Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet megszerettetni a...

Hogy lehet megszerettetni a bilit/szűkítőt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, ideje lenne elkezdeni a szobatisztaságra szoktatást, de utálja a bilit is és a wc szűkítőt is. Nagy ritkán tudom csak rávenni, hogy ráüljön, de egy pillanat múlva már fel is pattan róla. Úgy látom az a gond, hogy nem tud kényelmesen elhelyezkedni rajta, csak a szélére akar ülni, feszeng, tartja magát kétoldalt a kezével, nem tud ellazulni, így persze hogy kényelmetlen. Fél hogy beleesik? Mivel tudnám rávenni, hogy lazítson egy kicsit ha ráül?
2012. máj. 3. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel kisfiú, próbálkozhatna apával együtt állva pisilni, hátha az jobban bejön kezdésnek.
2012. máj. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi vettünk egy lépcsős wc szűkítőt.

Ilyet: [link]

a teszveszen olcsón megkapni. Ezt szerette nagyon. Tud kapaszkodni, kényelmesen ráülni.

Először csak odatettük a wc-hez, hogy ismerkedjen vele, játsszon, mászkáljon rajta és egyszer csak mondta, hogy most már használná is.

2012. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk párnázott szűkítőnk van, nem feszengett miatta.

Tudom, hogy a 2.5 éves "idősnek" tűnik, de én biztos hagynám a témát, szem előtt lenne a dolog, megkérdezném, hogy szeretne-e wc-be/bilibe pisilni (ha belepisil esetleg jutalmaznám matricával) de ha nem akar akkor nem erőltetném. Vennék esetleg egy olyan pelenkát ami alig szívja a nedvességet csak hogy ne legyen olyan kényelmes a pisis pelus és várnám, hogy mikor jelentkezik, hogy most már igazán kipróbálná.

2012. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van ilyen lépcsős szűkítőnk is, meg sima is, de egyikre sem tud kényelmesen ráülni. Az állva pisilés fürdésnél szokott sikerülni, amikor mielőtt a vízbe pisilna elé tartok egy kis poharat, és abba pisil. De a wc elé állva nem megy.

Egyébként meg nem erőltetem, tudom, hogy nem vagyunk még elkésve, csak jó lenne egy kicsit szoktatni hozzá.

Köszi a válaszokat!

2012. máj. 3. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!