Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek mennyi idősen szokott...

Nitus20 kérdése:

Nektek mennyi idősen szokott le a gyerkőc a pelusról? És hogyan?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a kisfiam, és kb. 1 hónapja szobatiszta. Egyszerűen levettük róla a pelust, mert tavaly már nagyon szépen kiment a lakásból pisilni, kakilni az udvarra, de aztán jött az ősz, és visszaszokott. Most már a bölcsiben is mondták, hogy érett lenne ő rá, csak lusta. Úgyhogy nem volt több peló. Az elején volt pár baleset, de most már kijelenthetem, hogy ágytiszta is.

Egyébként párhuzamosan több dologgal is próbálkoztunk:

- matricázás (vettem egy kemény fedelű füzetet, amibe ragaszthat verdás matricákat - pisiért egy, kakiért kettő jár)

- Felejtsd el a pelust, Elmo! dvd-t nézte sokszor, de ez nem igazán hatotta őt meg.

- Megvettem a Pagony kiadó Bilikönyv című kis mesekönyvét, aminek a hatására végre hajlandó volt ráülni a bilire és wc-szűkítővel a vécére. Addig csak úgy visított, ha ráültettem valamelyikre, mint akit nyúznak.

- kicsit drasztikusnak hangzik, de a fenekét neki (is) kellett megmosni a kádnál, ha bekakilt, illetve a kakis bugyiját vele (is) lötyköltettem ki. Együtt tettük a lavórba a meleg mosószeres vizet, és velem együtt kellett, hogy hozzányúljon a kakis bugyihoz. Kb. 3 ilyen alkalom elég volt ahhoz, hogy megértse: nem csak anya mos kakis bugyit, hanem az is, aki a kakiját a bugyiba engedte.

Egyébként egy másik kérdésnél ezért alaposan lepontoztak, de ha csak abba belegondolunk, hogy egy 6 versszakos verset el tud mondani a gyerek az elejétől a végéig tökéletesen, plusz tavaly nyáron gyakorlatilag már szobatiszta volt, akkor van ahhoz elég értelmes, hogy felfogja: nem a bugyiba kell kakilni.

2012. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3 évesen nappalra, egyik napról a másikra. Teljesen rá volt hagyva, hogy mikor, csak ovira kellett, magától leszokott. Éjjel még van neki, lassan 4 éves, ha jobb idő lesz, leszoktatom. Hogyan?Nem veszek több pelust.
2012. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem, hogy próbálkoztam silányabb minőségű pelussal is, de nem jött be. Pampers tök jó volt, a rosszabb minőségűnél meg nem érdekelte, hogy átázik, illetve kicsit jobban visszaengedi a bőréhez a pisit. Bezzeg a bugyinál már idegesítette, ha bepisilt, úgyhogy hamar rájött, hogy vissza kell tartani, és nem becsorgatni.
2012. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem.Nekem most lesz 2éves a kisfiam és az a baj,hogy nincs udvar,de már nyáron kertesbe fogunk lakni,tehát lesz.Remélem ugy sikerülni fog.Ő néha ha rárakom a bilire pelepisil,sőt volt ,hogy már bele is kakilt,de mikor kisbugyiba van akkor belepisil.Ez a matricázás nagyon aranyos ötlet,de szerintem nála se válna be,plusz nekünk nincs is matricánk:D ,viszont én nagyon jó ötletnek tartom ezt a módszert,hogy neki is mosnia kell .Ki fogom próbálni.Az én fiam is elég értelmes,csak valószinüleg ő is lusta. Köszönöm a tippeket!:)
2012. ápr. 13. 15:11
 5/15 anonim ***** válasza:

20 hónaposan nappalra, szinte egyik napról a másikra. Nyár volt, június, nem kérte a pelust, és helyette ügyesen a bilibe pisilt-kakilt (amit tőlünk nagy ováció fogadott). :)

Tényleg kb 2-3 nap alatt elhagytuk a pelust.


