszüleitől is, nagyon odafigyelünk arra, hogy ne szenvedjen hátrányt a kicsi miatt, de ettől még nem lehet neki egyszerű.

Annyira megváltozott az utóbbi időben... Megkomolyodott. Talán nevetségesen hangzik egy kétévesről ilyet írni, pedig igaz. Az utcán nem rohangál el, a boltban nem pakol, szót fogad, tisztán eszik egyedül kanállal, sőt bilizni is nagyon akar, igaz, ez még nem megy száz százalékosan. :) Mindezt azóta, hogy megvan a kicsi, korábban kifejezetten szeleburdi, szófogadatlan kisfiú volt. Most, hogy így leírtam, eszembe jutott, talán ezzel szeretné elérni, hogy azért őt is szeressük továbbra is? Nem tudom, egy ennyi idős képes-e ilyen összetetten gondolkodni. Minden esetre igyekszem még jobban odafigyelni, és megpróbálok visszavenni az elvárásokból.

2012. jún. 1. 15:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Bizonyítani akar szegénykém, de nincs ezzel baj, azt akarja elérni, hogy ő sem felesleges, de ez a bizonyítási kényszer néha meghaladja az ő erejét. Tudod, felnőtteknél is előfordul, hogy erőn felül akarnak teljesíteni és ez váltja ki a stresszt. Kétségek gyötrik, ő úgy éli meg, hogy a kistesó azért van, mert ő nem volt elég jó nektek. Az édesanyja vagy, gondolkodj az ő fejével és akkor megérted a lelki folyamatokat amik mostanában zajlanak benne. Te mindig vele vagy, és te mindent tudsz róla, ennél többet nem tudhat a világ legképzettebb pszichológusa sem. És nálad az aduász is. A szeretet. Te is tudd, hogy minden rendben van, mert néha az anya feszültségét tükrözi a gyerek viselkedése. Mióta világ a világ születtek kistesók és felnőnek együtt közben tanulgatják az alkalmazkodást egymáshoz, persze negatív érzelmek is előjönnek, de így kerek a világ, nem lehet minden helyzetet szeretni. Leírtam már egyszer a következő hasonlatot: Hazaállít az ötvenes feleséghez a férj egy 20 éves cicababával és bejelenti, hogy ezentúl ő is velünk fog élni, de meg is vigasztalja az asszonyt: Anyukám, attól én még téged ugyanúgy szeretlek, mint eddig. Azért írtam le, hogy legyen elképzelésed arról, hogy körülbelül miket él át a gyerek mostanában. Nem kell erőltetni, hogy szeresse, majd eljön annak is az ideje, mikor már nem fog rá haragudni. Minden jót nektek!
2012. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tokeletes amit irsz annyira igaz es jo a pelda ..../hazaallit az 50-es ferj egy 20 eves cicababaval../...ido es turelem...sok-sok szeretet..odafigyeles...irtad...hogy megkomolyodott...a draga mindent elkovet...hogy eszevegyetek es megtudjon felelni az elvarasoknak...szeressetek egymast nagyon....
2012. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!