Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom miért viselkedik...

Kislányom miért viselkedik úgy sokszor, mint aki megőrült?

Figyelt kérdés
Komolyan írom, sokszor megrémülök tőle, olyan hangosan tud ordítani, pedig csak két és fél éves. Ilyenkor csapkod, üt engem, nem lehet megnyugatni sem, így ráhagyom. Amikor meg már nekem van belőle elegem, akkor én is elkezdek ordibálni és kap a fenekére is egyet. De ennek semmi értelme. Már sokszor megbántam, hogy gyereket vállaltam, nagyon nehéz vele, szerettem volna még egy kistesót neki, de rettegek attól, hogy előlről kezdjem ... , bevallom alig várom, hogy 20 éves legyen. 35 éves vagyok, nem kapkodtuk el a családtervezést így se, félek ez a szerep nem nekem való, rossz anya vagyok.
2012. máj. 7. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Kitartás,kitartás és kitartás!!!

2,5éves dackorszak, az enyém 2éves és ő is csinál ilyet. Meg még kacifántosabbakat is, olyan szinten rám'cuppan', hogy nem tudok egész nap semmit csinálni. Türelem kell, rengeteg! Majd ez az idő is elmúlik!!!

2012. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, most úgy érzem, mintha valaki az én nevemben írta volna a kérdést. Háát... Minden egyes szó és mondat rám illik, a korom is... :-)) Csak az én gyermekem fiú.

Megfordult a fejemben, hogy a férjem írta ezt a kérdést...:-)) a nevemben.

2012. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is sokszor ilyen,20 hónapos.Ő nemcsak engem üt olyankor,hanem még a saját fejét is a földhöz ütögeti,közben éktelenül ordít.Legszívesebben én is a falba ütögetném a sajátomat olyankor,olyan tehetetlennek érzem magam.Aztán egyszercsak újra mosolygós kis tündér,fogalmam sincs nekem sem mitől lehet néha ilyen,de nyugodj meg,nem vagy egyedül a problémával,én csak abban bízom hogy kinövi.
2012. máj. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nalunk is ugyan ez a helyzet!! a kisfiam 2 es fel eves de olyan szinten hisztis meg egesznap uvolt hogy nem tulzas de a dobhartyam majd be szakad, mikor razendit es sajnos nap nagy reszeben uvolt nem is ertem hogy nem rekked be:( a raadas hogy nem reg szuletett egy kishuga aki az egesznapos uvoltestol meg hisztitol nem birja magat ki aludni es o is nyugos :( ugyhogy borzalom amit muvel,mar gondoltam ra elviszem egy gyerekpszihologushoz
2012. máj. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Jó lenne megnézetni szakemberrel, hogy sima hiszti, vagy több van a háttérben. Unokatesóm kisfiánál így derült ki kétévesen, hogy autista.
2012. máj. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmúlik, higgyétek el, ez az időszak. Pontosabban hullámzik. Azért merem ezt így leírni, mert mi átlendültünk ezen a ponton. Csak annyi, hogy én nem csapok rá, de én meg sírógörcsöt kapok, ami meglepő, mert érzelmes vagyok, de az ilyen sírórohamok idegenek tőlem. És mivel nagyon bántott ez a dolog, elkezdtem írogatni magamnak, mikor mi történt velünk, körülöttünk, és rájöttem, hogy oké, hogy dackorszak és vehemens természetű gyerek (valamit az anyjától is örökölni kellett, ha már kinézetre az apja!:D), de igazából mi voltunk a férjemmel az oka annak, hogy bevadult.

Egy nehéz időszakon vagyunk túl, ráadásul a kisfiunk súlyos AD-vel küzd, a mi stresszes, feszült viszonyunk a férjemmel rontott a bőrén, azaz jobban viszketett neki, amitől még feszültebb lett, és a probléma így generálta önmagát. Mikor úgy éreztem kész, itt a végem, feladom ezt az anyaság dolgot, ezt nem nekem találták ki, nem hiába szültem későn (én is 35 vagyok), akkor jöttem rá erre az összefüggésre, jó sokat beszélgettünk a férjemmel (nem egymással volt bajunk szerencsére, munkahelyi problémák), és tudatosan odafigyeltem, hogy nyugodt legyek. Hülyének fogtok nézni, de fogtam egy cetlit, ráírtam, hogy "Nyugodt vagyok, minden rendben van", és mint egy mantrát ismételgettem a kisfiamnak is. Ennek 1 hónapja, és annak ellenére, hogy a bölcsit is elkezdtük, sokkal-sokkal jobb és nyugodtabb a légkör, a gyereket mintha kicserélték volna, visszakaptam az én édes, ám szerfelett gazfickó kisfiamat!

Ja, és én is vettem Sedatif PC-t, még nem kezdtem el, de tervezem.

2012. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató szavakat mindenkinek! Én még azt vettem észre, hogy minden fejlődési szakasznál nehezen kezelhető a kislányom. Pl most kezdett el szobatiszta lenni, de egyik napról a másikra. Gondolom őt ezt is megzavarta, hiszen hormonális fejlődés ez is. Remélem nem autista. Milyen jelei vannak annak? Láttam már én is kisgyereket annyira örjöngeni, hogy a fejét a földbe verte... borzalmas volt, de tényleg kinövik, okos iskolás lett belőle később. Mindenkinek kívánok én is sok türelmet!!! És köszi még egyszer.
2012. máj. 10. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veletek később?
2022. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!