Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogult vagyok a saját...

Elfogult vagyok a saját gyerekemmel vagy tényleg nagyon ügyes?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, nem akarok senkit megbántani, és dicsekedni sem, pusztán kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Mindig mindenki dicséri a lányomat(17 hónapos), és kíváncsi lennék,hogy valóban nagyon ügyes-e,vagy csak az illem diktálja ezt a barátokba, gyerekdokiba, védőnőbe.stb...


Tehát 17 hónapos

-ha megyünk valahová köszön, és integet is mellé,vagy puszit küld

-60-70 szavas a szókincse,amit tudatosan és jól is használ, ezen felül a legtöbb szó elejét kimondja, pl. kenyér=ke, bicikli=bi...

-igazi kis bújós, mindig mindenkit szeretget,

-ha valakit kap, akkor megköszöni, ha ad valamit akkot mondja,hogy tettyék:):)

-ügyesen motorozik, és bébitaxival is megy

-3 lépcsőfokot egyedül fal mellett váltott lábbal felmegy, a többinél fogja a kezünket

-próbál öltözni, lefelé nagyon jól megy, a cipő,zokni, nadrág, felfelé a mamusz és néha a cipőt sikerül bár néha kacsaláb, és van hogy a nadrágot is ügyesen ülve felhúzza, tovább én segytek neki

-kismama vagyok,állandóan jön puszilgatja a hasam,és köszön a kistesónak

-ha modnjuk neki,hogy szeretlek, jön bújik és mondja,hogy sze-sze

-a darabosabb ételeket megeszi egyedül is, de néha a levest is sikerül kisebb nagyobb sikerrel egyedül elfogyasztania.

-az össze testrészét megmutatja, fürdésnél ha szólok mosokodjunk meg,akkor ügyesen belögyböli magát szépen fentről lefelé,

-ügyesen firkál a ceruzával és már gyurmával is játszik, gombócot, csíkot már ügyesen formáz

-kedvence a Bogyó és Babóca, és a mesekönyvben ha meglátja a mosdókagylót ahol a gyerekek kezet mosnak, dörzsöli a kezét, és mondja,hogy mos,mos

....

Tényleg nem dicsekvésnek szánom a kérdést,de nincs a közelünkben ennyi idős kisgyerek,és így nehéz belőni,hogy nagyjából a korának megfelelő e amit tesz,vagy kicsit ügyibb


2012. máj. 3. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

ügyes nagyon


de akkor mi nagyon le vagyunk maradva...



20 hónapos kislány fele ennyit tud:(:(:(

2012. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon ügyes és kb. pont ennyit kell tudnia ennyi idősen, sőt ő már többet is tud. Sok gyermek ennyi idősen csak 1-2 szót mond.
2012. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes mint egy másfél éves.

Van aki ennél kicsit kevesebbet, van aki ennél kicsit másképp tud, de nagyrészben a másfél évesek pont hasonlóakat tudnak.


Lányom is másfél, és a szavakon kívül ugyan ezt tudja. habár ö 2 nyelvü gyerek, de ezt sem tartom plussznak, neki ez a normál.


Minden gyermek abban erös amit a szülötöl lát, amiben a zsülö segít neki.


Pl mi járunk tornázni és énekelni így a gyerekdalok többségét mind németül, mind magyarul végig tudja mutogatni. (pl németben ezer mutogatós dal van) Ez sem kunszt mert mászós kora óta minden héten megyünk, de pl könyveket annyira nem szereti, pedig van elég.


De pl mi partedlit már nem hazsnálunk, nagyon ritkán megy fére a leves is. szóval minden gyerek másban ügyes, és másképp fejlödik.

2012. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg nagyon ügyes, de a lányok ügyesebbek is szoktak lenni. Látszik, hogy foglalkozol vele sokat. Szóval ez valódi elismerés.
2012. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg ügyes,az én 18 hónapos fiam az öltözködésen és a beszéden kívül tudja ezeket.

Ő sokszor magától jön és mondja, hogy "sze-sze, puszi":))

E mellett a bogyó és babócát nem szereti viszont a magyar gyerekdalokat nagyon!!Sokszor éneklem neki a süsüt is,mert az is nagy kedvenc, már mondja előre a szavakat:)pl senki,férfi,jaj mikor ezek következnek:)

Ja és bilibe kakil,pisil,még nem szól, de jó úton haladunk:)

2012. máj. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Hm, ügyes, mint más ekkora gyerek. Csak éppen ki mászásban, ki beszédben, ki kézügyességben van előrébb.
2012. máj. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg ügyi. Az enyém is hasonlóan fejlődött/fejlődik (15 hónaposan 130 szó volt a tudatos szókincse).
2012. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Felesleges a gyerekeket hasonlítgatni, meg méricskélni, hogy vajon ügyike vagy ügyikébb vagy hiperügyike másokhoz képest. Korának megfelelően fejlődő kislány a körülírásod szerint, kisfiam és hasonló korú gyereket közel ilyeneket mondanak és csinálnak, valaki az általad felsorolt "kunsztok" közül némelyik nem csinálja, de más "kunsztokat" meg igen, kisfiam ezek közül valamit még nem csinál, de valamit már hónapokkal hamarabb is csinált közülük, szóval a babák ügyi-mércéje eléggé változó és cseppet sem egzakt tudomány, mert nem létezik ilyen mérce :)


Ne próbáld hasonlítgatni, örülj neki és szeresd. (tudom hogy nem büszkélkedni akartál, de a lényeg ami a lényeg, azt akartad megtudni, hogy mennyire ügyike más gyerekekhez mérten........)

2012. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éves kisfiam is tudja kb ugyanezeket, igaz a szókincsünk "csak" 15-20 szó ...


Szóval szerintem egy normális ütemben fejlődő kislányról beszélünk.

2012. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kb. mint ahogy az utolsó leírta. Nem kell hasonlítgatni, mert sok dologban ügyesebb, mint az átlag, de biztosan van pár olyan dolog, amiben pedig a szomszéd Petike az ügyesebb. Amiket leírtál azokból ítélve ügyes.
2012. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!