Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Himlo lehet? Vagy allergia?

Himlo lehet? Vagy allergia?

Figyelt kérdés
22 honapos lanyomon az elobb vettem eszre piros halvany (nem tul eros) pottyoket, ahogy egyutt furodtunk. Tegnap este lazas volt, adtam neki gyogyszert, aztan reggel volt 37.8 fokos hoemelkedese, adtam neki megint gyogyszert. Levitte gyorsan es azota nem volt laza, kedve kivalo. A felso testen foleg a pocakjan vannak pottyok, hatan alig, karjan nehany potty, laban nem lattam. Arcan sem. Mi lehet ez Semmi ujat nem evett. Az egyeduli uj, hogy del elott mentunk valahova es latta, hogy mosom a fogam, kerte a fogkefejet, es ma eloszor tettem ra neki kicsi fogkremet, de lenyelte. De a fogkrem 0-3 eves gyerekeknek van, nem valami noname. Nem hinnem, hogy attol lennenek a pottyok. Holnap elmegyek az orvoshoz es kerek idopontot, valoszinu, csak penteken tudjak megnezni, hacsak nem beviszem a korhazba. Itt csak pentekenkent van gyerekrendeles (kulfoldon elek).
2012. máj. 8. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy allergia. Abból amit leírtál én a bárányhimlőre tippelnék, de sok más is lehet. Akkor vidd csak korházba, ha hólyagos lesz, váldékozik vagy magas a láza, rossz az általános állapota. Amúgy ráértek pnteken menni. Próbálj képeket keresni a neten az allergiáról és a bárányhimlőről, hátha úgy sikerül eldönteni.
2012. máj. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha bárányhimlő akkor ma reggelre még több pötty lett esetleg már hólyagos is néhány. Ha az akkor himlő. (nekünk épp most van a 2 éves lányomnak) egyik este fürdettem azt hittük valami allergia másnap reggelre 2x annyi pötty lett soknak hólyagos lett a közepe.

Most már a leszáradásos résznél tartunk.

Amúgy láza se volt , kedve teljesen jó.

2012. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A pottyok meg halvanyabbak, nem tudom mi lehet, de fo, hogy elmulik:D Egyebkent azert aggodom, mert 19 nap mulva repulunk hazafele, es nem tudom, hogy ha elkapna a himlot, pottyosen felengednek e a repulogepre. Jarunk babaklubba es tegnap azt hittem, hogy onnan szedte ossze. Heti egyszer van masfel ora, lehet, hogy mar nem megyunk utazas elott:S

Raadasul az apja se folt meg baranyhimlos:S Remelem ha el kapja egyszer a gyerek, parom nem fogja.

Megnyugtato volt azert olvasni, hogy elofordulhat, hogy meg laza se lesz a baranyhimlovel.

2012. máj. 9. 10:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyebkent mar 2x lett volna lehetosegunk elkapatni vele direkt, de pont ugyanigy utazas elott 2-3 hettel volt mind a ketto.:D Az egyik az elozo hazalatogatasunkkor, masik meg visszafele. Ugy latszik a baranyhimlo most mar minden utazasunkkor elojon, ha mashogy nem is, de temakent:D
2012. máj. 9. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!