Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerektartás! Megőrülök,...

Gyerektartás! Megőrülök, amióta megegyeztünk szinte nem is kaptam normálisan! Tehet nyilatkozatot az exem valahol, hogy ő nem tudja fizetni és így kaphassam államilag?

Figyelt kérdés
Több mint 1 évvel ezelőtt megegyeztünk ez ügyben.Kaptam 2-3 havit,de aztis úgy hogy legelső hónapba már nem fizetett.A végén 6 hónapos elmaradás lett belőle,végül végrehajtást kértem.megkaptam az elmaradást.Aztán 3 hónapig megint fizetett,most lassan megint 3 hónapja nem kapom.Azt mondja nincs pénze,mert nem kapja meg a fizetését!?
2012. jún. 5. 07:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van bejelentett munkahelye (teljesen mindegy, hogy mennyire van papíron bejelentve), akkor az állam nem szokta átvállalni a gyerektartás fizetését.

Ettől függetlenül a kirendelt bírónál jelentheted a dolgot.

2012. jún. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szerintem feketén dolgozik.
2012. jún. 5. 07:20
 3/10 anonim ***** válasza:
ha ez megnyugtat, apám havi másfél milla felett keres, mégis "elfelejti" elküldeni a pénzt, meg ilyeneket mond h nincs pénze... persze, kell a tőzsdére, meg havonta új kocsira...
2012. jún. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs bejelentve akkor sajna nem tudják levonni.Én sem kaptam most azt mondták a munkahelyén hogy nem dolgozik már ott.Eddig egy hónap maradt el,kíváncsi vagyok,hogy mikor helyezkedik el,de sajna ha feketén akkor csak annyit tudunk tenni,hogy valahogy kinyomozzuk,hogy hol dolgozik és a munkáltatót feljelenteni.Én utána néztem az állami kifizetésnek megelőlegezi az állam,de ha rajta nem tudják behajtani akkor nekünk kell visszafizetni.Én ezt a hónapot megvárom,és utána valahogy kiderítem hol is dolgozik.Eddig 3 gyerekre fizetett 30ezret most a nagy fiam már végzett a sulival és azt a 20ezrte is sajnálja::((
2012. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyet vegyél figyelembe.A gyámhatóság,aki a megelőlegezést folyósítja mindent elkövet,hogy ne kelljen neked fizetnie.

Ezt a "nyilatkozat"ötletet felejtsd el,ilyen nincs.

Leírom neked,hogyan működik a valóságban ma a gyermektartás díj behajtása.

Elsőként bemész a bíróságra és egy keresetlevelet adsz be,melyben leírod,hogy az apa a megállapodás ellenére sem teljesít.Ezt követően vársz a tárgyalásra,ami kb.3-4-5 hónap múlva esedékes.Nem kapkodják el,ne aggódj.Aztán ha nem jelenik meg,akkor megint vársz hónapokat.Amikor nagy nehezen már a kezedben van a jogerős határozat (hónapok)akkor megpróbálod rajta behajtatni.Ez ismét három hónap.Ezt követően a végrehajtó kiad egy végzést,hogy nem tudja behajtani amivel mehetsz a kerületi gyámhivatalhoz a megelőlegezést igényelni.Ez újabb 1-2 hónap.Természetesen igazolni kell az összes bevételedet,mert ha egy forintal is meghaladja az előírt összeget,egy forint sem jár.Ha szerencsés vagy,és megkapod a megelőlegezést,akkor jön a BUKTATÓ.Ha a kötelezett apuka,akár egy havi gyerektartást is,ILLETVE ANNAK A 51%-át feladja neked postán,akkor a gyámhatóság AZONNAL leállítja a folyósítást.Ha a következő hónapban már nem érkezik meg az 51%-ék,a gyámhatóság "mossa kezeit"és ettől még nem állítja vissza a megelőlegezést.Hosszú hónapoknak kell eltelnie,mire újból mehetsz igényelni.És kezdődik elölről az egész cirkusz.Sajnos ma ez megy,négy éve ebbe vagyok.

2012. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nem semmi ez Magyarország!!!!!!
2012. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy itt semmi se egyszerű!Én nem letiltatni akarom,hisz nincs is miből!Állítólag volt bent az önkormányzatnál,és ott azt mondták neki,hogy megoldható,hogy kapjam az államtól.El is indították.
2012. jún. 6. 06:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben működik a dolog,ha van jogerős bírósági végzésed a gyermektartás megállapításáról,és annak a behajthatatlanságáról amit a végrehajtónak kell kiadni.Ezek az iratok nélkül a gyámhatóság a folyósítást nem tudja megkezdeni.A szóbeli megállapodás ehhez nem elég.Volt már tárgyalásotok?Mert az első körben neked keresetlevelet kell beadni ellene,hogy nem fizet.A másik lényeges dolog,hogy azért mert nincs munkahelye,attól még KÖTELES fizetni a törvény szerint,ez meg viszont azt jelenti,hogy a gyámügy csak a legvégső esetben fizet helyette.Természetesen ezt neki adótartozásba felfogják számolni,és egyszer kegyetlenül behajtják rajta.
2012. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen van bírósági végzés!!nem szóba egyeztünk meg!Régebbi végrehajtásról is van igazolásom,de most nem indítottam.
2012. jún. 6. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor egy új végrehajtási lapot kell kitölteni,és azt elküldeni,mert csak a friss iratokat vesz be a gyámhatóság.A végrehajtó most megint "megpróbálja"behajtani,ami persze annyiból áll,hogy megnézi van-e bankszámlája,ingatlanja,gépkocsija,stb. Majd hónapok múlva szíveskedik kiadni az igazolást,amivel mehetsz az igénylést beadni.
2012. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!