Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy megy az allergia kivizsgá...

Hogy megy az allergia kivizsgálása? Milyen módszerek vannak kicsi gyerekeknél?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam, és szerintem allergiás a citrusfélékre. Szeretnék szólni a gyerekorvosnak, de nem tudom, mire számíthatok, egyáltalán hogy megy ez, hová küldhet, miféle vizsgálatok várhatóak?
2012. márc. 30. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Elküldhet pulmonológiára, ott vehetnek vért, vagy csinálhatnak bőrpróbát.
2012. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A bőrpróba az, amikor végigszurkálják mindenfélével és ami bepirosodik, az +? Én ennek nem akarom kitenni, valami kevésbé drasztikus módszer nincs is??????
2012. márc. 30. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk vérvétel volt, egy rakat allergént néztek. Nem értem mégis mien módszerre gondolsz, ami nem drasztikus. Az allergia nem játék, főleg a citrus,hisz keresztallergia terén a citrusok az egyik vezető allergének. Mi az hogy nem mersz szólni a gyerekdokinak? Bocsánat,de nálam a gyerek érdeke az első,nem az,hogy én nem merek szólni,mert... Üdv,egy citrus és búzaliszt allergiás anyuka, tojásallergiás gyerekkel
2012. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy 3éves kor alatt nem ad megbízható eredményt, ha gyanakszol az allergénre, iktasd ki az étrendből. Mien tünetei vannak?
2012. márc. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bőrpróba mitől lenne drasztikus? 1 éves gyerekeim meg se nyikkantak. Megkarcolják a felső hámréteget és slussz.

Nem tudom engem sosem érdekelt mi a drasztikus és mi nem olyan esetben ami a gyerekeim egészségét szolgálják. Ha kell a vénás vérvétel, viszem, nem számít sír e vagy sem, kell és kész. Megjegyzem a vérvétel amiből allergiát állapítanak meg sokkal drasztikusabb, mert levesznek vagy 5 kémcsővel. De ez kétévesen nem mindig sikerül, mert az ő vérük még hamar megalvad.

2012. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nálunk 1 csőnyi vért vettek csak le, de rengeteg mindenre nézték. Ha már 5 csővel vesznek le, ott mást is néznek...

2012. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdemileg használható választ.

A tünete "mindössze" annyi, hogy az arcán kipirosodik, mintha pár perc alatt kicsípte volna neki a hideg pl, ami ugye abszurd, ha mondjuk éppen bent vagyunk vagy hasonló. Elég körülhatárolt területen jelentkezik, az orcákon egy-egy nagy folt, és az állán is, és semmi mástól nem ilyen módon. elég szépen beszél, kérdezem h viszket-e, de eddig mindig nemleges választ kaptam. Amúgy kb 2-3 hónapja kezdődött, akkortájt vezették be a bölcsiben, hogy limonádét kapnak a tízóraihoz. Előtte nem volt semmi probléma, még a narancstól, mandarintól sem, mostmár annál is jelentkezik, úgyhogy nem is adok neki és a bölcsiben is szóltam, h ő nem kaphat/ehet/ihat ilyesmit.

Eleinte halványabb volt a folt, csupán kis bőrpír és nem is tudtam, h mitől lehet most nagy hirtelen - próbáltam kiszűrni, hogy tej v tojás vagy mi, de mostmár majdnem biiztos vagyok a citrusfélékben.

Kedves második, mielőtt nekem estél volna, nem ártott volna kicsit alaposabban elolvasni amit írtam, ugyanis nem azt mondtam, hogy ne merek szólni, hanem hogy gyanakszom és SZERETNÉK szólni neki emiatt, csupán a vizsgálati módokról nincs tudomásom ekkora gyereknél. Szövegértés...

És csak a saját negatív tapasztalatom miatt vagyok úgy vele, hogy nem bőrpróbázunk, mert nekem kamaszkoromban csinálták, és BORZALMAS volt, néhány szúrás rettentően bedagadt és még két nap múlva is eléggé viszketett, 8pedig nyomták belém a kalcimusc injekciókat) és a karom kék-zöld-lila maradt hetekig.

akkor már inkább 1- kémcső vér.

És hidd el, tudom, hogy a muszáj nagy úr. A lányommal több menet kh-at és két műtétet+ utólagos rehabilitációt is végigcsináltam, tudom ilyen amikor nekem kell lefogni hogy branült szúrjanak, vagy vérvételnél pl - és ne tudjátok meg, milyen érzés, hogy közben azt kiabálja-sikítja, hogy anya miért hagyod, hogy bántsanak?

Ezért ha muszáj, a kicsinek a legszükségesebb kellemetlenséget akarom okozni, és ha elkerülhető a bőrpróba, akkor más módszert választanék, ha lehet, és nem tenném ki annak a tesztnek.

És lehet, hogy van olyan gyerek, aki egyévesen hang nélkül tűri, hogy végigkarcolgatják, az én kétévesem garantáltan nem ilyen, és pl mivel irtózatosan erős, tudom, hogy egyedül le se tudnám fogni 8amikor a bölcsiben beverte a fejét, három gondinéni kellett hozzá, hogy kimossák a horzsolásból a homokot, meg lebetadinozzák, pedig nem arc felől volt a seb)


Több kioktatást köszönöm nem kérek, sem minősítést a szülői mivoltomról. Akinek van tapasztalata, hogy náluk hogyan végezték a 2-3 év körüli gyerek allergiavizsgálatát, annak megköszönöm, ha leírja.

2012. márc. 31. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!