Előtte ha pisilni vagy kakilni kellett, volt hogy szólt hogy "anya pisilek" és belement a pelusba (a kakinál is így).

Most 2,5 éves, 1 hete a nappali alvásnál igyekszünk elhagyni a pelenkát. (4-5ször nem pisil be a héten, azt is ébredés után).

2012. ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na,nálunk az a baj,hogy nem szól,csak már ugy veszem észre,hogy vörösödik a feje . És mire ott vagyunk,hogy irány a bili,már meg is csinálja a csomagot :D
2012. ápr. 13. 15:17
 7/15 anonim ***** válasza:

2,5 éves, kb 1 hónapja kezdtük a leszoktatást, mára elértük, hogy szól, ha pisilni kell, már párszor kakinál is szólt. Csak éjjelre adok pelust, meg ha megyünk valahova. Amint kijön a jóidő, szerintem kintre is mehet a kisgatyó, már próbálkozok vele, hogy idegen helyen is merjen pisilni.

Ja, egyszerűen levettem a pelust, mert már soszor sikerült neki a bilibe pisilni, és egyre hosszabb ideig száraz maradt a pelus a bilizés után - gondoltam, most már érett lehet rá.

2012. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 éve márciusban betöltötte a kettőt, akkor kezdtük el a teljes leszoktatást. Leszokós Huggies bugyipelenkával kezdtük, visszazárhatóval. Nem jött be. Sima nadrágpelenkára váltottunk, letolhatóra, plusz Elmo DVD-jét nézte naphosszat. Ekkorra a nagydolog már irritálta, ha a pelenkába ment, és inkább magától szólt, kérte a bilit, mintsem szétkenődjön a cucc a fenekén. :) Amúgy is éppen a "nagyfiú vagyok már" korszakát élte, mindent egyedül akart csinálni, így a kakit gyakorlatilag szoktatás nélkül kezdte el a bilibe ereszteni. Ha mégis elfelejtette, elég volt látnom a vörösödő pofiját, már kérdeztem: "kéred a bilit?" "kakilni kell?", és mindig kérte is.


A pisi már nehezebb volt, ahhoz már kellett a nyár, és a jó idő, no meg pár kedvenc mesehősös alsó is. Persze így is volt baleset sokszor, de ilyenkor ő volt jobban elkeseredve, nem én, mert sajnálta az összepisilt Woody-t, vagy Buzz-t a gatyóján. :) Átmenetként rászoktam, hogy kb. 2 óránként megpisiltetem. Működött a dolog, nyár végére, 2 és fél évesen, szobatiszta lett nappalra.


Az éjszakai pelus még sokáig maradt. A 3 éves szülinapja után nem sokkal, amikor már utálta, hogy mindig beleizzad a feneke a pelusba, végül kijelentette, hogy neki ez már nem kell. Éjjelente letépte magáról. Volt még pár baleset, végül az is elmúlt. Az éjjeli baleset azonban ma is visszatérhet, ha olyasmi történik vele, amit nem tud feldolgozni. 4 évesen is az első jele volt annak, hogy az oviban baj van. Az óvodaváltással pedig el is múlt.

2012. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Dettó mint a ma 15:14.

20 hónapos korában levettem a fiamról a pelust, 2. naptól már bilibe ment a pisi-kaka. Nálunk annyi a különbség, nem beszélt még, nem szólt, csak ment a bilihez, és hogy éjjelre is 23 hónaposan már nem kapott pelust, így azóta teljesen pelus mentes életet élünk. :D

2012. ápr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mától kis gatyába van a baba itthon,de még alváshoz nem igazán merem levenni róla ,főleg éjjel,de majd most jön a jó idő ,remélem a nyár végére legkésőbb már nem kell pelenkát venni és mi is élhetünk pelusmentes életet:D
2012. ápr. 13. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!