Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogult vagyok a saját...

Elfogult vagyok a saját gyerekemmel vagy tényleg nagyon ügyes?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, nem akarok senkit megbántani, és dicsekedni sem, pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Mindig mindenki dicséri a lányomat(17 hónapos), és kíváncsi lennék,hogy valóban nagyon ügyes-e,vagy csak az illem diktálja ezt a barátokba, gyerekdokiba, védőnőbe.stb...


Tehát 17 hónapos

-ha megyünk valahová köszön, és integet is mellé,vagy puszit küld

-60-70 szavas a szókincse,amit tudatosan és jól is használ, ezen felül a legtöbb szó elejét kimondja, pl. kenyér=ke, bicikli=bi...

-igazi kis bújós, mindig mindenkit szeretget,

-ha valakit kap, akkor megköszöni, ha ad valamit akkot mondja,hogy tettyék:):)

-ügyesen motorozik, és bébitaxival is megy

-3 lépcsőfokot egyedül fal mellett váltott lábbal felmegy, a többinél fogja a kezünket

-próbál öltözni, lefelé nagyon jól megy, a cipő,zokni, nadrág, felfelé a mamusz és néha a cipőt sikerül bár néha kacsaláb, és van hogy a nadrágot is ügyesen ülve felhúzza, tovább én segytek neki

-kismama vagyok,állandóan jön puszilgatja a hasam,és köszön a kistesónak

-ha modnjuk neki,hogy szeretlek, jön bújik és mondja,hogy sze-sze

-a darabosabb ételeket megeszi egyedül is, de néha a levest is sikerül kisebb nagyobb sikerrel egyedül elfogyasztania.

-az össze testrészét megmutatja, fürdésnél ha szólok mosokodjunk meg,akkor ügyesen belögyböli magát szépen fentről lefelé,

-ügyesen firkál a ceruzával és már gyurmával is játszik, gombócot, csíkot már ügyesen formáz

-kedvence a Bogyó és Babóca, és a mesekönyvben ha meglátja a mosdókagylót ahol a gyerekek kezet mosnak, dörzsöli a kezét, és mondja,hogy mos,mos

....

Tényleg nem dicsekvésnek szánom a kérdést,de nincs a közelünkben ennyi idős kisgyerek,és így nehéz belőni,hogy nagyjából a korának megfelelő e amit tesz,vagy kicsit ügyibb


2012. máj. 3. 12:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

ügyes, de ha őszintén kérdezted, én őszintén válaszolok. azért ebben a listában semmi nem kirívó :)

a szavak vagyis beszéd miatt azt mondom, hogy nagyon ügyes, minden más meg inkább átlagos :)


én fiam ennyi idősen (és utána még sokáig) csak 15 szót használt magától és ismételt. a listádból minden más megvolt, de pl. ennyi idősen ő már egyedül, váltott lábbal lépcsőzött le-föl. ezt nagyon hamar megtanulta, emeletes házban lakunk :)

2012. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor én itt most kivétel leszek. Szerintem a kislányod nagyon ügyes. Az én fiam 3 éves és nem vetkőzik-öltözik ilyen ügyesen. Egyébként ez a 3 éves státuszvizsgálaton volt kérdés, mint ahogyan az is, hogy váltott lábbal lépcsőzik-e. Tehát 3 éves szinten van öltözködésben, lépcsőzésben, és a kommunikációja is nagyon fejlett, de mondjuk a kislányoknál ez gyakori, tehát nem kirívó. Nyugodtan lehetsz büszke rá!
2012. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
75%
huuuuu
2012. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!