Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kérdés segitsen aki ért...

Ovi kérdés segitsen aki ért hozzá?!

Figyelt kérdés

jövőre 2 éve lesz a gyerekem érdemes már ekkor jelezni az óvoda fele hogy jusson hely ha mennie kell oviba?

Az óvodákba fizetni kell ha nem magánóvoda?

illetve 3 éves lesz szeptember 1.-én akkor hogy fog menni oviba mert uj torvény 2012 aug-31.-én fog hatályba lépni hogy onnantól kötelező aki betöltötte a 3dik életévét mennie kell. vagy Év vesztes lesz?


2011. dec. 23. 12:37
 1/4 A kérdező kommentje:
vagyis 2014 -ben lesz hatályos elírtam legalább is én erről tudok
2011. dec. 23. 12:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Én abba az óvodába mennék be és kérdezném meg, ahová szeretném, hogy járjon majd a gyermekem. Azért, mert lehet, hogy ahány ház, annyi szokás...

Nálunk tavasszal hirdették meg a beiratkozás időpontját (azt hiszem március első hete volt). Azokat a gyerekeket lehetett beíratni, akik következő tanév szeptember 1-éig betöltik a 3. életévüket és szobatiszták. Ezen felül még rangsorolt a vezetőnő a saját mércéje alapján...

2011. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk itt mindig májusban van a beiratkozás. Tehát 2012. májusban kell beíratni, ha 2012.szeptemberi. A 3. szülinap után kezdhetik nálunk az ovit, tehát a ti esetetekben szept. 2-án.
2011. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy igen, kell fizetni, az étkezésért. Nálunk ez 350 Ft/nap, és ha hiányzik, akkor nem kell kifizetni. Ha mindig megy, akkor olyan 6500 Ft körül szokott lenni egy hónap. Meg óvodáktól függ, hogy még mit kérnek. Nálunk csak heti egyszer gyümölcsöt, de van ahol szoktak kérni papír-írószert, wc-papírt, papírzsepit.

Általában akkor veszik fel, ha betöltötte a 3-at,de nálunk már 2,5 évesen is mehet, ha szobatiszta. A kiscsoportot szokták ismételni.

2011. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!