Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele a bilit/wc-t?

Figyelt kérdés

22 hos mult kislanyom. 1.5 honapja elkezdte mondogatni, hogy pisi. Egyre gyakrabban kezdte mondogatni. Mara mar szinte minden pisit bejelent, es utana pisil. (Azert irom, hogy szinte mindet mondja, mert biztos, hogy 1-2 alkalommal, ha belemelegszik a jatekba, nem szol)Napjaban legalabb 3-4 alkalommal szol, hogy pisi. De nem akar raulni a wc-re, csak ritkan (wc jobban tetszik neki)

Pedig nem eroltetem, nincs rossz elmenye, csinaltunk bugyis napokat, egyaltalan nem szidtam meg, ha sikerult elkapnunk a pisit, megdicsertem, elkoszontunk a pisitol, orult, hogy lehuztuk a wc-t. Nem ertem.


2012. máj. 31. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor húzd le a wc-t, amikor már nem látja. Tetszett neki a víz lezúdulása, de azt még nem tudja feldolgozni, hogy a pisi eltűnik a semmibe. Legalábbis Benjamin Spock szerint így van.
2012. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ugy tunik, hogy gondot okoz neki a pisi eltunese, ha bele sikerul pisilni, akkor ki nem hagyna, hogy lassa, ahogy eltunik a pisi. Akkor is szokta kerni, hogy huzzuk le a wc-t, ha nem sikerul, csak raulunk, mert mondta, hogy pisi. Akkor is el akar koszonni tole, hiaba mondom neki, hogy most nem pisilt. Pedig tudja, hogy mikor pisil, eszleli. Valoszinu, jatekbol akarja lehuzni a wc-t, eljatszani, hogy pisilt.

Mostanaban nem nagyon ultettem ra, csak tenyleg, mikor o is benne van a dologban, vagy keri. Nem akarom, es nem hiszem hogy tudnam raultetni akar wc-re, akar bilire, ha nem akarna, hiszen bilirol lepattanna, wc-n is feszengne es sirna.

Pedig sokat volt mar bugyiban, heteket ugy toltottunk, hogy napkozben alvason kivul bugyiban volt. Azt hiszem abbol sokat tanultunk mind a ketten. En megtanultam a jeleit, o pedig megtanulta, hogy milyen, ha nedves a bugyi. Addig, mig ezt nem csinaltam meg, nem erzekelte, hogy pisil a pelusba.

Ha most jon a jo ido, leveszem rola a pelust, kimegyunk az udvarra egy szal poloban es bugyiban.

Eddig nedvszivo bugyival probalkoztam, mert lakasban kezdtuk el a treninget es nem akartam, hogy mindenfele pisiljen. Az a bugyi vastagabb, mint az atlag, igy a szonyegre szinte soha nem kerult semmi, viszont o erezte a nedvesseget.

Most normal bugyival akarok probalkozni, hogy a laban is vegig csurogjon a pisi, megjobban erzekeltetve, hogy bizony a bepisilesnek kovetkezmenye van.

Mar tegnap kicsit voltunk meztelen 1 orat az udvaron egy szal poloba (nagyon elvezte), elmondtam neki, hogy itt a bili, ha erzi, jojjon ide, uljon ra. Nem is faggadtam tovabb, csak jatszottunk. De nem volt pisi.

Most van idom szinte csak ezzel foglalkozni. Remelem sikerul elore lepnunk a nyaron.

Koszonom a valaszt.

2012. jún. 1. 07:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akar, akkor még nem érett rá.
2012. jún. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lányom 28 hónaposan már mindig szólt, hogy most pisilt/kakilt. Elmondtam neki, hogy előtte szóljon. Erre rászokott, így elmentünk a helyi áruházba és kiválasztott magának egy bilit. Azóta ha kell neki, egyből odamegy, és mikor végzet, szól nekem, én meg kiürítem a bilijét. Persze a kezdeti időkben esténként néha álmában is bepisilt, de ezt hamar kinőtte, most már ez sem okoz neki problémát.

22F

2012. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!