Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit Tv-zik 2 év körüli...

Mennyit Tv-zik 2 év körüli gyereked?

Figyelt kérdés
tv

2012. jún. 6. 09:42
 1/7 A kérdező kommentje:

Húúúúúú!De rosszul néz ki így ez a kérdés:(((

Szóval:

Mennyit néz tévét 2 év körüli gyereked?

2012. jún. 6. 09:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Reggel felkelünk, 1 mese, ami kb. 1-1,5 óra, ToyStory, vagy Mickey, Donald, Hamupipőke...

Addig oda rakom az ebédet, mosást, elpakolok. Majd reggeli, elmegyünk a boltba, jàtszótérre. Megjövünk, játszik, addig megtérítek, ebéd, majd alvás, de előtte 1 kisebb mese, 15-30 perc. Ha felkel néz egy mesét, közben uzsonna, megint 1-1,5 óra, addig takarítgatok, vagy beszedem a ruhát, vagy pakolok, vagy vacsit készítek, kimegyünk sétálni, vagy motorozni, vagy fagyizni, vagy apa elé, majd ha megjöttünk vacsi, játszik Apával, fürdés, alvás.


Összesen kb. 3 órát néz mesét. Viszont délelőtt fel van 8 órát (6-14), délután pedig 5 órát (17-22).


Én nem tartom rossz dolognak, anno mi is néztük, de mellette ugyan úgy ki is megyünk, bent is festünk, gyurmázunk, babázunk, főzőcskézünk.

2012. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hű, azért 2 évesen a 3 órát én kicsit sokallom, de ezt mindenki döntse el maga.

Fiam 2,5 éves, uzsonna és vacsora között néz TV-t, ha akar.

Amikor kéri, bekapcsolok egy DVD-t (Micimackó, Kisvakond, Thomas, Bogyó és Babóca, Magyar népmesék stb.). Van hogy minden nap kéri, van hogy 4-5 napig eszébe sem jut.

Az időtartam a mesétől függően 30-60 perc.

Egyéb TV-t (film, reklámok) nem lát.

2012. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a lányomnak nem nagyon engedem,hogy sokat nézzen tv-t.Sokkal jobban szeretem,ha kint vagyunk a levegőn,túrázunk stb.Vagy bent mesét olvasunk... Napi egy mesét engedek.Délután,miután felkelt.Persze ez nincs kőbe vésve.

Van,hogy többet,van,hogy még ennyit se.De igyekszem tartani.2,5 éves.

2,5 éves kislány és 35 hetes pocaklakó anyukája

2012. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónapos. Napi 1-2 órát néz TV-t,de őt nem is köti le. Be van kapcsolva,de közbe minden mással foglalkozik. :/

23 hónapos kislány és 1 hónapos babuci anyukája. :)

2012. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egész nap nem tartózkodunk a házban, kint vagyunk az udvaron tavasztól - őszig.

A nyári konyhában főzök, ott csinálom egész nap a dolgomat, ott van tv de csak este van bekapcsolva kb 8 - től. kijelenthetem, hogy egy percet sem tévéznek a gyerekeim, este az ovisok a youtube - ről 1 db 10 - 15 perces mesét választanak, vagy könyvből mesélünk. Hát nagyon nem hiányzik a tv.

2012. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22 hós, egyáltalán nem tv-zik, nem azért, mert nem engedem, egyszerűen úgy szoktuk meg az itthonlétet, hogy nem megy a tv. Általában videóklippeket indítok, vagy valamilyen mp3-at, az szól napközben, tv-t csak este nézünk apával, amikor már lefektettük a kislányunkat.
2012. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!