Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit és mikor eszik 2 év...

Mit és mikor eszik 2 év körüli gyereked?

Figyelt kérdés

Kislányom most lesz 2 éves ,nem túl jó evő. Van hogy 1 hétig normálisan eszik,aztán utána nem. Nem akar semmit megenni,úgy szaladok utána hogy bele tudjak tömni pár falatot :(

Nem is nagy súlyú, szerintem a 12-t alulról közelíti.



2012. máj. 29. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:

20 hónapos lányom gy eszik (pl. ma):


reggeli joghurt gyümölccsel (szinte mindig ezt eszi, mert semmilyen tejes dolgot nem hajlandó elfogadni csak ezt, ezért általában ez a reggelije mindig)

tízórai egy banán (vagy másféle gyümölcs)

ebéd tejfölös csirkepörkölt tésztával

uzsonna házi kis perec (vagy keksz, vagy krémtúró stb.)

vacsora vegyes zöldfőzelék (van hogy kenyeret eszik felvágottal vagy sajttal vagy tojással stb.)


Ő 10,4 kg, tuti nem lesz két évesen 12 kilós. :)

Jó étvágyú nagyon amúgy, bármit megeszik (kivéve spenót és tej).


Én anno rossz evő voltam, anyukám engem is üldözött állandóan, hogy egyek, de elmondása szerint dolgom volt, nem értem rá enni. Most itt vagyok, makk egészségesen, és a súlyomra sincs már panasz. :)

2012. máj. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Reggelire 2 dl tejital, utána egy fél kifli v. zsömle felvágottal, sajttal/1 tojásból sonkás, sajtos rántotta vagy melegszendvics vagy valami hasonló+gyümölcs joghurt, ebéd 200-250 g főzelék, vagy krumpli hússal, répával/brokkolival (spenóton kívül mindent megeszik), uzsonna vagy túró gyümivel, vagy csak alma /banán/cseresznye/ eper. Vacsora az, ami reggel volt+2 dl tejital. Általában megeszik egy túró rudit vagy egy kinder pingut. Szerintem elég jól eszik, és mégis 23 hósan csak 10 kg és 80 cm körül van.
2012. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 24 hónapos fiú, 95 cm, és 16kg, nem kövér. reggeli, 2dl gyerek kávé, sonka, vagy tojás vagy szalámi kiflivel vagy kenyérrel, tízórai gyümölcsjoghurt vagy túró rúdi, ebéd amit mi eszünk (leves és második, általában sokat eszik halat, mert imádja, és a főzelékeket is nagyon szereti)uzsi krémtúró vagy gyümi, vacsi vagy hideg vagy maradék főzelék, és lefekvés előtt 2dl kakaó
2012. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 éves fiú... mindenevő!

annyiszor és annyit eszik, mint a 4 éves nővére! reggelire egy szelet kenyér, kalács vagy más pékáru felvágottal-sajttal-zöldséggel... ebéd mindig kétfogásos (leves és második is kb. 2 merőkanál mennyiség)... délután gyümölcs és tejtermék... vacsora hasonló a reggelihez!

nálunk minden házi, a pékáru, a lekvárok, a főzés... szóval a házi ízek szerintem nekik sokat jelentenek! de ha egyik héten jó evő, a másikon nem annyira, az nem gond! csak gondolom bosszantó lehet egy kicsit, hogy akkor éppen miért nem eszik... kitartás, aggodalomra semmi ok!

2012. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves elmult és ö minden evö mindent megeszik bár ami a baoturmixlom neki mert meg a borsót illeti azt még t ö még nem tudja megrágni de tésztát tarhonyát stb stb megeszik
2012. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a tegnapi evésünk így nézett ki:

reggeli- 180ml kakaó (ezt minden nap elfogadja)

tízórai- egy lekváros kenyér bele

ebéd- pár karika virsli (semmit sem volt hajlandó enni azon kívül), miután felkelt: - raguleves (abból megevett fél tányérral)

uzsi- egy joghurt,és egy 3/4 alma

vacsora- szintén a 180ml kakaó

Erre már azt mondom hogy "jól" evett. De szerintem még ez is kevés.

A husit viszont még mindig nem hajlandó elrágni és lenyelni. Van hogy az első falatokat eltűnteti,aztán utána a többit gyűjti a szájában,és evés végénél közli: "nyeld le!" - ekkor tudom hogy ki szeretné köpni,mert nem fogja megenni.


Kedves válaszolók, a Ti gyereketek hogyan viszonyul a husihoz?

2012. máj. 30. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! az en Lanykam 26 honapos es talan mostanra elerte a 12 kg-ot....

Imadja a husit es a gyumolcsoket meg a savanyusagot, de meg igy is keveset eszik. :(


Reggel 180 ml tej

kb.1,5-2 oraval kesobb reggeli fel kifli eperrel,

tizorai egy kicsi babajoghurt,

ebed 7-8 babakanalnyi paradicsom leves (mondjuk az jo suru en rizst is fozok bele)

uzsi par szem haztartasi keksz es egy fel kifli

vacsira salatank volt rantott csirkevel, ebbol ette a cekla kockakat es kb.egy fel felso combot


Ez volt a tegnapi kaja adag :( Nem sok :( De mar megszokatam, es nem sovany, jol van. Neki ennyi eleg, de nehez volt elfogadni!!!!!

2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló vagyok. A kislányom szereti a húst, általában csirkemellet szoktam csinálni, vagy sertésből fasírtot. Ha szaftos húst csinálsz, azt sem eszi meg?
2012. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Eszik belőle valamit,de egyszer gondol 1et és gyűjti csak a szájában,és a nagy galacsint már nem akarja lenyelni.
2012. máj. 30. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!