Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak olyan kisgyerekek,...

Vannak olyan kisgyerekek, akik egyáltalán nem használtak bilit, csak wc szűkítőt (lépcsőset)?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy tényleg feltétlenül muszáj-e biliztetni a kisgyereket, vagy lehet-e rögtön a wc-re szoktatni? Egyrészt praktikusabb mint a bilit mosogatni állandóan, másrészt előbb-utóbb úgyis át kell szokni a wc-re, legkésőbb ovikezdésre. Milyen tapasztalatok vannak? Kinek milyen lépcsős wc ülőkéje van?
2011. aug. 1. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egyik gyerekemnél (4 van!) se használtam a bilit. Egyenesen a wc-re (szűkítővel, nem lépcsőssel) szoktattam őket. Igazán nem hiányzott a bili, így nekem se kellett kétszer szoktatnom őket. Persze, némelyik kisgyerek eleinte idegenkedik a wc-től, náluk tényleg jobb a bili. de ha ilyen probléma nincs, nyugodtan kihagyható a bilizés.
2011. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi sem bilit, sem szűkítőt nem használtunk. 2 évesen lett a lányom szobatiszta pisiügyileg, 3,5 évesen kakihoz.
2011. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam sem használ bilit. Pedig kényelmes trónos bilije van (tudod olyan mint egy rendes WC, úgy néz ki). Szűkítője van, de nem lépcsős.
2011. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet rögtön.

Nekünk volt bili is, és szűkítő is (nem lépcsős), és felváltva használta, hol ezt, hol azt. Nem kellett külön a vécére szoktatni.

2011. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia mi is most kezdjük a témát, 22 hónapos


úgy vettem észre a bilit nem is tudja mire kell használni mert nem látta hogy mi használnánk, viszont a wct annál inkább (amúgy is tekergeti a wc papírt, meg pucolja kefével amikor nem látom :P)

így én is most vettem neki egy lépcsős szűkítőt, tuti 1 hét és egyedül fog fül le mászni rá :)


a bilin képes 1-1,5 órát is ülni mesét néz közbe és semmi....nem pisil....


eddig 2x volt hoyg belepisilt, az sem hatotta meg hogy ugrálunk örömünkben....ebből egyik olyan volt, hogy sok teát ivott előtte és jó sokat kellett pisilnie....


kíváncsi leszek, de sztem is jobb a wcszűkítő, a bili macerás és nem is érti az én fiam mire is kéne használni....


alapból már szól ha kakis, vagy ha kakilnia kell, pisilés meg mikor hogy

2011. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor azt hiszem nem is veszek bilit, csak akkor, ha a szűkítő valamiért nem válik be neki.
2011. aug. 1. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!