Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szörpöt szeretnék készíteni a...

Szörpöt szeretnék készíteni a lányomnak télre, recepteket írnátok?

Figyelt kérdés

Most van a bodza, és eper szezon, gondoltam teszek el télre szörpöt, mivel nálunk rengeteg fogy,én is, férjem is, lányunk is azt issza, így csak jobb lenne a házi.

Akinek van bevált bodza, eper szörp receptje megosztaná?



2012. máj. 30. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

eper van. illetve lekvár, na de abból lesz a szörp is.


epret alaposan megmosod és a kisebbeket 2 felé, a nagyobbakat 4 felé vágod. ráöntöd a cukrot (én sokat teszek el, így kilónként fél kiló cukrot teszek bele, ha keveset csinálsz akkor picit több cukrot tegyél, mondjuk 1kg-hoz 3/4 kg cukrot).

főzöd, majd a levéből leszűrsz, ez a szörp, az epret krumplinyomóval kicsit áttöröd. üvegbe csipet szalicil és mehet az ágyneműtartóban :)


anyósom szokott bodza szörpöt csinálni, azt is úgy kell, hogy fél-3/4 kiló cukorral felfőzöd, csak ahhoz vizet kell ugye adni és azt nem tudom mennyi

2012. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne,mert csak a boltit szoktam venni.


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.

csak nem jól írtam le az eperszörpöt :D

na szóval még este előkészítem az epret és ráöntöm a cukrot, de csak reggel gyújtok alá, így reggelre jó sok levet enged, kicsit összeérik.

olyan 2 órát kell főzni :)

2012. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, olvasgattam a neten a recepteket, és épp ezen gondolkodtam, hogy mi lesz az eperrel, mert a szörphöz csak a leve kell, de akkor az lesz a lekvár:)Kipróbálom!


Találtam már bodza szörp receptet is, neki is állok, mert tengap szedtem egy szatyor bodzát, a cukor citrom sav meg is van!

2012. máj. 30. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem bodzaszörpöm van.Tegnap szűrtem le és isteni finom lett.:)


Hozzávalók:

30 bodza virág

3kg cukor

5 dkg citromsav

2 mokkáskanál nátrium benzoát

2 karikázott citrom

5 liter víz


Az összes hozzávalót tegyük egy edénybe.3-4 napig naponta 3x-4x keverjük meg és ha a cukor már teljesen feloldódott akkor leszűrjük.Mi nagyon szeretjük mert nem kell főzni és egyszerű.:)

2012. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez a bodzaszörp meddig áll el? Egyszer már csináltam, de sajnos 2-3 hónap múlva felrobbant :$

Ettől tartok most is, hogy elkezd forrni.

Most 1 szatyor bodzát 5l vízben, 4,5 kg cukorral, 5 citrommal, 10dkg citrom savval leáztattam.

Már most finom:)

Csak félek megint hogy felforr.

Tegyem bele most a tartósítószert, vagy csak mielőtt leszűrném?

2012. máj. 30. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Én lekvárt szeretnék eltenni..Köszi elsőnek a receptet. És bocsi kérdező hogy nem szóltam érdemben hozzá a kérdésedhez.
2012. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már az elején beletettem.Nagymamámtól kaptam a receptet,és idén csináltam meg először,tehát azt nem tudom,hogy felforr-e vagy megbuggyan.Bár nálunk ideje sincsen megromlani mert hamar elfogy.Lehet,hogy az elején kellett volna beletenned a nb-ot.
2012. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az eper,szeder,málna lekvárt,illetve szörpöt én hasonlóan csinálom,de mi utáljuk benne a magokat,ezért ha felfőztem kicsit átpasszírozom paradicsom passzírozón,a legkisebb lukún,nem marad benne mag,ezután teszem bele a cukrot,ezzel is főzöm kicsit.Ha szörpöt akarok hígítom kicsit vízzel(hígítás nélkül jártam már úgy hogy belekötött az üvegbe),ha lekvárt akkor zselésítőt(mert úgy is jártam hogy híg maradt).Isteni lekvárok lettek belőle.Eperből szoktam egészbe hagyott eperszemekkel,felét áttöröm,dr oetkernek van dzsemfixe nagyon jó lett.Anyósom úgy tartósította a lekvárjait,hogy a megtöltött nyitott üvegeket egy tepsi vízben betette a sütőbe,míg bőr nem lett rajtuk,azután lezárta és kész.
2012. máj. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kb 60 liter bodzaszörpöt (80 üveg) teszek el minden évben, (most isszuk az utolsó üvegeket tavalyról), most várom az 5. babámat, van kinek csinálnom)

Soha nem forrt fel, tartósítószer nem kell bele!!!!


Felfőzzük a szirupot egészen addig, amíg a cukor teljesen feloldódik (2 l víz - 2 kg cukor - 20 gr citromsav ---ugye a mnnyiséget lehet arányosan növelni)


5 literes üvegekbe helyezzük a virágokat (ennyisziruphoz kb 30 db bodzavirág), és mindegyik üvegbe még 1 citromot felkarikázva


mikor már nem tűzforró a szirup, szétosztjuk az üvegekben


5 nap érlelés meleg, de nem tűző napos helyen


leszűrés, üvegekbe töltés, lezárás

2012. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!