Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostanában miért csinálnak...

Mostanában miért csinálnak ennyi orrmandulaműtétet?

Figyelt kérdés

Kisfiamat is elvileg jövő héten fogják műteni ,mert állandóan felsőléguti nyavajái vannak ,meg középfülgyulladás!!

A János kórházban fogják műteni,mit kéne vinnem magammal mire számítsak ? Ugy értem mennyi ideig vagyunk majd bent a kórházban?

Nagyon féltem a kicsikémet!!

Ja az a baj hogy vas, folsav ,fehérje hiánya van a kisfiamnak ettől még megműthetik?

üdv egy 33 hetes kismama


2012. jún. 4. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk még nem volt, úgyhogy ebben nem tudok segíteni, de azt én sem értem miért nyúlnak egyből a szikéhez a fül orr gégészek. Nekünk a második fülgyulladás után kezünkbe nyomta a beutalókat, én akkor azt mondtam hogy na neee. Akkor került közösségbe, benyelt minden nyavalyát. Azóta javul a helyzet, nem extrémen beteges, és én kikértem a külföldön dolgozó sógorom véleményét, aki fül orr gégész, azt mondta hogy ilyenkor még nem szabad, várni kell, egyáltalán nem biztos, hogy ki kell szedni, erősödni kell az immunrendszerének, ha még sulikezdés előtt iy gyakran beteg télen, akkor érdemes elgondolkozni rajta, de ő akkor sem mandulát szedne, hanem tubust rakna a fülébe.


Jobbulást a kicsinek, neked meg kitartás.

2012. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat ,1 mi az hogy tubust rakna a fülébe?

Hát nekünk is csak 2 x volt fülgyulladásunk ,viszont 4 hónapos kora óta szenvedünk és már 10x kapott antibiotikumot és ebből elegem van mert igy teszem igazán tönkre az immunrendszerét.

És a doki is azt mondta hogy lefog joval csökkenni a felsőléguti nyavaják száma!

2012. jún. 4. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A tubus egy kis cső, amit betesznek a fülébe, hogy kivezessék a dobhártya mögött felgyülemlett folyadékot, amiben megtelepszenek a bacik és a legtöbb felső légúti panaszt ez okozza. Egyébként ez is kisműtét, de jobb, mint az orrmandula kivétel, ami egyébként nemes egyszerűséggel a legtöbb esetben visszanő, pláne, ha nagyon kicsinél szedik ki.

Mennyi idős a fiad? Mi csak a télen 6 atb kúrán estünk át, és ezzel együtt mondta sógorom, hogy várjunk. Egyébként itt is sokszor olvasom, és tapasztalom is, hogy az orvosok az első köhintésre, olykor tök feleslegesen írják ki a gyógyszert.

A lányomnak egyébként úgy akarták kivenni az orrmanduláit, hogy egyszer sem nézték meg neki, hogy egyáltalán meg van-e nagyobbodva, vagy van-e valami probléma.

Első voltam

2012. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az allergiás gyerekek megnövekedett száma adhatja a több orrmandulaműtétet.


Ezen én is elgondolkoztam, mert a mi fiunknak is javasolják, de szerintem neki indokolt. Allergiás, ergó alapjáraton nagyobb az orrmandulája és duzzadt az orrnyálkahártyája, és ha akár egy picit is náthás, akkor behúzza a dobhártyát a mandula és folyamatosan diszkomfort érzete van a fülénél. (Anya, furcsa fülem.)Ráadásul emiatt ömlik a nyála, elvileg ez a probléma is megszűnik.


Emlékeztek rá, hogy a mi gyerekkorunkban meg a garatmandulákat akarták mindenkinek kivenni, aki beteg volt?

2012. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!