Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam 3 éves és nem hajlandó...

A fiam 3 éves és nem hajlandó lekvárt enni. Miért utasítja el? Hogyan tudnám megszerettetni vele?

Figyelt kérdés
Szereti az édeset, a mézet magában is képes megenni. Ha megkóstolná, biztosan ízlene neki. Persze nem erőltetem, csak jó lenne megoldani ezt a gondot, mert a főzelékeket és gyümölcsöket sem igazán szereti, a rost meg kellene. (házi készítésű, kevés cukrot tartalmazó dzsemről van szó)
2012. márc. 2. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is imád minden édességet.De a lekvárt még most sem eszi meg,süteményben sem,pedig 22 éves.Nem tudja megmagyarázni,csak nem kell és kész.
2012. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha lekvár nélkül nő fel :)

Ha nem kívánja a gyümölcsöt sem, akkor biztos sok a sava. Jobban tudja ő, hoyg mire van szüksége. A lekvárban nem sok rost van. Adj neki barna kenyeret, meg répát, borsót!

Szerintem a lekvárt hanyagold! Biztosan a magyaros ízeket szereti. Adj neki babahamburgert sok zöldséggel, meg teljeskiörlésűből tésztát, és zabpelyhet tejben főzve, tejbegrízt. Ezek rostosak. Lehet, hoyg a zöldségeket nyersen megenné. Kínáld majd meg ha lesz, zsenge karalábédarabokkal. A húsos ételeket készítsd zöldséges ragunak! Csinálj rakott zöldbabot, karfiolt! Talán valami salátát megenne. Svédgomba, franciasaláta? Vagy csemegeuborka? Paradicsomsaláata?

A gyümölcsöt rejtsd édességbe! Poharas krémbe, joghurttortába, piskótába!Almás pitét csak megeszi?

2012. márc. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem zselatinos,akkor süss olyan sütit,amit lekvárral kensz meg.

De nálunk,ha valamilyen ételt nem akart megenni a fiam,áthívtam a szomszédasszonyomat. Kértem,hogy kóstolja meg az ételt,és mondja meg,jó-e? Természetesen nagyon finomnak találta,elkérte a receptet és közben egy odakészített kiskanállal a fiam szájába is nyomott egy adagot. Meglepetésében lenyelte. A szomszédasszony megkérdezte tőle,hogy neked is finom ugye?

Az esetek többségében ezután megette.

2012. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek !

:)

2012. márc. 2. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet le leszek pontozva,de sebaj.Az én kisfiam se ette meg eddig.Kaki problémánk van,nagyon székrekedéses szegényke és nem hajlandó semmi gyümölcsöt,rostosat megenni,meginni.Szilvalekvárat kaptunk mamától,hogy ezt próbáljam meg,majd meghajtja kicsit.Nem akarta megenni,tiltakozott,az első falatot ki is köpte,de én utána újra a szájába nyomtam egy falat vajas kenyeret és egy kiskanál lekvárat,mondtam neki,hogy muszály és ne köpje ki,mert amíg le nem nyeli addíg adom újra.Lenyelte,és utána csoda,de szépen megette (és meg is hajtotta kicsit tényleg :) ) Persze ha azt látom rajta,hogy tényleg undorodik,vagy nem esik neki jól akkor nem erőltettem volna tovább!!!!!!!De ennyi próbát megért,mert azóta eszi.
2012. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm, hogy megírtad, te hogy jártál!Az én gyerekemnek is kaki problémája van, úgyhogy maximálisan megértem, amit tettél.Azt hiszem, megpróbálkozom én is a határozottabb fellépéssel.
2012. márc. 3. 20:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!