Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az 5 éves lányom nem tud...

Az 5 éves lányom nem tud játszani miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem ül le és eljátszik a legóval vagy a babáival.Ha kimegyek a szobából már kiabál utánam,hogy hol vagyok és naponta többször is megkérdezi,hogy szeretem e.Nem szoktuk megverni és ritkán kiabálok vele.Csak ha tényleg olyat csinál.Kimutatom neki,hogy mennyire szeretem akkor meg nem értem miért ilyen.Csak rajzolni szokott de az sem sokáig köti le.Inkább mesét néz.
2009. jún. 25. 18:10
 1/4 anonim válasza:
100%
szia ,mindenképpen figyelmeztető jel,hisz a sérült gyerekek sem játszanak olyan módon mint az egészséges kortársaik.neki biztosan nincs baja értelmileg,csak rengeteg figyelmet követel magának...ennek persze jó oka lehet,a felnőtt nem mindig érti meg mi a gyerek baja,hisz mindene megvan ,szülei imádják,körülugrálják stb..egy két egyedüli egyke gyerek tökélyre fejleszti azt a szokását ha nincs ovi,és ő otthon van egész nap vele kell foglalkoznia a családnak,mindenben ő a főnök,ha ellenszegül vki, hiszti a válasza.lassan kis zsarnokká válik,hisz nem kell tekintettel lennie senkire.tesó nincs ugye, a szülők , és nagyik inkább egymást okolják , és őfelsége igy nő fel,mindig az van amit ő akar..ha te biztosan tudod ,hogy kislányodnak nincs oka semmitől félni,magyarázd el hogy dolgod van és mikortól tudsz vele játszani..sejtem egyedüli gyerek...
2009. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen egyedüli gyerek.Ezért is szeretnénk neki tesót,hogy ne váljon "kis zsarnokká":)És tanulja meg mi az a megosztás.

Köszönöm a válaszod!

2009. jún. 25. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Vond be a házimunkába, akkor együtt lehettek. TE hajtogass, ő tegye a helyére a ruhákat. Válogassatok krumplit, adogassa, közben lehet mondókákat tanulni. Adogasd a héját a kezébe, hogy dobja ki, mosáskor segítsen kiválogatni a zoknikat. Portalanítsatok.

Az én egy éves kisfiam is mindig mellettem van, állandóan azt akarja csinálni amit én... hát akkor mutass neki olyat, amiből tanulhat olvassatok együtt. Lehet kapni foglalkoztató füzeteket, csinálgassátok.

2009. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy sokat néz/nézett kissebb korában is tévét, ezért a fantáziája nem fejlődik/ött ki rendesen. A "régi" gyerekek, akik nem néztek tévét, inkább mesekönyvet nézegettek, esetleg mesekazettát hallgattak, a szüleik meséltek nekik, használták a fantáziájukat, hisz a hallott szöveghez ők maguk alkották meg a képet, nem rakták készen eléjük. Sok mai gyerek azért nem tud játszani, mert "lusta" használni a fantáziáját. Veszélyes. És szerintem ijesztő is.
2009. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!