Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsősorban pszichológus...

Elsősorban pszichológus válaszolók! Ha már büntetni kell a gyereket (mondjuk úgy 2.5 éves kortól), akkor hogyan tegyük?

Figyelt kérdés
Ok, hogy ne csapjunk a fenekére, kezére. De a figyelem megvonás, kiabálás,ülj a lépcsőre x percet, nem olvasunk mesét (ennyi jut hirtelen eszembe)nem károsabb a kis lelkének?
2012. jún. 2. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
a kiabálást kétlem,hogy pszichológus ajánlotta volna. a figyelem megvonás, szobába küldés, leültetés nem károsabb. nem káros,mert a gyerek maga dönti el meddig tart a büntetés,hiszen jó viselkedéssel azonnal vége lehet. Az ütésnek nem sok értelme van, ha ráadásul gyakran alkalmazzák,akkor nem is használ, hiszen a gyerek "megszokja"
2012. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*(3 gyerekes pszichológus)
2012. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyiket sem pszichológus ajánlotta a felsoroltak közül, csak néhány példát említettem. Azt viszont pszichológustól olvastam (sajnos nem emlékszem kitől:(), hogy a figyelemmegvonás egy ilyen pici gyereknél nem a megfelelő büntetés.
2012. jún. 2. 12:02
 4/6 anonim ***** válasza:

ranschburg állt ki amellett, hogy a figyelemmegvonás 3 éves kor alatt semmiképpnem alkalmazandó. De hiszti esetén ő is az ignorálást (ami tulajdonképp figyelemmegvonás) írja.

a figyelemmegvonás semmiképp sem " nem szeretlek" figyelemmegvonás. Hanem, "most nem viselkedsz úgy, hogy észrevegyelek"

2012. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hiszti esetére abszolút egyetértek vele én is.
2012. jún. 2. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok pszichológus,csak egy anyuka

az én fiam nagyon akaratos,hisztis,már majdnem egy éve tombol a dackorszak,hol jobban,hol kevésbé

én soha nem vertem,a lassan három éve alatt kétszer kapott a fenekére,mindkettő akkor történt,amikor hajmeresztően veszélyes dolgok csinált,pedig ezerszer fel lett a szólítva,hogy nem szabad.szóval a verés nálam nem jöhet szóba

néha rákiabálok,de akkor már szakad nálam a cérna

nálunk a leggyakrabban alkalmazott büntetés,a szobájába küldés,illetve ha nem megy,viszem.ilyenkor mindig mondom,hogy mész a szobádba egyedül,ha nem fejezed be,ha nem használ megy.pár másodperc után szól.Bemegyek,és mondom neki,hogy hallgatlak.Erre elmondja magától,hogy mit rosszalkodott,hogy ez butaság,csúnya dolog volt,aztán bocsánatot kér.én pedig megölelem,megpuszilom,és elmondom,hogy nem haragszok,de nem szabad ezt csinálni.ezután szent a béka egy darabig.

szerintem ez nem káros a lelkének.valahogy nevelni kell,mert ha mindent ráhagy az ember,borzasztó utálatos,hisztis,neveletlen kiállhatatlan embert csinál belőle.

2012. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!