Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerektartás kérdés?

Gyerektartás kérdés?

Figyelt kérdés
ha a férjemnek vagy egy gyereke az előző házasságából,aki után füzeti a gyerektartást,munkahelye utalja,nekünk van már egy közös gyermekünk,és szeretnénk még egyett,akkor lehet kérni a gyerektartás csökkentését?ha már három gyermeket tart el?ha igen,mennyi az esély rá hogy jóvá is hagyják a csökkentési kérelmet?
2012. jan. 4. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet kérni. De még ha lehet is, végiggondoltad, hogy annak a gyereknek is élnie kell valamiből, aki az előző kapcsolatából született?
2012. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én ezen nem problémázom,vállalja a felelősséget ha bevállalta a gyereket,fizessen is gyerektartást,egyszer nem volt más gondolatom,mielőtt félre értenéd.a részleteket nem ismered a hátteret nem ismered,ne ítélj ismeretlenül.nem akarok kisemmizni senkit,főleg nem a gyereket.
2012. jan. 4. 11:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom lehet kérni. Megváltozott családi körülményekre hivatkozva. Ha 6 gyereke lenne,akkor 6 felé kell osztani a fizetése 50%-át. Tehát nem érheti kár a közös gyerekeiteket sem és az előző házasságából valót sem. De természetesen egy szakember véleményét kérd ki erről,mert én nem vagyok az,vagy keresgélj utána a neten,úgy a biztos.
2012. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akartam ítélkezni, félreértettél. Csak mostanában annyira nehéz mindenkinek, és hát maga a gyerektartás sem szokott őrült magas összeg lenni. Ha még azt is csökkentik, biztosan nagyon nehézzé válna a másik gyerek élete. De tényleg nem ismerem a hátteret, akár kő gazdag is lehet a másik anyuka. Ebben az esetben nem is szóltam egy szót sem.
2012. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet kérni, hisz ha egy apának több gyereke lesz, de ugyanannyi fizetése, akkor ugye kevesebb jut egyre. Egyszerű matek.


3 gyerekre valószínűleg csökkenteni fogják.

2012. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet kérni.Én is elváltam a volt férjemmel van 3 közös gyerekünk.Amikor jött neki a következő házasságából a gyerek elment a bíróságra.Addig gyerekenként 16.6% kaptak a gyerekek most 12.6% a mindenkori fizetésének.
2012. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,igen a fizetése ugyan annyi azóta is,de talán max ha 10.000 ft-tal nőtt azóta.jelenleg 20%-ot fizet,csak hogy ne gondoljatok rosszat rám,a 20% eléri a minimálbért.és van még más is a másik család részéről,de ezt nem akarom részletezni.köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 4. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!