Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiúval megyünk...

2 éves kisfiúval megyünk Erdélybe mit rakjak el neki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem voltam még soha Romániába.Megyünk párom rokonaihoz (ő is régen találkozott velük) Szatmárnémetibe megyünk.Eléggé paramami vagyok.Gyógyszert rakjak el?Ő már tejet kap,tartós tejet szoktunk általában venni,azt is innen vigyük?Annyi mindenkitől hallom,hogy ha külföldre mennek vizet óvatosan isznak.Ásványvizet vigyek innen?Péntek reggel megyünk és vasárnap reggel indulunk is vissza.Tőlünk 120 km-re van,vonattal megyünk.Ne szidjatok le,de még soha nem voltam,így nem tudom,hogy mit érdemes vinni.Kisfiam is elég érzékeny gyomrú,már nem a megszokottat kapja (víz,tej,..)akkor már megy a hasa,ami ugye nem hiányozna.
2012. máj. 12. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mostanra semmivel sem rosszabbul felszereltek a boltok arrafelé, mint itthon, gyakorlatilag bármit meg tudsz venni. Gyógyszert vigyél, minden eshetőségre - lázcsillapítót mindig szoktam berakni - de nem kell átesni a ló túloldalára.

Amire figyelj: odakinn a hegyek között jóval hűvösebb van. Szatmárnémetiben még nem jártam, azt se tudom így hirtelen, merre van, de ha hegyvidék, akkor számíts igen komoly hőmérsékletkülönbségre. Egyébként biztosan nagyon jó lesz, érezzétek jól magatokat és ne parázz!

2012. máj. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek.Debrecenből megyünk és Nyírábránynál megyünk át.Nincs messze.De én már csak ilyen aggódós vagyok.Ahogy néztem időjárásba,hasonló idő van ott is mint itt.

Tényleg oda elég az ő taj-kártyája is ha lenne valami igaz?Mert olvastam valahol,hogy ellássák ahhoz EU-s taj kártya kell.

2012. máj. 12. 07:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Eu-s kártyát gyorsan elintézheted a TB-nél, ha van még időd.

Ami nekünk jól jött az a DAEDALON kúp, ő tablettát még nem kaphat, és a kacskaringós utakon bizony jól jött, hogy nem hányt.

2012. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor az ő kártyája nem jó?Van olyan kúp, viszünk azt is.Mondjuk mi nem kocsival megyünk,hanem vonattal.Azt meg imádja:)Így is 4 óra alatt ott vagyunk,de úgy,hogy ott 1 órával előrébb járnak mint mi.
2012. máj. 12. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Erdélyi vagyok,és itt élek,nagyon sokat járkálok haza így képbe vagyok.

1 A TAJ kártya nem elég,10 percbe telik az oepnél csinálnak eusat és magatoknak sem árt.

2 Gyereket csak a személyivel(sajátja) viheted át vagy az útlevelével

3 Az út viszonyok miatt a rókázás fejfájást okozhat gyógyszerek erre az alkalomra legyenek nálad.Panadol,Nurofen ott is van gyerekeknek,de itthonról is viheted,ahogy neked jobb.

4 A csapvíz iható és a palackozott még jobb,de vihetsz is neki nyugodtan,ha ettől nyugodtabb vagy.Nekem fordítva volt,idejöttem 1 évig nem tudtam csapvizet inni,hasmenésem lett.

5 Hegyes vídég és úgymond "csípősebb" a levedő,+ egy réteg ruha,vagy csak hanorák a hátára indig elkél,de a tiétekre is!

A tejjel kapcsolatba,nem tudok mit mondani,ugyanazok a márkák a boltba megkaphatóak,mi mindig a MILLIT vesszük a lánynak,abból is a 3,5% ,mert az nagyon finom és jó is.

Remélem segítettem és jó utat kívánok :)

2012. máj. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne viccelj! Romániában az üzletek sokszor sokkal gazdagabb választékkal rendelkeznek, és jobb termékeik vannak.

Van rengetegféle ásványvizük, A Hargita gyöngye pld. Az igaz, hogy hűvösebb van vagy 5 fokkal arrafelé. Ételt is nyugodtan etethetsz a babáddal, nem mérgezettek jobban, mint nálunk. A gyógyszertárban sokszor tudnak magyarul és sokkal több gyógyszerhez nem kell recept, mint nálunk. És ott adnak egy-egy szem orvosságot is. De persze azért a Nurofent én vinném, semmibe se kerül elpakolni. Az orvosi ellátásról nincsenek jó tapasztalataim. Sok helyen borzalmasak a körülmények, de a dokik azért nem hülyék, jól ellátnak.

2012. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem muszaj, ne igyatok csapvizet. Asvanyvizet ajanlok (viszont nem erdemes Mo-rol cipelni, Romaniaban is arulnak).


"Vinni" nem nagyon erdemes semmit, minden megkaphato Romaniaban, es meg olcsobb is.


Mint irtak, TAJ kartya nem eleg, EU kartya kell. Nem tudom, mennyi ido alatt adjak ki... nekem 6 napba telt, amig megkaptam.


Jo utat! :)

2012. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!