Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos a lányom, évveszt...

Kiscsoportos a lányom, évvesztes,7 évesen megy majd iskolába. Jövőre már középsősnek fog számítani, aztán 2x nagycsoportosnak? (vegyes csoportba jár egyébként)

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert pl ovis néptáncfoglalkozásra stb csak középsősök mehetnek kiscsopisok nem, vagy pl úszásra csak nagycsoportosokat hordanak stb.

És hát persze azért is kérdem, hogy ő tarthatja-e magát majd középsősnek jövőre (amire nagyon vágyik :D)?


2012. máj. 24. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne, szintén kiscsoportos a lányom és vegyes csoportos, de nem év vesztes. Szeptembertől szerintem megint kiscsoportos, igaz azt nem tudom nálatok hogyan, ha a tied évvesztes.
2012. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha 3 éves korától kezdte az ovit,akkor a nagycsoportot szokták 2x járni. Jövőre lesz középsős, utána nagycsoportos.
2012. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 4 évet fog járni s vegyes csoportba jár. Nálunk őket úgy hívják, mini csoportos. :) Szeptembertől lesz kiscsoportos, majd középsős s végül nagy.
2012. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem vegyes csoportok vannak, de úgy volt, hogy középsőtől vannak foglalkozások, előtte nem. Van, amire minden középsős jár (pl. néptánc, drámajáték), van amire pedig azok a középsősök mehetnek, akik év elején betöltötték az 5 évet. (pl. rsg)

Az én lányom is évvesztes, (októberi), ő a kiscsoportot ismételte, mert a középsőben akkor már nagyon sokan voltak, így aki szeptember után született, a kiscsoportot járta kétszer. Normál esetben a középsőt szokták ismételni nálunk.

2012. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!

látom, hogy sokféle szokás van... legjobb lesz, ha megtudakolom az óvónéniktől, csak nem akartam hülyének tűnni, hogy még ezt se tudom :)

2012. máj. 24. 12:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk épp most mondták a szülőin, hogy ez megszűnik, hogy 2x jár egy csoportot. Az a gyerek, aki augusztus 31-ig betölti a 6. életévét, az megy iskolába. Az én lányom is kiscsoportos és állítólag őket fogja először érinteni ez.
2012. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szept 14.-i a lányom, és egyébként koraszülött, ami mentális képességeit tekintve nem érződik (sőőt!) szerencsére :D), de fizikálisan igen: nagyon törékeny alkatú és alacsony, a terhelhetősége sem felel meg a korosztályának. Több hasonló adottságú gyerek is van a környezetünkben, és kivétel nélkül támogatták és helyt adtak a Nevelési Tanácsadóban a szülők kérésének, hogy egy évet ráhúzhasson a gyerek az oviban.

szóval ő mindenképpen 4 évig lesz ovis.

Eredetileg bölcsiben szerettem volna tartani plusz egy évet, de itt nálunk önkormányzati rendelet van arról, hogy minden gyerek, aki dec 31-ig betölti a 3-at és szobatiszta, automatice átkerül oviból bölcsibe. Végülis már nembánom, nagyon jól megállta a helyét itt is és könnyen be is szokott, szeret oviba járni.

2012. máj. 24. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az év vesztes gyerekek a középső csoportot járják kétszer.Én nem is bánom.Legalább a nagycsoportot már azokkal a gyerekekkel kezdi akikkel iskolába megy.
2012. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is (szintén vegyes csoport) a középsőt járják kétszer a gyerekek.
2012. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!