Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányas cipőt vesztek a gyerkőc...

Hányas cipőt vesztek a gyerkőc lábára. Hogyan méritek, hogy ne legyen túl hamar kicsi?

Figyelt kérdés
A fiam lába simán mérve 14,5 cm. Ha rááll, akkor 15 cm a nagy lábújáig. Most lenne egy jó quechua cipő, de 16 cm a belső talphossza. Nagyon gáz az amikor 1 cm-rel nagyobb a cipő a gyerek lábánál? Ha 15,5 cm-es cipőt veszek, lehet, hogy 1 hónap múlva dobhatom el. Ki hogyan csinálja?
2012. máj. 8. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mindig egy számmal nagyobbat veszek. Ilyen méretben egy szám az 1 cm-t jelent, tehát nem esik hasra benne.
2012. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kell az 1 cm. Egyébként fazontól is függ. Én úgy veszem, hogy amikor felveszi, bedugom az ujjam a sarkánál. Ha nagyon szűkösen fér be, akkor a cipő kicsi. Ha kivehetős a talbetéte, az a legjobb, mert akkor arra állítom rá a fiam és látom. Bár én soha nem azon vagyok, hogy ne legyen túl hamar kicsi, hiszen a lába növését nem befolyásolhatom. :)
2012. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondjátok ezzel, hogy megvehetem a 16 cm-es belső talphosszúságú cipőt? Én is e felé hajlok, mert ha ekkora a belseje, az lehet, hogy amikor kb. 15,5 vagy 15,7 cm lesz a lába (csak egy pl) szóval lehet, hogy akkor jó, de ha pont 16 lesz, akkor lehet, hogy valamelyik részén már nyomni fogja neki az ujját. Igaz?
2012. máj. 8. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Az én fiam lába is most éppen 15 cm, és fél centivel nagyobb szandált kapott, ami 1 cm-el volt hosszabb mint a lába, az már nem kényelmes neki.Inkább váltogatjuk gyakrabban:)
2012. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is picit nagyobbat szoktam ráadni, de volt már, hogy állandóan bukdácsolt a cipőben, mert nem volt rá jó.

Azt meg nem tudod kivédeni, hogy 1-2 hónap múlva kicsi lesz.

2012. máj. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mindig 1 számmal nagyobbat veszek a kislányomnak.És még sose volt ebből gond,nem esett hasra semmi.
2012. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát azt mondja a többség, hogy ha 1 cm-rel nagyobb, akkor az nem nagyon égő?
2012. máj. 8. 13:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne égő?De ha neked az,akkor vegyél akkorát amekkora a lába és vehetsz minden hónapban cipőt.És még nem is lesz kényelmes a gyereknek se.
2012. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem mérem a talphosszakat. Én akkor vagyok biztos benne, ha ott van velem a gyerek és fel tudom próbálni a lábára. Ezért én neten sem rendelek, hiába csábító az ajánlat néha.

Az én fiam pl nem tud 1 cmvel hosszabb cipőbe menni, bukdácsol benne. Marad a többszöri cipővásárlás...:(

2012. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!