Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korától ihat egy...

E. Zsuzsanna. kérdése:

Mennyi idős korától ihat egy kisgyerek a kútvízből?

Figyelt kérdés
A házba a kútról van bevezetve a víz.
2012. jún. 4. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minél később!

Főleg ha ellenőrizetlen a kút.

Nekem a felnőtt barátnőm lett teljesen beteg,mert otthon a kútvizet itta (amit előtte 1 évvel vizsgáltatott be) gyomorfekélye lett, és kb még 3 gyomorproblémája, bizonyítottan a kútvíztől!

2012. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Be kéne vizsgáltatni, hogy nem-e nitrátos, vagy nitrites. 3 éves a lányom, anyuéknál is kúti víz van bevezetve, de inkább palackos vízzel itatjuk a gyereket, és inkább mi is azt isszuk. Főzni fürödni mosni bőven jó.
2012. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Viztöl NEM lehet gyomorfekélyt kapni, ez egyértelmüen hülyeség, gyomorproblémákat (hasmenés, fertözések, stb) viszont igen.


Kisgyereknek nem ellenörzött vizet nem jó adni, csak forralás után. De sok felnöttnek is okozhat még a tiszta (bevizsgáltan iható) viz is gyomorrontásos tüneteket.

2012. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy a nitrit, nitrát forralás után sem megy ki a vízből...

ha nincs bevizsgáltatva akkor tényleg inkább ne adjatok neki belőle.

2012. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
anyósom kezdettől a kútvízzel itatta a gyerekeit, természetesen mielőtt megitatod a gyereket, be kell vizsgáltatni, ahogy írták! Anyós pl. nem is forralta babának sem...
2012. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is ezzel jön, hogy ők kútból ittak. AZóta kicsit megváltoztak a "viszonyok".
2012. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mire gondolsz? Milyen viszonyokra? A kút be volt vizsgáltatva, még midig iszunk belőle mi is. A gyerekeket meg nem fertőtlenítem, mehetnek kertbe, tyúkudvarba, szerintem a viszonyok nem változtak annyit.
2012. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A viszonyok alatt azt kell érteni, hogy régebben nem volt ipar, ami a talajvizet szennyezte, nem használtan mosószereket, samponokat, takarítószereket, (csak házi szappant, ami lebomlik), jóformán semmilyen kozmetikumot (testápoló, vagy hasonlók), hanem szintén természetes anyagokat. Ezek most mind belekerülnek a talajba és onnan a kutakba.
2012. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, pont erre gondoltam amit az utolsó írt. Ezekre a "viszonyokra"

Sőt jobbat mondok, náluk egy teherautó áll az udvaron, van 3 személyautójuk mindegyiket az udvaron mossák. A szomszédok ugyanezt csinálják...és ez csak a közvetlen közeli visszaszivárgás. Ha csak havonta lemossák az autókat, aki abból a kútból iszik vizet az nagy eséllyel sampont is iszik.

Tudod a kútvíz nem más mint talajvíz. Nagyjából az rsőt is megihatnád ezzel az erővel. De ez tényleg elég szélsőséges példa.

Egy szónak is száz a vége: ÉN biztos, hogy nem innék, és nem itatnék a kútunk vízéből senkit. Mosogatni, mosni, wc öblítésre, felmosásra kiváló, de emberi fogyasztásra nem. Egyébként volt rá példa, hogy felmosóvödörbe tettem a kútvízből, és úgy alakult hogy nem tudtam felmosni, így a víz állt a vödörben kb 2 órát, mire ránéztem már az alján egy réteg homok ült.

2012. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem az őskorról beszélünk. Régen, anyáink idejében is volt mosópor és kocsimosás, könyörgöm. Ok, forgótárcsás, nem automata mosógép. Az ivóvíz is tisztított víz, és ahogy azt is vizsgálják rendszeresen, a kútvízzel is ezt kell csinálni. Aki meg nem akar adni a gyerekének kútvizet, ne adjon, néhol a csapvíz is ihatatlan, büdös, aztán azt vizsgálgatják. Ja, csak nem a csap végén, miután a 40 éves csőrendszeren végigfolyt.
2012. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!